Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree43Одобрявам

Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #16

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Последно на колко е дефроста:
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз съм с подова 50-ка от месец февруари 2009 година и когато температурата падне под 0 градуса следва дефрост след дефрост.На всеки 50 до 80 минути по един.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post603677

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ако и аз като вас съм го настроил на 21 градуса(което е найстройката за последните 3 седмици през нощта и перз деня до 17'00 часа) размразява на около 2-3 часа веднъж.Ако обаче е настроен на 23 градуса дефроста е на около 90 минути, на 24 градуса на всеки 60-70 минути.
    Забелязваш ли как "леко" изкривяваш нещата.
    Аз съм с подова 25-ца в спалнята. Да ти кажа честно не знам кога размразява, но доста повече заскрежава питата в сравнение с 60GV-то.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    "Въпросът" и модела който обсъждате е обсъждан няколко години подред в този форум.Ако си бяхте направили труда да прочетете темите за дайкин може би щяхте да "видите" в тях и "мъката" на много потребители с този модел...

    Доверието в модела е изчерпано поради различни недъгави технически решения и недостатъци.
    Първо FTXN35L е модел от 2012 година, така че ми е много чудно как е обсъждан няколко години под ред.
    Обсъжданията бяха за FTX25/35JV, който беше чешки.
    След това излезе FTXN__K, който беше китайски.
    FTXN__L е малайзийски.
    Е виждаш ли как изкривяваш нещата - от един модел прехвърляш на други.

    Относно недоволните хора. Пак ще повторя. В този форум имаше период дето всичко лошо за Дайкин се триеше, при което доста хора накупиха Мерцедеси и то нисък клас и ги "натовариха" със свръх очаквания, след което почнаха оплакванията. Като продадеш една сюрия климатици, много ясно че ще има и недоволни.

    Миналата година направих предположение, че след яката реклама на Нокриите из форума и там ще последва проблеми - просто повече хора ще си ги купят и някой ще "ореве" форума.
    Гледам вече са почнали оплаквания от скърцащи пластмаси. Гледам и обясненията които се дават - калпав монтаж. Върнете се 3-4 години назад и вижте обясненията за проблемите с Дайкин - калпав монтаж. Историята се повтаря.

    Та в заключение "фаворизирането" на определени климатици не води до нищо хубаво.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Сега за да получи доверие моделът ще трябва да се докаже, а това изисква безкомпромисни резултати и време.
    Е как да се докаже нещо, като щом се спомене марката и се почва - връщай го в Чехия направо, сменяй марката и т.н.
    Интересно че въпреки напъните за оплюване във форума, Дайкин вдигат цените - явно им върви бизнеса и хората купуват.
    dmilkov и Павлин Андреев харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Много точно съм описал какво става.

    За съжаление това няма да стопли моят познат с 35-ца FTX JV.Моделът FTXN който разисквате тук започна да се произвежда в заводи на Грии ... нищо чудно и сега да е така ...

    Добре е да се обосновете какво точно "изкривявам" и кои точно са "изкривените неща" .

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #18

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    не е ли очевидно какво изкривяваш???

    Казваш, че подовата ти 50-ката размразява на 50-80 минути.

    А в мнението ти отпреди известно време се вижда първо, че 50 минути никъде не се споменават, а най-малкото дето там си дал е 60 мин и то ако го издуеш на 24 градуса.
    При 21 градуса нормална според мен температура (моите при такова задание държат 22) се размразява на 2-3 часа.
    Ама човек човек като ти прочете 50-80 минути и бяга, въпреки че надали ще издуе на 24 градуса.

    Виж си и последното мнение - пак внушения FTXN__К се правели от GREE в Китай, значи нищо чудно и FTXN__L да се правят от GREE в Малайзия.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #19

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Размразяването по време са пълни глупусти. Имам подов 9тка и сиеста 9тка и не съм забелязал подобно поведение. Подовия ми е в 21 кв.м. с изолация, панел краен апартамент 2 външни стени север и изток, топли отлично цяла зима на 24 градуса без прекъсване, включително и зимата на 2011/2012.
    Доволен съм от към топлене, сиестата малко се озорва под -10 градуса.
    Външните тела са шумни в сравнение с високия клас мицубиши електрик.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    не е ли очевидно какво изкривяваш???

    Казваш, че подовата ти 50-ката размразява на 50-80 минути.

    А в мнението ти отпреди известно време се вижда първо, че 50 минути никъде не се споменават, а най-малкото дето там си дал е 60 мин и то ако го издуеш на 24 градуса.
    При 21 градуса нормална според мен температура (моите при такова задание държат 22) се размразява на 2-3 часа.
    Ама човек човек като ти прочете 50-80 минути и бяга, въпреки че надали ще издуе на 24 градуса.

    Виж си и последното мнение - пак внушения FTXN__К се правели от GREE в Китай, значи нищо чудно и FTXN__L да се правят от GREE в Малайзия.
    наистина са пълни глупости....................на 45-50 минути като часовник
    mirandi одобрява това.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    FTX50GV размразява на 50 минути при висока влажност и температури малко под нулата. При -10 и по 4-5 часа не е дефроствал. Идентично е и с подовите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #22

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    наистина са пълни глупости....................на 45-50 минути като часовник
    71-цата ти GV дето я продаде ти вярвам че е на 50 минути. Моята 60-ка е същата, ама за този FTXN35L имаш ли инфо или по аналогия го караш

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Те някои потребители си отвориха сами външните тела и изненадата им беше голяма когато видяха компресор Речи.

    1.
    2010 Launch of Energy Saving Inverter Air Conditioner "Eco-ZEAS80"
    Daikin/Arkema Joint Venture Company Starts Production of New Refrigerant In China

    Establishment of "Daikin McQuay Solutions Plaza" in the New York Area
    To Exhibit Cutting-Edge, Large-Scale Air Conditioning Equipment
    Integration of three regional sales subsidiaries of Oil Hydraulic machineries into "Daikin Hydraulic Engineering Co., LTD.'"
    Daikin Europe Begins European Net Zero Energy Project:
    "Crossing Borders in Germany with Cooperative Project
    To Construct Net Zero Energy Office for Energy Balance"
    Launch of "Daikin Altherma for Apartment Buildings and Collective Housing":
    Air-to-Water Heat Pump System for Heating, Cooling, and Domestic Hot Water in the European Market
    Launch of Commercial use Air Purifier equipped with "streamer discharge"
    2. Историята на дайкин: History | Daikin Industries, Ltd.

    3. Ако можете да четете и да разбирате английски:
    A) Daikin Industries and Gree Electric Appliances Agree to Establish Joint Venture to Manufacture Compressors and Molds for Air Conditioners


    и Б) Gree & Daikin - ACS Air Conditioning - Gree UK Distributor

    В) Gree, Daikin to set up two joint ventures

    Г) XI'AN DAIKIN QING'AN COMPRESSOR CO.,LTD.

    Д) XI'AN DAIKIN QING'AN COMPRESSOR CO.,LTD.


    Когато търсенето надхвърли производствените мощности някои са готови на всичко само и само да печелят, включително да възложат производството на "ишлеме" както казваме на друг фирма поне докато направят joint venture...

    Та на тези модели дори ел.моторите им бяха AC, а не DC ...

    За да видиш истината и да не си сляп за нея не трябва да си дайкинист и тогава може и да прогледнеш, стига да владееш английски ...
    Поне като "не вярвате" на нас да бяхте влезнали в шведския или норвежкия климатични форуми, та да им видите темите за дайкин, ако владеете съответните езици разбира се...

    Ние нищо не трябва да търсим или да доказваме.Когато веднъж здраво си се усрал, ти си този който трябва да доказва че вече не си наакан...В случая това е дайкин.Такива са потребителските закони- Доверие се губи лесно и се печели трудно .
    Повече нямам какво да ви кажа.

    П.П. Хайде "От мен да мине" в шведския форум какво "хубаво" си "говорят" за FTXL "нордик" модела, че даже анкетка за размразяването са си пуснали 30/7-15(30 минути работа 7 до 15 минути размразяване) и 42% са отговорили, че при тях е точно този "режима отопление" на дайкин, при останалите проценти е на 40-45 минути дефроста:
    http://www.varmepumpsforum.com/vpfor...&topic=40607.0

    Само едно оплакване на двама шведски потребителя от всички 19-десет страници с оплаквания:

    Здравейте всички Daikinbröder! Време за актуализация. Имах един "безкраен" дискусия с Daikin технологии. подкрепа и информация, за да не се ползват. Основният проблем, с 25/6 цикъла на размразяване продължава и помпата работи усилено, за да произвежда огромни количества лед. Последна "технически иновативно предложение" от Daikin означаваше, че съм изолиран температурен сензор в задната част, без реакция от страна на помпата. Дори съм загрява на сензора със сешоар! да "заблуди" на машината въпреки че игнорира всичките ми опити. Позициите са заключени за момента, когато Daikin позволява на помпата е необходимо задвижване и че фиксираната avfrostningscyklarna не е наред, след това има проблем с помпата и ще го взема на дилъра. Търговецът на дребно, от своя страна, твърдят, че те са направили всичко, което те са били промяната на сензора контролер / температура и те не могат да направят повече за мен, след 5 години гаранция от Daikin и купи 5 години допълнителна гаранция от дилъра за няколко стотин долара. I са получили препоръка от Daikin да се свържете с други търговци с опит помпи Daikin какво казват за моя проблем и ако може да ми помогне! В началото си мислех, че съм чул погрешно! Аз като потребител носи цялата отговорност, ако закупите продукт, че е погрешно да се ловува около до различни търговци, за да се реши един от Daikin Sweden признават проблема. Къде си! Следващата стъпка е може би на потребителите по жалбите. Обновете идва.
    и
    Offline tbatba
    винаги да научат нещо, ако не знаете, че който и да е друг
    Термопомпите могат
    ***
    Мнения: 180
    Re: Вие с по-нови DAIKIN (FTXL) и стегнати размразяване!

    «Отговор # 23 на: 7 Декември 2011, 17:56:42»

    Цитирам
    Хей, ако винаги затопля ми 30 и размразяване на около 15 минути през цялото време, т.е. 30/15 30/15 30/15 и т.н. към този вид -5 градуса, то тогава има нещо регистрирана
    Този пост е редактиран от justify; 16-10-13 в 17:11.
    smqnab одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #24

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Ще ме извините че изместих темата, но
    1) GRЕЕ са най-големия производител на климатици за "домашни нужди" в света.
    2) Каквото и да искаш да произвеждаш в Китай трябва предприятието да е joinт venture с китайска фирма.

    А относно Дайкин, пак да повторя - вдигат цените, значи не са го закъсали от към доказване пред клиентите, има няма само 5-6 човека в този форум още не са убедени

  12. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #25

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Аз в Швеция по къщите климатици не съм виждал. Виждал съм в селата около Стокхолм наслагани в нещо като гаражи по 50-100 м2.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #26

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Аруба преведи малко от шведски на български от темите на шведския форум.:rolleyes:

    Темата НЕ Е кой най- много продава, нито кой най-много печели, нито дали ГРИИ са най-голямият производител.Темата е Дайкин и конкретните няколко последни поста -размразяването му.Стига сте "бягали" с ОФ-ТОПИЦИ от "проблема" на дайкин забелязан дори в Швеция и Норвегия, а сигурно и в други северни и балкански държави ...

    Не ви харесаха "констатациите" на потребителите around the Globe относно климатиците дайкин и сега се чудите накъде да "избиете" темата ли ?
    Този пост е редактиран от justify; 18-10-13 в 16:25.
    smqnab и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #27

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Темата е за FTXN35L
    Ти за него имаш ли инфо как размразява или правиш аналогии?

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #28

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    FTXN50L размразява адски често не съм го засичал , но някъде на час .
    smqnab одобрява това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    От 2009 година "АНАЛОГИЯТА" за дайкин при размразяване независимо от модела им продаван в България е един и същ и за съжаление оттогава промяна няма...

    Дано ни изненадат, но след 4 години "АНАЛОГИЯ"(ХАМАЛОГИЯ) не вярвам.
    Буквите и цените различни всяка година размразяването е едно и също ...

    П.П.Откакто съм пуснал дайкина преди 10-на дни досега няма нито един дефрост при температури непадали дори през нощта под 11 градуса много успокоително
    smqnab и mirandi харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #30

    Отговор: Климатик DAIKIN FTXN35l/RXN35L - мнения, разсъждения и предложения

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    FTXN50L размразява адски често не съм го засичал , но някъде на час .
    Имаш ли го в къщи или ползваме агенция ЕЖК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. предложения за климатик по схема
    От Damian Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 16-11-14, 15:30
  2. Съвет за Daikin FTX35j и FTXN35L
    От potrebitel1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 18-11-12, 22:48
  3. Моля дайте предложения за климатик за помещение 12м2
    От mn1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-10-11, 00:38
  4. Daikin FTXS25D - мнения
    От biro във форум Климатици Daikin
    Отговори: 67
    Последно: 27-01-10, 11:35
  5. UPS...полза, мнения, коментари, предложения.
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 26-12-03, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе