Страница 2 от 33 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #16

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Да, почити е до главата ми, леко отстрани. Ако не е на "борчето", просто ауто то или първа степен са много шумни за моето усещане. Сравнявам ги с другия в един ден ги сложих.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #17

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    какви точно шумове издава ? само вентилатора ли идва шумен ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #18

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Да, да просто очакванията ми за шум явно са били други. От 20г. съм с локално парно. Иначе много тихо външно тяло изобщо не го чувам

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #19

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    той МЕ ти се струва тих щото не е подкарал дефростите на 2 часа още .. в спалнята ще те побърка под нулата, повярвай ми

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #20

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Онзи ден на 20 ти сутринта 6 ч. чух за първи път дефроста на Перферата. Направи го, като увеличих от 22 на 23 гр вън беше 0 гр. Спим на надтроен 22, на мен ми е топло, но на жената... Много дискретен за секунди, след това чух външното за 1-2мин да се изсилва и това беше.Най вероятно ще се мести в другия край на стаята, ще се вижда тръбния по цялата стена, но ще го скрия в пвц канал.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #21

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    В вашият случай е неприятно и на комфорт да го сложите защото клапата в режим отопление се насочва надолу(директно към вас защо не са го монтирали до прозореца) , странно е че ви е шумен 35 цата се чува само отвреме навреме като се засили перката. На колкп градуса го държите. При мен в орогинални настройки ми преизпълваше заданието с 2 3 градуса и се наложи да коригирам през сервизното меню с 2 градуса надолу. може би за това ви духа повечко. Освен това зависи и какви градуси търсите на отопление . Моите на повече от 23 не мога да ги търпя става много горещо ,особенно за спане.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #22

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Да, по дистанционно и мобилно приложение, като е настроен на 22, в стаята е 24 гр на височина 1,2 метра. Как да коригирам чрез сервизно градусите? Иначе не ги усеща 17 кв на 2.5 м височина с изолация спалня, 25 ца е. Почити работи в он оф. До прозореца е, даже е отдалечен от мен на около 50 см и все пак ми е много близко, ще се радвам да ме насочите за уеднаквяване на градусите.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #23

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не успявам да прикача файла.
    В търсачката пишете ftxm35r service manual , Първото което излиза е.
    Предполагам че не е по разлочно за ftxm25r.
    Имайте на предвид че каквито и сервизни настройки да пипате си действаре на собствена отговорност и е възможно да нарушат гаранционните ви условия.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #24

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Защо просто не свалите някой градус от ДУ, за да постигнете желаната температура? Какво като не съответства? Според мен, като застудее времето, ще поддържа заданието. Навън си е все още топло и е нормално да надхвърли някой градус. Не се вкарвайте в излишни приключения, като има много по-просто решение...
    mystikalrs и GLARYS харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #25

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Тук подкрепям колегата. При мен разликата беше около 3 градуса.
    Относно функцията с "борчето" поне според мен подхарчва повече , обяснявам си го с факта, че за да поддържа заданието с по-малък въздушен дебит то той би следвало да е с по висока температура и компресора работи малко повече, но това е само моя теория.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #26

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Не малко повече. Някой път съм го виждал да отива от 200W(авто) на 5-600W(борче), според колко има да гони/подържа..
    Емура ми е машината, но предполагам и тук е същото.
    Като захладнее подържа точно температурата.
    Deliivanov одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #27

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Имам 25-ца от няколко дни. Ползвах климатика завчера около 4,5 часа. Понеже духа срещу термометъра при задание 24° от "потребителския интерфейс" (дистанционното) термометърът достигна 27.1 и там остана 2 часа. Външният и вътрешният модул едва се чуват. Външният духа към листата на една праскова и по това се вижда че се върти, но вентилатора не се чува. Скорост на вентилатора ауто и неподвижни клапи.
    В сестра ми от няколко дни работи Фуджи електрик AOHG KGT 12000 btu. Дано съм улучил модела. В шумовете не правя никаква разлика с дайкинчето. Все едно гледам и слушам еднакви машини. Така че някаква нечувана тишина не е. На мен ми харесва много и ми се струва много тих.
    Deliivanov одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #28

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Предвид ,че повечето производители в този клас дават що годе еднакви показатели за минимално ниво на шум, по скоро е вашно в какъв честотен диапазон е шума и разбира се дали не се усещат разни вибрации от външното тяло,
    4тия ми климатик в кухнята е 9 ка LG и като стартира все едно има паркиран трактор пред блока, шум няма но вибрации има, при все че му сложиха и тампони , пак същата история.
    Отново ще кажа, възприятието за шум е много субективно, ако човек до сега се е топлил с калорифер(духалка) ще му е много тиха почти всяка машина, ако е бил на парно или пасивен конвектор, определено ще му трябва извесрно време за да свикне.
    Моя дайкин е на практрика до прозореза на метър от моята страна на леглото и не мога да кажа, че по някакъв начин ми наружава комфорта. Впечатление прави ,че при минимални обороти вентилатора е по тих от моторчетата на вертикалните и хоризонталните клапи, но няма слърцане шляпане и каквито и да е било звуци от тоя сорт.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря,
    Ето за това пиша във форума,има толкова неща които човек не знае и може да научи, както и да сподели с останалите заинтересовани.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #29

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Какво Лг имаш? Напиши в темите за ЛГ какъв е проблемаи за кой модел става въпрос. Може и да прегледаш последните теми какво съм писал за особеностите на марка, мисля че ще ти бъде полезно и евентуално по-тихо.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #30

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    модела е DM09RP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 33 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе