Страница 5 от 48 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 711

Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #61

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    А бе, да ти кажа, щом 12LT може да струва 2500, то 4000 за FTXZ50 си е съвсем нормално.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #62

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Една стока може да струва толкова, колкото клиента е готов да плати за нея. Тези машини се взимат, значи цената урежда доста хора. Не коментирам дали си заслужава, или не. На пазара има бол марки, които излизат с висока цена и пазара ги сваля за нула време надолу. Както и други, където цената не мърда с години, дори се качва.
    Този пост е редактиран от Mega; 06-08-15 в 23:02.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #63

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    мда но само на читавите се качва

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #64

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    http://youtu.be/ceKvlG4Ib-4
    От видеото се вижда, че по вътрешното тяло има компоненти на Митсубиши, а тези от вас които знаят кои точно са те нека споделят.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #65

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Тези компоненти които виждаш са моторите които задвижват механизмите на клапите и системата за почистване на филтрите. Mitsubishi имат най-голям пазарен дял в производството на такива мотори и ги използват всички марки, с малки изключения.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #66

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    това са моторчетата за почистване на филтрите .. и на W22 тия моторчета са на мицубиши

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #67

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    И аз да се включа в темата като ползвател на такава машина. Тази машина не е за всеки. Отне ми 1 седмица, докато й наглася настройките така че да е комфортно през цялото време. Определено, когато поддържа градуси не духа много топло (в сравнение с Тошиба или Хеви). Аз я ползвам в хол с кухня 38кв.м. с 8 прозореца и 2 външни стени. Няма проблеми с топленето, веднъж нагласиш ли правилно сензорите и настройките. Даже да отворя към коридора (още 10-12 кв.м) не се мъчи. Карам вентилатора на авто и си бичи тихичко. Това humid heating върши работа, ако ти е суха кожата зимата и ако искаш да увеличиш влажността в стаята. Така стаята се усеща по-топла. Има 4 степени на тази функция. Аз лично го ползвах за ден-два и сега не я ползвам, защото имам нова дървена кухня и трябва да съхне. Определено външния и вътрешния термометър показват 2-5 градуса разлика от реалните. Нямам хубав термометър сега вкъщи, но съм задал 20, то мисли, че е 22, а според мен е към 18-19. Това не е особен проблем, защото разликата е константна и ако ти е студено го увеличаваш и той стопля бързо. Просто при мен това, което задавам това, което климатика си мисли и това, което е реално са 3 различни температури. Не е болка за умиралка, но е добре да се знае. Външния термометър не мисля, че е от най-прецизните също. Може да трябва да се калибрира или е нещо друго. Иначе климатика поддържа еднаква температура в цялото помещение.
    Йонизатора не съм го изключвал, но и не съм го забелязвал. Аспирацията си заслужава за помещение, в което се готви. И на двете степени не ми пречи шума. Тази функция си заслужава според мен.
    Климатика си бачка постоянно на ниски обороти, но никога не спира освен за автоматичното чистене на филтри или дефрост. Не съм сигурен кога и колко дефроства. Мисля, че само веднъж съм го хващал за 10 дена.
    И не е за всеки, не само защото струва майка си и баща си, но управлението му е доста сложно, както и понякога духа студено, когато поддържа градуси. Това не ми допада особено. Иначе е тих, сравнително добър дизайн, има самопочистващи се филтри, интернет управлние, аспирация и голяма мощност. Пише, че правен в Япония, но интернет контролера е чешки.
    Този пост е редактиран от avenger; 10-02-16 в 09:08.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #68

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    50ката ли притежаваш? Успя ли да засечеш на какъв минимум пада, поддържа ли го?

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #69

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    50ка е. Нямам понятие на какъв минимум работи. Определено поддържа едно ниво на вентилатора като поддържа градуси. За 11 дена е изхарчил към 110 кв.ч., но вратата и прозорците бяха отворени поради ремонти и не е реалистично потребление.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #70

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    За месец Февруари досега е изхарчил 170 кв.ч. Аз съм доволен. Подкарах интернет управлнието и работи добре. Няма специална апликация за този модел, а се използва една апликация за всички модели Дайкин за Европа. Това е недостатък, защото модела има много повече функции и екстри от другите модели, а не могат да се използват, заради орязаната апликация. Иначе като му свикнеш на климатика си бачка много добре. Никога не изключва, въпреки че понякога духа не много топло. Това според мен е недостатък, но пък чета в една друга тема как хората се оплакват че клинатиците им работят на он и оф. Ако е високо качество климатик, то не се забелязва кога работи и кога не. Хевито рабори на он-оф в спалнята, но комфорта е по-добър според мен, а и поддържа по-точно температурата.
    За зимата забелязвам. че когато настроиш сензора за движение да духа към теб, комфорта е по-добър. Аз го карах две седмици да духа настрани от хората, но се усещаше хладко течение. Сега е по-добре и го бича на градус-два по-млако. Както казах в предишния пост, отнема известно време да му свикнеш на екстрите.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #71

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Колега,нещо не е наред за да изхарчи 170 кв за 23 дена в топлия февруари,и то при настроени 20 гр.От кой град си,в помещението ти влиза ли слънце.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #72

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Защо да не е наред, все пак е петдесетка в 38м2 с 8 прозореца и 2 външни стени. 8W на час на квадратен метър. Кво му плащаш?

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #73

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Много хубаво климатиче. Все едно е произведен за японския пазар.
    И визията и техническите данни са на ниво.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #74

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Защо да не е наред, все пак е петдесетка в 38м2 с 8 прозореца и 2 външни стени. 8W на час на квадратен метър. Кво му плащаш?

    За 11 дена е изхарчил към 110 кв.ч., но вратата и прозорците бяха отворени поради ремонти и не е реалистично потребление.


    Мисля че това е отговора.Иначе за тея топли 23 дена,и задание от 20гр. за мен не е нормално да изгори 170кв.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #75

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    За 11 дена е изхарчил към 110 кв.ч., но вратата и прозорците бяха отворени поради ремонти и не е реалистично потребление.


    Мисля че това е отговора.Иначе за тея топли 23 дена,и задание от 20гр. за мен не е нормално да изгори 170кв.
    Напълно нормално си е за голяма машина в 38м2, даже е много икономично. Това е среден разход от 300W. Само на dodo 2.5-те безтрансформаторника могат да слязат по надолу.
    Този пост е редактиран от tony34al; 23-02-16 в 23:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 48 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 21:39
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 09:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 19:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 20:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 09:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе