Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree15Одобрявам

Проблем с Daikin Sensira

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #16

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Като чета какво сте написали, изглежда, че стария ви климатик е работил не като инвертор а като конвенционален. На бабата конвенционалната Мидея работи по този начин. Ако си бяхте взели Хитачи, щяхте да имате функция , която спира турбината на вътрешното тяло за 210 секунди и я пуска за 30 секунди, когато климатика е в офф, по този начин това веене почти не се усеща. Не съм чувал Дайкин да има такава функция.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #17

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Е не стария ми е инвертор изпорбван на -20 , работи чудесно, момчетата от фирмата ми обясниха че 90% от новите модели климатици я имали тази функция с изключение все още на мицубишито, ама ми я обясниха на свършен факт, а не когато плащах в магазина.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #18

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Цитат Първоначално публикувано от Norek1 Виж публикацията
    Е не стария ми е инвертор изпорбван на -20 , работи чудесно, момчетата от фирмата ми обясниха че 90% от новите модели климатици я имали тази функция с изключение все още на мицубишито, ама ми я обясниха на свършен факт, а не когато плащах в магазина.
    РЕКЛАМАЦИЯ!!! Трябвало е да ВИ запознаят с тази особеност на новите модели. И вече Вие да прецените.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #19

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Винаги ще ти въртят вентилатора или ще духат с хладна струя като си направят температурата освен, ако няма някаква софтоерна далавера...

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #20

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Като ти чета изискванията си за ME или MHI(винаги топла струя, при оф вдигат клапи и не духат в теб), обаче в никакъв случай с тези мощности.
    За съжаление обаче това е поредния случай на “купих ги, ся ко прайм”, като колегата с МЕ и Панасоника
    от другата тема.

    п.с. то и стария ти Дайкин не е “цвете”, справял се е защото е в малко помещение.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-12-19 в 00:18.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #21

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Като ти чета изискванията си за ME или MHI(винаги топла струя, при оф вдигат клапи и не духат в теб), обаче в никакъв случай с тези мощности.
    За съжаление обаче това е поредния случай на “купих ги, ся ко прайм”, като колегата с МЕ и Панасоника
    от другата тема.

    п.с. то и стария ти Дайкин не е “цвете”, справял се е защото е в малко помещение.
    Колега благодаря за мнението, но може ли да те попитам 2 въпроса:
    1.Какво е ME и MHI ако може с 2 думи да ми обясниш за сефте чувам тези съкращения.
    2.Старият ми Дайкин в момента работи, но защо каза, че е малко помещението - в предишните постове доста хора ми казаха, че е прекалено голям за помещението, но както колега dodo_pv беше написал наистина топлото е различно за всеки - примерно аз съм зиморничав и зимата ми работи, докато съм вкъщи 28-30гр.(просто обичам да съм по тениска и къс панталон), които си ги поддържа и няма проблеми, докато спя или ме няма е на 22гр., когато го бях взел го засекох- израсходваше ми 30лв. за ток, но това е старо инфо от 6-7 години.
    Но днес ще направя замерване на изходящата температура и ще видя със сигурност каква е разликата.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #22

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    1 Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industries
    2 28-30C ти цака и жената от всякъде....
    А достига ли ги?Не че е голям или малък за помещението, но не е особенно топлеща машина за големите студове
    най-вече заради кофтито дефрости, та явно му идва “добре”.Комфорта от въздушната струя е проблема.
    Ако го сложиш в 20-25 квадрата, както се слагат “нормалните” 12ски го пиши бегал.

    п.с. аз съм спал под такава 12ска (стария ти) цяла седмица на хотел
    и наистина работи незабележимо, но навън беше около и над нулата.
    Стаята беше към 20кв.Летен морски хотел, който отваря зимата само за празници..
    Този пост е редактиран от ccankov73; 22-12-19 в 11:18.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #23

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Да ти кажа, един приятел ме посъветва да си взема Мицубиши, но аз като кон с капаци, доволен съм от Дайкина, и се съм си мислил, че са като еталон за климатици.Ами да ти кажа аз проблеми със дефростите съм нямал, но аз съм от гр.Пещера малко в планината и климата не е влажен колкото на морето, а ми е направило впечатление , че когато има мъгла повече замръзва, но никога не ми е било проблем.За температура дали е достига не съм мерил, просто гледам да ми е комфортно на мен, сега е мерих, като спомена 27гр. но на мен ми е ок така.И така направих замерването днес с един мултицет на Mastech, който има и температурна сонда, колко е вярно незнам, но делението е 1гр., тоест нека да приемем, че допустимата грешка е също +-1гр..Значи условията са сходни и 3те климатика ги огрява слънце днес времето е хубаво.Така ето какво заключи измерването:
    1.Старият ми Дайкин оставих стаята да се проветри и изключих климатика , зададох му 30гр., на изхода измерих 41гр.
    2.Новата 12ка: при зададени 27гр. и авт. режим на вентилатора, вдигнах на 30гр. и на 2ра степен (от 3степени) пак 41 гр. на изхода.
    3.18ката при зададени 26гр. вдигнах на 30гр. и пак на 2ра степен на вент., измерих 42-43гр. на изхода.
    Значи родителите ми в тяхната стая го държат на 26гр., след това го свалят на 22(тих режим на вент.) докато спят, и той си поддържа темп., снощи промених разположението на жилюзите да бият макс. високо в едната стена, днес не се оплакаха, значи не им е духало.В карайна сметка, ако пак има оплаквания, ще му сложа един дефлектор.
    Но тепърва ще се види как ще се представят, зимата още не е дошла както трябва.
    Благодаря на отзовалите се и се извинявам ако съм ви загубил времето.
    Gyokov и ccankov73 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #24

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Можеше да се получи това, голям климатик в малка стая! само ако климатика беше хиперинвенторен, Инверторните климатици, инвертират но само три степени, общо взето: В режим на пълна мощност: ако измерената от датчика на вътрешното тяло, температура е с един градус по малка, от желаната (набраната на дистанционното) режим на поддържане: Когато двете температури са равни. и режим на почивка когато стане много топло.. Твоят влиза в режим на почивка бързо понеже има много хладилна мощ за това помещение, единственият начин да се развърти както трябва този климатик, е или да отвориш вратата, за да увеличиш помещението, или да му излекуваш температурният датчик, което не ти го препоръчвам за климатик в гаранция, особено ако не си на ти с техниката..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #25

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Ето един шарп настроен на 23


    Един национал настроен на 24
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    гр.Пещера
    Мнения
    22
    #26

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Благодаря за съвета, технически грамотен съм, но не по климатичната техника, пък и климатиците са в гаранция, тъй че едва ли ще си правя експерименти.Но важното е, че на -10 си топлиха ок, нямаше проблеми и сметката за ток нарастна съвсем малко.Общо взето родителите са ми доволни, което е важното за мен

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    1
    #27

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Здравейте!
    Имам доста голям проблем с чисто нов Sensira FTXC25C.
    Монтиран е Август месец, тази година и е включван няколко пъти да охлажда.
    Стаята е око 14-15кв.м с изолация, дограма и всичко необходимо.
    След като захладня, климатика се оказа, че не топли.
    До 26/7 градуса струята му е като "бриз"...няма и следа от топло, да не говорим за горещо.
    След тези температури започва да духа горещо, но не мисля, че е нормално.
    Тръбния път е 5м. допълнен е с фреон, пробван е на всички възможни режими....
    Някой, който се е сблъсквал с подобен проблем?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #28

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Колко градуса е в тази стая? Каква е и температура, която се желае? Бриз, топло, горещо, общи приказки.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #29

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    Как е пробван на всички режими август месец при 30+ външна температура?

    С тези обяснения според мен хладилният агент е с недостатъчно количество.
    Дали не са заредили колкото трябва или е напуснал системата по някаква причината, дистанционно няма как да се разбере.
    Ако е гаранционна машината, викаш фирмата/ монтажника да си оправи бакиите!

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #30

    Отговор: Проблем с Daikin Sensira

    От кога за 5 метра тръбен път е необходимо да се допълва с фреон. Кой гений е решил, че трябва да се допълва и колко точно фреон е сложил, една кофа, две кофи.
    Gena_bs, Aleksandars, its large и 3 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTX50GV-проблем
    От БИГкоко във форум Климатици Daikin
    Отговори: 32
    Последно: 07-02-23, 10:58
  2. проблем с daikin
    От newuser94 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 79
    Последно: 25-03-21, 09:26
  3. Проблем с Daikin FVXM35M9
    От stanislav24 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 29-07-19, 18:39
  4. Проблем с Daikin F25DTHDS
    От para1968 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-15, 18:56
  5. Проблем с Daikin FVXS35F
    От fbi_1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 19-02-13, 23:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе