Страница 3 от 48 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 711
Like Tree547Одобрявам

Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #31

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от frescor Виж публикацията
    От снимката се вижда,че при отворени ламели надолу на макс,прозореца при отваряне ще мине опасно близо или аз бъркам.
    Не бъркаш. Трябва да махне дръжката на прозореца. Ако ли не, ще купува нови ламели.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #32

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Спор няма, че ДАЙКИН доста години почти нищо не изкараха за Европа, а сега с този модел качиха върха.
    първи са, но догодина ще има премиери. всички ще искат да влязат в А+++ класа. ще видим кой ще вземе залога не всички са си показали картите...
    аз ако съм производител няма да тръгна по техният път - нови компресори, фреони ... когато може само да смениш платката на някой японски модел с минимална промяна на производството.
    с тези цени 3-5 хилки почвам да съм оптимист че ще се смъкне цената на А+++ класа надолу.
    ако не друго японците в неотваряни кашони ще са по-евтина алтернатива.

    и сега по-темата - трябва да сме вечно недоволни : нали сме клиенти
    сарарката, иначе хубава машина е, с някоя друга безполезна йекстричка, както се разбра. можеше една плазма или аспирацийка да набутат, но не би.

    пауер мода - хванахте ли как е направен : настройваш си чеса в който да се пусне , 15 мин преди това машината дефроства и се изтрелва имаме подобрение вече имаме ПРОГРАМЕРУЕМ дефрост. Хитро!!!
    smqnab одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #33

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    той дефроста и преди си беше програмиран ,на 1 час
    zxc0 и smqnab харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #34

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    той дефроста и преди си беше програмиран ,на 1 час
    .... каза Алекси, виждайки Дайкин на снимка.

    Що така моите 2 дайкина не дефростват на точно определено време?
    necata2, spas.slavchev, Frigo и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Ето техническата документация на външното RXZ...N - http://server.mmc.bg/MMCpublic/%D0%A...RXZ-N_2013.pdf .Що ми се чини, че нещата нещо не стоят чак толкова добре с мощностите в студа.На 25-ицата по номинал от 3,6 при -10 остават 1,95, а при -15 остават 1,61 - т.е. около 45%.На 35-ицата от 5, при -15 и остават 2,23, а на 50-ицата - от 6,3 и остават 2,82.Остатъка мощност се движи около 44-45%.Не виждам в това отношение някакво преимущество пред топ моделите на МЕ.
    Този пост е редактиран от edi1; 10-01-14 в 09:16.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #36

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    взел съм си два : за 2.5 и за 1 бон в двете стаи ама спират да топлят като обезвлажняват
    виж може да сложа по някое нео или мидея да бачкат на драй /или на капка/ докато основните бутат топло.
    Преди време бях монтирал един климатик (и външното и вътрешното) в мазата и вадеше огромно количество вода. Това е най-добрия начин за влагоулавяне.
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #37

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Преди време бях монтирал един климатик (и външното и вътрешното) в мазата и вадеше огромно количество вода. Това е най-добрия начин за влагоулавяне.
    Това се нарича "гардеробна сушилня"

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    16
    #38

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Бре, много постове, много нещо.....Климатика не е мой ,за съжаление! Аз само монтирам хай-енд машини на паралии.Климатика/първия в България при налични само 3 бр. в офисите/ е монтиран в Пловдив, но от фирма от друг град на цена 3+++ лева с монтажа! "Атаро" искаха за старата уруру-сарара 35-ца 4200!!!!Айде, със здраве!
    Ето още една скъпа машина! Тръбите са вкопани и обърнете внимание на "малките детайли" на тръбния път до другия край на терасата...ама, като се плаща се прави както трябва,нали!





    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от elite; 14-01-14 в 21:11.
    necata2 и aruba_man харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #39

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Хубаво е станало с тези кафеви канали изобщо не си личи че тръби минават,такива Нексури и аз видях в една къща и кефа от гледката е мн.голям красиви са си.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #40

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    бе той кефа трябва да е от работата и сметките..............

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    И аз така съм чувал.Ама хич не съм впечатлен от мощностите на новия модел.ДАЙКИН имат много здраве от мен.Ако сравните показателите на отопление от сервизното ръководство, ще видите, че стария модел превъзхожда доста новия при отрицателни температури.
    mirandi и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    4
    #42

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    В крайна сметка читав ли е този климатик или не? Някакви отзиви от ползватели?
    Обмислям покупката му за хол с кухненски бокс 34 кв.м. стандартна височин, ново строителство с външна изолация около 9 кв.м. дограма и две външни стени, за сега без съседи под мен. Наличен е и неотоплен коридор от 14 кв.м. Помещението е апартамент в Младост - София. Изложение на по-дългата външна стена към Витоша. На скицата съм маркирал дете възможни места за монтаж срещу кухнята и над диваните, като за предпочитане е първият вариант. Допада ми, че може да вкарва свеж въздух и това че уж убива миризми. В нас не се пуши, но все пак в помещението ще се готви, разбира се без да очаквам чудеса. Вариант да се ползва отделен уред само за въздуха не е решение, но като цяло не държа безкрайно на тази екстра. Основно ще се ползва за отопление, което е основен приоритет при покупката и само в най-горещите дни за охлаждане. A9.jpg

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #43

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ето техническата документация на външното RXZ...N - http://server.mmc.bg/MMCpublic/%D0%A...RXZ-N_2013.pdf .Що ми се чини, че нещата нещо не стоят чак толкова добре с мощностите в студа.На 25-ицата по номинал от 3,6 при -10 остават 1,95, а при -15 остават 1,61 - т.е. около 45%.На 35-ицата от 5, при -15 и остават 2,23, а на 50-ицата - от 6,3 и остават 2,82.Остатъка мощност се движи около 44-45%.Не виждам в това отношение някакво преимущество пред топ моделите на МЕ.
    Edi1,
    Като гледам в евровента, данните са следните:
    - на 50ката от 6.3, при -7 и остават 4.95/78%/ при КОП-3,82, а при -15 остават 3,97/63%/ при КОП-2.98.
    - на 35ката от 5.0, при -7 и остават 3,98/79%/ при КОП-3,91, а при -15 остават 2.94/59%/ при КОП-3.25.
    Този пост е редактиран от tony34al; 15-04-14 в 09:14.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #44

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    Ами аз гледах сервизното и таблиците, които самите производители ДАЙКИН дават в мрежата, ЕВРОВЕНТ не съм ги гледал.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #45

    Отговор: Daikin ururu sarara FTXZ50N/RXZ50N

    София кв."Младост" и "свеж въздух отвън" ми се струват алогизми.

    Би могло да бъде логично, ако е някой от кварталите до планината-Княжево, Симеоново, Драгалевци, Бистрица за другите не се сещам .

    Там зимно време въздухът е свеж и пресен от дърветата.Там има смисъл да се вкарва въздух отвън.В другите "вътрешни" за град София квартали има "свежо изгорели бензинови газове..." и дим от комините.

    За тези вътрешни квартали е по-добре плазма филтър да има климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 48 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Профилактика на Daikin URURU SARARA
    От kojchev във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 31
    Последно: 24-06-19, 20:39
  2. DAIKIN New Ururu Sarara S40MTRXP или Toshiba RAS-402UDR
    От ydonev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 07-03-14, 08:25
  3. Има ли впечатления от Daikin Ururu Sarara
    От ayl във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 13-11-12, 18:20
  4. Daikin AN50GRP-W Ururu Sarara
    От TODORIN777 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-11, 19:12
  5. Daikin Ururu Sarara или SKVP2 Super Daiseikai VI
    От prodan1234 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-11, 08:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе