Страница 3 от 33 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #31

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Снощи климатикът спря след около 30 минути от включването. Задание 23° и моментна 21. Вентилатор на автоматичен, без тих режим, нощен режим ... Клапата остана отворена и зелената лампичка светеше. Външното тяло също спря. Изчаках 10 минути. Никакъв звук, никакво раздвижване. Изключих го от дистанционното и го включих след 3 минути пауза. Включи се, постигна 22 гр. и няколко часа работеше предполагам на минимум. Бавно температурата достигна 23.9°. Тогава го изключих.
    Това си мисля е симптом за дефекти в платките. Или не?

    Междувременно измерих температурата на издухване. Отначало към 5 Мин от включването не 50.8 гр. А при минимум (според мен) 37.5. Не свали на най-ниската скорост на вентилатора, но и не претопли стаята. Ще видим в студено време дали ще прави 50+ или ще е невъзможно. За сравнение имам много стар LG. Пълно дърво конвенционален, замръзващ и трупащ лед, който изкарва 52 гр. струя. Наблюдавам още два нови климатици - Фуджи електрик и Хитачи впд рак 25 (нещо такова). Температурата им е като на дайкинчето. Къщите са в едно населено място.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #32

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет,
    Според мен си е нормално. Моите климатици са били в режим оф поне 20 часа вчера.Беше топло. Как измервате температурата? Ако ползвате приложението при задание 21 трябва да показва около 23 24 градуса температура вътре, тъй като сензора е горе .
    Относно температурата на въздуха, който издухва,според мен, единственият начин да се измерят реални стойности ма максималната температура е като го поставите на 30 градуса и включите режим pawerful.При задание 22 23 градуса до сега никога не съм усетил гореща струя.Все пак машината е ААА и би трябвало да се стеми към максимална икономия.
    Държа да кажа , че просто изразявам мнение спрямо това което наблюдавам при моите машини и в никакъв случай не твърдя, че съм в каквато и да е степен компетентно лице в сферата на климатичната техника.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #33

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Беше топло, да. Навън може би 15, а вътре показваше 18,9°.
    Температурата измервам с инфрачервен безконтактен термометър, насочен от 10-20 см. разстояние към вътрешния топлообменник. От единия край на топлообменника до другия има някакво вариране в тясна граница. С този термометър като го насоча към корпуса на чугунена циркулационна помпа Грундфос при вода в "парното" 62 градуса, отчетени по датчика pt1000, ми показва 61.7°. Понякога 61.8, 62.1 ... С него си измервам температурата на вътрешните стени. Обичайно колкото е повърхността на вътрешната стена на 1,6-2„0 м от пода, толкова показва и стайният термометър НТС +- няколко десети.
    Преди да купя този климатик свалих нещо като дейта шийт. Там има СОР при стойности за външната t° от -20 до +15 ако не се лъжа. Направи ми впечатление, че СОР при -7 гр. е 3.6 - толкова е и на LG-то ми на 20-ина години, само че при +7 гр. . А при +12 или беше +15 СОР ,не съм сигурен кое от двете, на дайкина е нещо от сорта на 7.86. При каква вътрешна са тези коефициенти не знам.
    При -20 може да отдаде 2.14 киловата към помещението (ако то е с 20 гр темперирано?) за сметка на СОР (малко над 2). При високи външни изглежда не се "напъва" да компресира хладилния агент. Т.к. не дава всичко на което е способен. Това, плюс консумацията от 560W, е обяснението за лекото изоставане от старото ЛГ, което пък консумира 1100W. Друго, за което си спомням, са 1.89 kw топлоотдаване при +2° външна температура. А при -20 отдава до 2,14 kw?! Значи му е зададено да не се развърта колкото може и така, плюс някои хитрини (като сензор за присъствие, който сваля с 2 градуса стайната температура, нощен режим, тих режим) прави СОР е в графа "+++".
    Освен това си мисля че минимумът му е под 1300 вата на топлоотдаване (дават по спецификация 1300 вата за минимум)..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #34

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Един съвет. Хич не си играйте с машините при такив външни температури. Първо, сработват всякакви защити и ограничения, второ изобщо никаква представа няма да сдобиете за възможностите и поведението на климатика. Замервания може да правите от +7 надолу. Неслучайно параметрите се дават при такава външна.
    Alexi, Aleksandars и Palev харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #35

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ако искаш да го набримчиш топни външния датчик в чаша студена вода и му задай максимална вътрешна температура.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #36

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Колега ,
    Относно топлоотдаването при -20 интересно е, че 7ца 9ка и 12 еднакво отдават, което е странно. Други марки като мицубиши им дават по високо топлоотдаване. 2кв не са малко но някък си 7 9 и 12 еднакво да дават е малко разочароващо, но предполагам че се презастрахова производителя с тези данни.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #37

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    за това се купува седмицата .. не само Дайкин ,доста марки са така - от 7 до 12 е софтуерен тунинг ,къде успешен къде не

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #38

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Е в конкретният случай от специалист съм чувал че хардуера на 9 и 12 е един и същ, за 7цата отново ли е така?

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #39

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аа, 20ската е специална разработка на НАСА - за Сетком….
    Същата е естествено, по-евтино му е на производителя.
    jtj, rosswen и Deliivanov харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    40
    #40

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аз също поръчах 7-ца, свързаха се по телефона да ми кажат че е в наличност. На другия ден отново позвъниха и казаха че няма наличност. Имало 9-ка, която е със 195 лева по-скъпа. Бях говорил с приятел да го монтира. Понеже не е фирма нямаше да имам гаранция. Така доста надхвърлих определения за климатик бюджет. А отказах да чакам 2-3 седмици доставка на 7-ца заради една цена за монтаж в съседен град, която ме втрещи - 600 лева. Аз бях отделил 300, като уговорката с фирма беше 250. Както и да е.
    Показателите на 7, 9 и 12-ка са много близки. СОР се влошава с увеличаване на топлинната мощност. Конкретни при 12°С външна декларираните показатели са както следва:
    - 7-ца - 990 вата и СОР 7.99; консумация 120 вата;
    - 9-ка - 1080 вата топлинна мощност, СОР 7.85 и консумация 140 вата;
    12- ка - 1080 вата, СОР = 7.72 и консумация 140 вата.
    При 7 градуса СОР на FTXM25R е 6.26. При 2° е 5,16.
    Гледайки х-ките е много добра машина. Все пак при 2 градуса да топли с 1290 вата и да консумира 250 вата е отлично ... стига да е вярно. Влагоабсорбаторът ми консумира толкова. Обира влага, но не може да се говори за отопление с него. По принцип зимата няма да ми е основно отопление поради наличието на котел и радиатори. Гориво имам, но все някакви впечатление за климатика ще събера.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #41

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Да разбирам че 9 и 12 имат еднаква консумация?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #42

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от andy_forresite Виж публикацията
    Аз също поръчах 7-ца, свързаха се по телефона да ми кажат че е в наличност. На другия ден отново позвъниха и казаха че няма наличност. Имало 9-ка, която е със 195 лева по-скъпа. Бях говорил с приятел да го монтира. Понеже не е фирма нямаше да имам гаранция. Така доста надхвърлих определения за климатик бюджет. А отказах да чакам 2-3 седмици доставка на 7-ца заради една цена за монтаж в съседен град, която ме втрещи - 600 лева. Аз бях отделил 300, като уговорката с фирма беше 250. Както и да е.
    Показателите на 7, 9 и 12-ка са много близки. СОР се влошава с увеличаване на топлинната мощност. Конкретни при 12°С външна декларираните показатели са както следва:
    - 7-ца - 990 вата и СОР 7.99; консумация 120 вата;
    - 9-ка - 1080 вата топлинна мощност, СОР 7.85 и консумация 140 вата;
    12- ка - 1080 вата, СОР = 7.72 и консумация 140 вата.
    При 7 градуса СОР на FTXM25R е 6.26. При 2° е 5,16.
    Гледайки х-ките е много добра машина. Все пак при 2 градуса да топли с 1290 вата и да консумира 250 вата е отлично ... стига да е вярно. Влагоабсорбаторът ми консумира толкова. Обира влага, но не може да се говори за отопление с него. По принцип зимата няма да ми е основно отопление поради наличието на котел и радиатори. Гориво имам, но все някакви впечатление за климатика ще събера.
    От къде ги вземаш тези COP-ове?
    Rumb@ta одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #43

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    изсмуква си ги от пръстите .. няма такъв КОП 7-8 ,и тая консумация 120 вата е обикновено само на компресора .. отделно няма никакво значение колко топли при 12 градуса над нулата ,по скоро при -12 е интересното
    Rumb@ta одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #44

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от andy_forresite Виж публикацията
    При 7 градуса СОР на FTXM25R е 6.26.
    На отопление е 5.00
    На охлаждане е 4.64
    Това да не е за японския пазар, та такива параметри..
    Aleksandars одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #45

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Този коп който казва е на частичен товар или около минимума не на номинал, това са си официални данни от сервизното на модела.
    https://prikachi.net/image/Screensho...ice-eng.8DQ4ee
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 27-10-22 в 18:32.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 33 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе