Страница 4 от 48 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 711
Like Tree547Одобрявам

Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ... Би могло да бъде логично, ако е някой от кварталите до планината-Княжево, Симеоново, Драгалевци, Бистрица за другите не се сещам .

    Там зимно време въздухът е свеж и пресен от дърветата.Там има смисъл да се вкарва въздух отвън.В другите "вътрешни" за град София квартали има "свежо изгорели бензинови газове..." и дим от комините.

    За тези вътрешни квартали е по-добре плазма филтър да има климатика.

    justify, виждал ли си какво е зимата над околовръстното? Повечето къщи карат на твърдо гориво, има непрогледна пелена в така наречените "елитни" квартали. Рая на асматиците е.
    tony34al одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    6
    #47

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Нещо много е замряла темата. Няма ли още наблюдения от хора които са си го купили?

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #48

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от dimitko12 Виж публикацията
    Нещо много е замряла темата. Няма ли още наблюдения от хора които са си го купили?
    Хората с UruroSarara си умират да седят по форумите по цял ден. Просто си използват машината и си гледат бизнеса.
    VanDan, bobovo, frescor и 2 други харесват това.

  5. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #49

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Здравейте от няколко дена имам FTXZ50N/RXZ50N и наблюденията ми са че, дори и да не използвам ДРЙ функцията климатика пак си изсушава въздуха, и като се замислих наистина си е така когато духа студено той кондензира и влагата излиза навън по дренажната тръба.Онзи ден измих къщата със стирка и пропорционално на това влагата скочи до 60% пуснах климатика само на студено на 18 градуса и влагата падна за 30 мин до 35% и от там се замислих защо е станало така.Може би ако климатика поддържа една и съща температура да речем 25-26 градуса и мина със стирка няма да може да обезвлажни въздуха и евентуално и само тогава ще се наложи да се ползва.Все пак съм просто потребител и не съм много наясно със климатичните системи това са мой разсъждения. Истудява изключително добре, за зимата нямам наблюдения но ще пиша и тогава поне икономията която дава е наистина на ниво.Надявам се да си заслужава инвестицията и с годините сама да си се избие. Надявам се за сега да съм полезен и ако мога да помогна с нещо съм насреща

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    е пусни му да овлажнява като ти е сухо ,за какво е Уруру
    justify одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #51

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Доста,, доста годинки ще трябва да го ползваш, за да се избие инвестицията, но не това е най-важното. Важното е да ти работи добре машината и с кеф да я ползваш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #52

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    климатика си е добър, изсушаванета на въздуха ще го има, но пък си имаш екстра за такава ситуация, включи му овлажняващата функция и се гледай кефа. В ръководството са описани добре нещата. В какво помещение е монтирана машината?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #53

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Голяма забава с това сушене / овлажняване. Само се чудя, някой дали се е заглеждал в h-x диаграми за зимен и летен режим или просто така си пишем
    Щото ако се загледате ще видите, в кой сезон е по-ниска абсолютната влажност.
    Давам лек жокер, абсолютната влажност не е относителната, която ви я казват вечер в прогнозата
    А за хората дето си мислят, че като топлиш въздуха го изсушаваш, препоръчвам да прочетат -> OVK 1
    полезно е.
    AC_From_Hell одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #54

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Аз си мисля,че най-важно е какво усеща човек в климатизирана стая с техника, позволяваща регуриране на влажността в реален работен режим. При Уруро-сарара на Дайкин промяната на влажността се усеща осезателно и въздуха е приятен.В другата стая, където ми работи Тошиба и няма тези екстри, въздуха е далеч по-различен като усещане. Преди да купя този Дайкин мислех,че тези описания за промяна на влажността са само някакви рекламни трикове за защита на високата цена на тези климатизатори, но уредите действително работят в съответствие с описанието. Да, климатиците са доста скъпички, но пък комфорта при тяхната работа е перфектен.
    necata2 и tanatos харесват това.

  12. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #55

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Ами при мен работи в около 40кв.м. но техниците казаха че без никакъв проблем може да топли цялото жилище от 90 и няколко кв. което ме съмнява.Наистина не намирам за нужни функциите уруру сарара за нужни понеже както се разбра немогат да се използват по собствен вкус Но стимера в комбинация със свеж въздух е нещо уникално мирис на свежест както колегата спомена по горе За 2 дена нон стоп работа на 25 градуса нагласен ми даде 9.4 кв.ч. разход (той си има вграден "електромер") Чакам и зимата да видя как се представя там е истината на -15 :D

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #56

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Те, техниците хубаво са казали, че може да топли 90 квадрата, ама я да им е у тях да видим как ще стане тази работа с топлоотдаването дето му остава при -15 градуса.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #57

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Тези приказки на техниците,че може да топли 90кв. тази машина ги остави настрана и въобще не им се връзвай /направо ми е чудно как един уважаващ себе си техник може да го каже това?!/. Иначе климатика ти е работил добре , съобразно посочената консумация. Ако имаш добри изолации предполагам,че ще ти работи през зимата стабилно и с подобаващо приемливи сметки за ел.енергия. Дефростването е измислено добре, при необходимост е, а не по време. Относно функциите уруро и сарара не знам как си ги ползвал и защо ги смяташ за ненужни. Допълнително овлажнен въздух е доста приятно усещане, в крайна сметка за всеки си е индивидуално.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    1
    #58

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Здравейте,

    Аз съм нов във форума и искам да ви попитам за WIfi функцията на този модел климатик. Удобна ли е? Използвате ли я? Прочетох доста обстойна информация от един сайт, но искам да разбера дали наистина е толкова функционална и удобна на практика

    https://www.klimaticite.bg/p/daikin/...xz25-n-rxz25-n

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #59

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Г-н Айнщайн, функцията е удобна почти толкова, колкото да си пуснете готварската печка, докато сте в Лондон. Единствения плюс е, че модула идва с машината. Тоест не се заплаща отделно.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #60

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    е то за 4к си го платил тройно
    AC_From_Hell и bagerista9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 48 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе