Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 81
Like Tree39Одобрявам

FTXS35K/RXS35K

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #61

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Това се коментира из темите от дни насам. С Daikin изобщо не може да прави сравнение? А какво беше Daikin?
    smqnab одобрява това.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #62

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Daikin в момента мачкат наред. Изкупиха много водещи фирми за вентилация, отопление и климатизация в развити пазари. Продажбите им вървят само нагоре. Сигурно на управителният съвет им е през оная работа, че някъде имало пазар за 10 000 машини годишно, където хората искали голям максимал, нисък минимум, плазма филтър и нон-стоп дефрост.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #63

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    я кажете мнение за ME msz-FH35VE?знам, че цената е нагоре, но ме интересува характеристики при -10С как се държи спрямо Дайкина?
    стигнахме цената : ето ти нещо което ще те стопли. PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    smqnab и Madj0 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #64

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Това се коментира из темите от дни насам. С Daikin изобщо не може да прави сравнение? А какво беше Daikin?
    За колегата, който твърди, че не може да се прави сравнение с МЕ FH35VA качвам една малка табличка, която извадих, да види колко е разликата между двата климатика!sravnenie.jpg Разликата е минимална. МЕ е поне с 500лв отгоре. Колкото и екстри да има за 1500лв ще взема Дайкина вместо него. Някои ако може да предложи друга по добра машинка?
    Този пост е редактиран от kalin_sb; 05-10-13 в 22:41.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #65

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    хората дават съвети,ма ти си знаеш твоята за 1500 лв. само К2У,тоз дайкин НЕ СТАВА.щом държиш на дайкин-от 50 нагоре.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #66

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    е нали (Мега)казва, че с МЕ 35VA не може да се сравнява? Не съм за 1500-те лева. И 2000 ще дам, само ако някоя машина мн я превъзхожда!

    - - - - - - - - - -

    Доколкото до Самурайте на "DUNDURMA" дето ми ги предлагаше по-нагоре, ми предложиха едно МЕ Z28R za 1200лв. Невероятни са му показателите, но как да купш климатик, който е произведен 2005г. и му е взета душичката, за 1200лв.?
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #67

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    ето ти още един по-добър вариант от дайкина : HITACHI RAS/RAC-D14EX3 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    топленка : аналогична
    коп : 1 десета надолу ама малко ме съмнява де но хайде така е по книга
    минимум : по-добър
    малсимум : аналогичен
    кинти : 5 стотака надолу
    дефрости : по-умни от дайкин

    офф топ : какво го мислиш не купуваш нексура или сарара, няма какво да очакваш от С серията, докарва малко по читав коп с малко по-малко идиотският си алгоритъм за размразяване
    дайкин за европа и коп в едно изречение не могат да влязат.
    така и не каза колко сантиметра е изолацията 10? 15? колко е добра тази изолация. ако е под 10 - слагай 50-ката от подписа ми, топли добре.
    Този пост е редактиран от estqwerty; 05-10-13 в 23:18.
    smqnab и mirandi харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    23
    #68

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    Доколкото до Самурайте на "DUNDURMA" дето ми ги предлагаше по-нагоре, ми предложиха едно МЕ Z28R za 1200лв. Невероятни са му показателите, но как да купш климатик, който е произведен 2005г. и му е взета душичката, за 1200лв.?
    Много уместен въпрос. Понеже и на мен ми се наложи да слагам климатик, затова си позволявам да пиша в темата. Пред мен стоеше дилемата: К2У или нов европейски инвертор. Бюджетът беше ограничен - под 1000лв. Мощността е 12-ка, като помещението не е изолирано, т.е. трябва да топли доста... Получих доста предложения за к2у клими. В крайна сметка предпочетох нов европейски, макар и с орязани параметри. Марката няма да я споменавам, за да не разводнявам темата, но има доста общо с Дайкин. Всъщност климатика още не е сложен, ще го коментирам, когато имам впечатления. А какво ме спря от к2у - не цената, не фирмата, а само това, че е втора ръка. Доколкото разбрах живота на един компресор е около 7 години нон-стоп работа. Ако предположим, че японеца го е пускал в 70% от времето (бил съм в Китай, знам какъв е климата и знам, че не ги жалят и работят нон-стоп - да, на охлаждане, но работят), и ако климатика е 2005-2006 (повечето к2у, които се предлагат), значи около 40-50% от ресурса на компресора е свършил (ако вярваме, че твърдението от 7 години за живота на компресора е вярно). А дали е така? Вярно, има 20 годишни самураи, които бачкат, но има и европейски климатизатори, които бачкат. Компресора си е компресор, според мен, няма значение японски или европейски климатик. Вярно, ако управлението му е кофти, може климатика да не изкара и 2 години....
    И другото, което ме възспря от к2у е, че: развали се климатика и ко прайм? Ако е в гаранция, супер - ако е монтиран от сериозна фирма, която извършва и сервизиране, само можем да се надяваме да има въпросната част на склад... щото иначе май ще се чака доста. Ако не е в гаранция, тогава аз да си намеря точната част е абсурд. Ако извикам друга фирма да го оправя - надали ще намеря в моя град "майстори". Дргуия аспект също го има - няма гаранция, че за нов европейски климатик части има бол и пристигат на момента, но марката, на която аз заложих, мисля, че е добре подсигурена. Да, вероятността всичко това да се случи, е минимална, но трябва да се помисли и за нея.
    Извод - ако клиента живее в голям град и има под ръка фирма, която се занимава точно с к2у - добър вариант е, въпреки годинките на климатика.
    Но си остава и варианта за нов европейски, не вярвам пък чак толкова да са орязани, все пак вече ползвам един такъв, и съм доволен
    Успех!
    jul72 и mirandi харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #69

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    е нали (Мега)казва, че с МЕ 35VA не може да се сравнява? Не съм за 1500-те лева. И 2000 ще дам, само ако някоя машина мн я превъзхожда!

    - - - - - - - - - -

    Доколкото до Самурайте на "DUNDURMA" дето ми ги предлагаше по-нагоре, ми предложиха едно МЕ Z28R za 1200лв. Невероятни са му показателите, но как да купш климатик, който е произведен 2005г. и му е взета душичката, за 1200лв.?
    ми 3 без души в къщи ми топлят душата и спестяват парата.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #70

    Re: Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    ето ти още един по-добър вариант от дайкина : HITACHI RAS/RAC-D14EX3 :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria
    топленка : аналогична
    коп : 1 десета надолу ама малко ме съмнява де но хайде така е по книга
    минимум : по-добър
    малсимум : аналогичен
    кинти : 5 стотака надолу
    дефрости : по-умни от дайкин

    офф топ : какво го мислиш не купуваш нексура или сарара, няма какво да очакваш от С серията, докарва малко по читав коп с малко по-малко идиотският си алгоритъм за размразяване
    дайкин за европа и коп в едно изречение не могат да влязат.
    така и не каза колко сантиметра е изолацията 10? 15? колко е добра тази изолация. ако е под 10 - слагай 50-ката от подписа ми, топли добре.

    Дефроста нему е от най умните имам 10-ката, която е същата хардуерно. Прависи дефрости на 1 час зимата, но пак са кратки и с много малка консумация 100 и нещо вата. Като за парите си е много добре, аз съм доволен. Иначе ако парите неса голям проблем най доброто за цената е МЕ FH35VA, Daisekai 5, или 6 и нокриата за по големи помещения

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #71

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    За колегата, който твърди, че не може да се прави сравнение с МЕ FH35VA качвам една малка табличка, която извадих, да види колко е разликата между двата климатика!sravnenie.jpg Разликата е минимална. МЕ е поне с 500лв отгоре. Колкото и екстри да има за 1500лв ще взема Дайкина вместо него. Някои ако може да предложи друга по добра машинка?
    Купувайте.Никой не може.Зимата дойде, ще очакваме "включване" зимата от вас да споделите как се държи климатика
    estqwerty и Mega харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #72

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    За колегата, който твърди, че не може да се прави сравнение с МЕ FH35VA качвам една малка табличка, която извадих, да види колко е разликата между двата климатика!sravnenie.jpg Разликата е минимална. МЕ е поне с 500лв отгоре. Колкото и екстри да има за 1500лв ще взема Дайкина вместо него. Някои ако може да предложи друга по добра машинка?
    киловат и половина разлика в максималното топлоотдаване ако за тебе е малка разлика за нас е огромна .. дайкина ти вече си го купил само че искаш ние да ти го кажем ама няма как да стане ... дори FH25VE ще стопли по добре помещението от тоя дайкин .. а 35цата изобщо е в друго измерение като мощност ..
    estqwerty, Mega и mirandi харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #73

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    е нали (Мега)казва, че с МЕ 35VA не може да се сравнява? Не съм за 1500-те лева. И 2000 ще дам, само ако някоя машина мн я превъзхожда!

    - - - - - - - - - -

    Доколкото до Самурайте на "DUNDURMA" дето ми ги предлагаше по-нагоре, ми предложиха едно МЕ Z28R za 1200лв. Невероятни са му показателите, но как да купш климатик, който е произведен 2005г. и му е взета душичката, за 1200лв.?
    Kalin,
    Аз на твое място бих взел Тошиба 10 Дайсекай 6. Ниския минимум, а и по ниския номинал ще го направи доста по икономичен от Дайкина, при добра изолация, каквато казваш че имаш. Отделно обаче имаш добър запас от максимална мощност, каквато Дайкина няма.
    Дайкина не слиза под 380-400W, а и не коментирам екстрите на Тошибата, с които този Дайкин въобще е скаран.
    Този пост е редактиран от tony34al; 06-10-13 в 08:25.
    estqwerty, DUNDURMA и Mega харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #74

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    киловат и половина разлика в максималното топлоотдаване ако за тебе е малка разлика за нас е огромна .. дайкина ти вече си го купил само че искаш ние да ти го кажем ама няма как да стане ... дори FH25VE ще стопли по добре помещението от тоя дайкин .. а 35цата изобщо е в друго измерение като мощност ..
    напротив, предстои вземане съвсем скоро! Още се двуумя. при мрн кломатика ще работи главно от 2-3С надолу външна темп. дай други предимства на МЕ. Тошибите отпадат за мен, че са мн шумни. Ако това МЕ си заслужава парите, ще мина на него.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #75

    Отговор: FTXS35K/RXS35K

    Цитат Първоначално публикувано от kalin_sb Виж публикацията
    Тошибите отпадат за мен, че са мн шумни. Ако това МЕ си заслужава парите, ще мина на него.
    Ами имаш си глава и можеш да си я чупиш колкото си искаш. Между другото МЕ Fh25 има минимум от 1.8kWt.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC
    От Georgi Stoichev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 166
    Последно: 01-10-18, 20:38
  2. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 16:31
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 20:40
  4. Дилема - кой от двата FUJITSU AGYG-12LVCA или DAIKIN FVXS35F/RXS35K
    От chavdarr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 08-11-13, 18:01
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе