Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #406

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от ssilent Виж публикацията
    Още един негатив ще опиша, преди няколко месеца поради някакви причини на два пъти се беше самоизключил през ноща. Първият път имам голямо съмнение за човешка намеса, вторият път малко съмнение та останах да наблюдавам и така до тази събота когато се събуждам в студ и в просъница си викам студено мамка му да не съм умрял. Този път шибаняка не беше се изключил обаче решил да мързелува подхуйва си слабичко хладен въздух и толкова. в стаята децата с ушанки чакат да се събудя. Дигам на 30гр. няма никой давам форсирано отопление цъ...титиква уж си говорим ма явно не се разбираме. Ядосвам се гася го от дистанционното....не. Свалям бушона пускам....не ...накрая го изключих от бутона на вътрешното тяло и след включване от ново от бутона тръгна....та ако софта му не му се е сбъгясал а и дори да се сбъгясал просто да си знаете...като всичко останало евтината чикия си е евтина чикия макар и маркова....та имайте си едно наум...и като цяло всичко е тръгнало през куп за грош гледа ако може да ти вземе парите колкото може повече пък ти се оправяй....аман от оптимизации...
    При мен снощи се получи нещо подобно. Пускам го към 23ч да обърне въздуха преди лягане, както правя всяка вечер вече 3-та зима.
    След 10-на мин влизам в спалнята - той не работи, а температурата не е мръднала. И се почна един филм - вклч/изклч/режими/вентилатори/батерии/бушони...
    След 30 мин борба изведнъж тръгна...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #407

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    А каква е била температурата в стаята преди да го пуснеш?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #408

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте, на мен ми монтираха нов климатик в къща. Вярно, че там не се живее постоянно, но не знам нормално ли е това нещо - до сега съм имал климатици само в апартаменти. Още при монтажа се оказа, че има проблем и външното тяло изключваше почти веднага след като тръгне. Опитаха се да го оправят, не стана нищо и накрая вчера ми го смениха с ново. Този път климатика тръгна, външното тяло работеше без прекъсване, но сега има друг проблем. Първо, след като го включиха трябваше да чакаме повече от час за да тръгне климатика. В началото духаше съвсем леко и въобще не му работеха режимите на вентилатора. Монтажниците казаха, че е нормално, защото е студено. Навън беше -6, вътре в стаята -1. В къщата не е имало никой отдавна и ходим там от време на време, затова решихме да си сложим климатик. Помещението е хол като покрива е без таван, има гипсокартон, отгоре дъски и керемиди. Също така от едната страна има доста стъкла и може би от там пак е студено. Ясно ми е, че тази стая по принцип е по-студена от нормалното, но този климатик е неизползваем при минусови температури.

    Тествах го 24 часа - вчера за половината ден при външна температура -6, вътре стана максимум 8 градуса. Днес времето се затопли и при -1 навън вътре успя да стигне до 12 градуса. Пусках различни варианти на автоматичен, ръчен вентилатор, сменях режими на температурата - 18, 20, 30 градуса - не видях разлика. Работи 15-20 минути и се пуска в режим на дефрост, минават 5-6 минути и пак тръгва, а през това време падат около 2 градуса от температурата. След като тръгне си ги наваксва и после пак същото.

    Та въпроса ми е това нормално ли е - при първото пускане да се чака над час за да тръгне да духа както трябва при минусува температура и след това да не може да вдигне над 8 градуса, ако навън е -6? Ясно е, че стаята е студена, но дали е само това и имате ли идея как мога да проверя дали климатика има някакъв проблем? Според фирмата, която го монтира няма проблем и е нормално.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #409

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Сенсирата не е за къща без изолация, еле пък таван от картон.Ако пък е и за инцидентно отопление хич не го брой.
    Виж за охлаждане става.
    mimojef одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #410

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ми ще го провериш лятото дали има проблем. А какъв е модела?
    То и на мен не ми се работи като ми е студено.
    Стопли стаята с нещо друго да не го чакаш по един час да тръгне и си го ползвай в преходните сезони.
    Климатика не е подходящата техника за ударно загряване. В апартамента е друго там стените и конструкцията са ти я държали топли съседите докато те е нямало.
    nikolas одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #411

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сенсирата не е за къща без изолация, еле пък таван от картон.Ако пък е и за инцидентно отопление хич не го брой.
    Виж за охлаждане става.
    Явно да, но го сложихме вече. Аз мисля да направя изолация, ще мисля и тавана как да го направя, че и покрива ще се прави по-нататък. По принцип в стаята има и камина, която не работи в момента, но мисля да взема от тези за вграждане, така че зимата ще се пали и тя. Много неща може да се подобрят, но въпроса е дали му няма нещо на климатика? Как да проверя дали работи нормално, да измеря например изходящата темератра? Колко е нормално да бъде тя? Също така нормално ли е това размразяване толкова често? Искам просто да знам дали има смисъл да се занимавам с фирмата и да им кажа, че има проблем?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сенсирата не е за къща без изолация, еле пък таван от картон.Ако пък е и за инцидентно отопление хич не го брой.
    Виж за охлаждане става.
    Модела е DAIKIN FTXC20C 12-ка. То проблема не е само загряването, а че въобще не може да вдигне над 12 градуса в стаята, а като беше -6 навън не може над 8 вътре. Реално прави 13-14 разлика между външната и вътрешната температура.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #412

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    FTXC20C не е 12-ка а 7-ца!
    Последно какъв е.
    Прочете ли ми мнението? Затопли с нещо помещението до 15 градуса и го пусни ако не тръгне веднага викай майсторите.
    Въпреки това няма да се стоплиш с този климатик при тези условия и начин на използване дори и да е 12-ка.
    От фирмата ли ти го препоръчаха или сам си го избра?

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #413

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    FTXC20C не е 12-ка а 7-ца!
    Последно какъв е.
    Прочете ли ми мнението? Затопли с нещо помещението до 15 градуса и го пусни ако не тръгне веднага викай майсторите.
    Въпреки това няма да се стоплиш с този климатик при тези условия и начин на използване дори и да е 12-ка.
    От фирмата ли ти го препоръчаха или сам си го избра?
    Извинявам се, объркъл съм явно при копирането. 12-ка е, моделът е FTXC35C. Като отида там ще тествам да затопля, че по принцип не живея в къщата, макар че при тези температури не знам с какво ще затопля. Като пусна духалката повече от 10 градуса не може да сгрее стаята, когато са минусови температури, с климатика е една идея по-добре. Може би трябва да се затопли малко времето за да тествам. Те ми го препоръчаха. Казах, че ми трябва за къща, даже обясник каква е точно, дадох размерите и според тях това е най-доброто за бюджета ми до 1600лв.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #414

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Върху тавана/картона вата - от тая на рула, 2 слоя на кръст.
    Тая камина дето е в момента, ако има клапа я затворете, иначе е като отворено прозорче в тавана.
    Един конвектор от Кауфланд/ Лидъл - има по 50-60 кинта.
    Това е най-евтиния и бърз вариант за тая зима.За 1 ден си готов.

    Вариант Б - слагаш няколко чувалчета дърва в багажника и ..там е ясно вече .

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #415

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    дал си пари на вятъра

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #416

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Явно съм бил в грешка за климатиците. Винаги съм си мислел, че са добър вариант за отопление, поне като съм живял в апартмент, а ползвам климатици от над 15 години. Сега се оказва, че по-добре конвектори, печки на дърва :D В тази къща не се живее постоянно, ще го видя как ще се държи в по-топлите дни. След като е толкова зле този климатик, какъв бихте препоръчали за тази стая, ако въобще може да стане с климатик, защото в къщата има още 2 стаи, които са нормални - с нормален таван и в тях осезаемо се усеща разлика, че не е чак толкова студено, колкото в хола. Това холче е било сайвант на времето и те са го направили на стая. Затова се чудя, че е възможно този климатик да се премести в някоя от стаит и в хола да се сложи друг, но дали и друг въобще ще върши работа? За лятото също ми трябва, защото като напече слънцето по покрива вътре става много топло и едва се издържа. Ако този дайкин е толкова зле, че въобще не става, може да мисля вариант да се премести в апартамента, а за къщата да купувам други.

    Между другото, само за да се види каква е разликата. В момента навън е -7 градуса, а термометъра в стаята отчита -4.5. В другите стаи на къщата температурите са положителни. Явно тази стая просто е доста по-студена. Аз обмислям да и направя изолация, да сложа и на покрива и тогава може да има някакъв ефект, но въпроса е какъв климатик да търся за нея? Самата стая не е много коляма, около 30м3, аз затова в началото реших че ще стане, защото този климатик го даваха до 50-60.

  14.  
     
  15. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    503
    #417

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Какъв климатик трябва не са определящи кубиците въздух, а топлозагубите в помещението. Явно при Вас те са доста големи като се има в предвид разликата мужду външната и вътрешната температура.
    bobivg одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    5
    #418

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    Какъв климатик трябва не са определящи кубиците въздух, а топлозагубите в помещението. Явно при Вас те са доста големи като се има в предвид разликата мужду външната и вътрешната температура.
    Явно да, ние в тази къща ходим събота и неделя, сега на студа въобще не ходим. По принцип обмислям да направя изолация на всички стени и на покрива също. Камината в момента е една дупка, от която влиза студен въздух. Сложил съм една пластмаса отпред,но най-вероятно пак влиза постоянно студен въздух от комина. Там ще вградя камина и няма да е така, така че тези неща ще се променят, но може би винаги тази стая ще е една идея по-студена от останалите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #419

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Преместете го в по-нормална (в отоплителен аспект) стая, а за тази се ориентирайте към подов климатик, ако искате да я отоплявате. Разбира се и подобаваща топлозиолция и мерки за разумна проникване на външен въздух.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    10
    #420

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте климатика е:
    Климатик Daikin Sensira 18000 BTU FTXC50A - RXC50A
    При промяна на температурата минава понякога на режим охлаждане. Осватям го на 3 черти на вентилатора и сам си ги сменя на 1 примерно. Много често минава от режим Отопление в режим Охлаждане сам без да го пипа никой или при промяна на градусите. От какво може да е това?

    - - - - - - - - - -

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 29 ПърваПърва ... 1826272829 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе