Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #16

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Единият е 100в Дайкин, 16ка, а другия FTXS35, европейски. Помещението е 35м2, дълго 7м, а климите са разположени
    под 90° един спрямо друг в двата края. Има големи топлозагуби, защото помещението е на първи етаж над гаражи, външно, север и изток, и още е без изолация.
    При излизане на единия в дефрост, другия климатик почти веднага си вдига оборотите на компресора, за да компенсира.
    И при двата това е сигнал за започване на дефрост процес, стига да са минали над 27минути от старта на компресора.
    Ако дефростът на единия е във тези 27 минути на втория, няма проблем и процесът минава незабелязан.
    Когато и двата климатика работят в режим отопление, комфорта е много по-добър. Не се усеща подухване, течение и т.н.
    Над 0° - 3° оставям само японския, защото FTXS много дрънчи отвън и ме е страх някой да не го гръмне
    Що пишеш глупости?
    Цялата кооперация ни е пълна с климатици..
    Има Дайкини от 900-4000лв,Фуджаци и т.н.
    Само една Мидеа имаше с много шум и тя вече не работи.Кой как топли не знам,нито ме интересува!Ама шума ме интересува!

    Я направи клип и ние да чуем дрънчене??!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #17

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Със сигурност като стане студено започва да му дрънка предната решетката.От студа се свива и остава луфт.Трябва да се свали и да се сложи малко по-дебел уплатнител,вече не слагат от тези дрънкащите решетки.

  4. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #18

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Що пишеш глупости?
    Дистрибутор на Дайкин, а? Много сте чувствителни.
    Климатикът е нов, на под година. Вече има сменени лагери на вътрешния вентилатор.
    https://youtu.be/2wpqrwM86EA

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #19

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Макар че харесвам някои модели Дайкин пред други марки,това в къщи няма да го изтърпя и не знам ти как го траеш.Разглобете го и вижте защо така работи.Имам същото външно и да ти кажа по-тихо тяло не съм чувал,оправяй го.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    49
    #20

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Eто и от мен:
    https://youtu.be/46Aou6UJ5KI

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #21

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Единият е 100в Дайкин, 16ка, а другия FTXS35, европейски. Помещението е 35м2, дълго 7м, а климите са разположени
    под 90° един спрямо друг в двата края. Има големи топлозагуби, защото помещението е на първи етаж над гаражи, външно, север и изток, и още е без изолация.
    При излизане на единия в дефрост, другия климатик почти веднага си вдига оборотите на компресора, за да компенсира.
    И при двата това е сигнал за започване на дефрост процес, стига да са минали над 27минути от старта на компресора.
    Ако дефростът на единия е във тези 27 минути на втория, няма проблем и процесът минава незабелязан.
    Когато и двата климатика работят в режим отопление, комфорта е много по-добър. Не се усеща подухване, течение и т.н.
    Над 0° - 3° оставям само японския, защото FTXS много дрънчи отвън и ме е страх някой да не го гръмне
    Супер, вече картинката е по пълна. Дори има и съвети как да си оправиш дрънчащия проблем ....странно за БГ форум, но явно нещата отиват на добре . Наистина някъде из форума бях чел, че от решетката дрънчи и някои подпъхваха клечки за зъби дори ако не се лъжа. Другия вариант е по някаква причина да се трупа лед под 0-та в тавичката и перката да опира. Евентуално ако не е монтирано добре външното. Но е някак странно, че така прави с размразяването.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #22

    Отговор: Климатик: един голям или два малки за отопление на стая от 30м2

    Цитат Първоначално публикувано от yavoor Виж публикацията
    Дистрибутор на Дайкин, а? Много сте чувствителни.
    Климатикът е нов, на под година. Вече има сменени лагери на вътрешния вентилатор.
    https://youtu.be/2wpqrwM86EA
    Това ми прилича на резачка за дърва.
    Хубаво е,че го спираш,щото ще бъде отстрелян като столипиновския плъх Жоро!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Спомагателно електрическо отопление за стая с климатик
    От mita във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 29
    Последно: 09-01-13, 15:18
  2. Голям климатик в малка стая?
    От Kovachev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 29
    Последно: 13-02-12, 16:44
  3. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 23:37
  4. избор на Климатик 30м2 за отопление
    От iavor във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 25-08-11, 10:29
  5. Отговори: 24
    Последно: 20-11-06, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе