Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 81
Like Tree25Одобрявам

Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #31

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Сега, аз какво бих направил…:
    1. вертикалните клапи максимално към средата на стаята
    2. тея рафтове отдолу бих ги преместил накъде ( поне за проба! )
    3. хоризонталните 1 степен над вертикално надолу

    Ако това не помогне - решението на bobivg.

    п.с. да не си включил някакво еко или окото?
    ЕКО не съм. Окото не знам какво е? Решението на bobivg е доста солено. Някой има ли идея дали един смарт контакт и един смарт температурен датчик биха свършили работа? Нещо такова:
    https://www.tapo.com/bg/product/smart-plug/tapo-p100m/
    https://www.tapo.com/bg/product/smart-sensor/tapo-t315/
    Идеята е някаква автоматизация, температурния датчик като засече че е под 22 градуса, да включва смарт контакта, в който съответно да е включен климатика. Самият климатик ще е настроен винаги на макс 30 градуса турбо режим. И съответно като датчика засече че в стаята вече е 22, да изключва контакта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #32

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Луда работа…, 3 бона за климатик и ще го направиш конвенционален.
    Поне завий вертикалните клапи да духат към средата на стаята.
    И една снимка на дисплея на дистанционното ако може.

    https://mmc.bg/uploaded/products/02_...1631004254.pdf

    На 8ма и 9та страница са описани клапите и “окото”.
    rosswen одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #33

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Тая машина не е ли в гаранция . Ако не пречат рафтовете да правят джоб , значи има проблем в датчика . Вика се сервиза и всичко се оправя . Каква е тая драма .
    Gena_bs одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #34

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Луда работа…, 3 бона за климатик и ще го направиш конвенционален.
    Поне завий вертикалните клапи да духат към средата на стаята.
    И една снимка на дисплея на дистанционното ако може.

    https://mmc.bg/uploaded/products/02_...1631004254.pdf

    На 8ма и 9та страница са описани клапите и “окото”.
    Луда или не, видях се чудо с тая машина. И аз не искам да правя разни машинации, ама все пак стаята трябва да се топли някак. Честно казано започвам много да се разочаровам, понеже предишният ми климатик за 1000 лв, нямаше такива ядове.
    Ето снимка на дисплея на дистанционното, макар че не виждам какъв е смисъла.
    Ветикалните клапи са си по средата. Окото е изключено. В момента на тази снимка, датчика в климатика показва че в стаята е 30 градуса, а е реално 21.5 и климатика си почива

    @gerhar машината е на 1 месец и е в гаранция, но установихме поне че няма проблем в датчика понеже със външен термоментър върху климатика, измерва същата температура каквато показва и датчика. Тия рафтове дето се хващате за тях са на 40 см отстояние и стърчат напред 20 см. Освен това клапата на климатика съм я насочил така че да духа пред рафответе. Нямам намерение да ги разкъртвам само за да правя допълнителни експерименти от които предполагам резултат няма да има.

    Определено нещата отиват натам да пия една студена вода за парите и да правя варианта с умния контакт.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (34.5 KB, 230 Прегледи)

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    295
    #35

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Общо взето и накратко казано, машината е добра, монтажа е калпав.
    Но вече се е случил калпавият монтаж, но това не означава че нямаш варианти.
    Виж датчика на вътрешното тяло на кабел ли е или на платка?
    По нататък ще ти кажа как да процедираш в зависимост от ситуацията.

    Варианта с умния контакт не е решение.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #36

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    На един месец в гаранция въобще не е твоя работа да го лекуваш . Викаш майсторите да го оправят , (датчици , платки ) докато почне да работи коректно. Със спиране и пускане на тока електрониката едва ли ще издържи дълго . Тала се процедира с нова гаранционна машина .
    CubanLinx одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #37

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Общо взето и накратко казано, машината е добра, монтажа е калпав.
    Но вече се е случил калпавият монтаж, но това не означава че нямаш варианти.
    Виж датчика на вътрешното тяло на кабел ли е или на платка?
    По нататък ще ти кажа как да процедираш в зависимост от ситуацията.

    Варианта с умния контакт не е решение.
    Предполагам имаш в предвид да изкарам датчика чрез кабел някъде извън тялото. Не ми се иска да пипам по машината, понеже е чисто нова и ще прецакам гаранцията. Май колегата дето е писал след теб е прав. По-скоро ще звъня на фирмата да видя дали те могат нещо да направят.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #38

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Предполагам имаш в предвид да изкарам датчика чрез кабел някъде извън тялото. Не ми се иска да пипам по машината, понеже е чисто нова и ще прецакам гаранцията. Май колегата дето е писал след теб е прав. По-скоро ще звъня на фирмата да видя дали те могат нещо да направят.
    Предвид че е гаранционен звъниш и да идват да си оправят бакиите.
    Всякакво хардуерно вмешателство е немислимо.
    По скоро беше важно да разбереш дали проблема е в датчика.
    Очевидно не е ,сега е момента който си го е монтирал такА, да дойде да си го оправи.
    cveteca одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #39

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Пич. Нищо му няма на климатика при положение, че и термометъра и датчика на машината показват еднаква температура при тялото.
    Проблема ти е в помещението.
    Усилвай го на 30 и колкото толкова. Поне 25 трябва да направи долу. Което за мен лично е предостатъчно.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #40

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Пич. Нищо му няма на климатика при положение, че и термометъра и датчика на машината показват еднаква температура при тялото.
    Проблема ти е в помещението.
    Усилвай го на 30 и колкото толкова. Поне 25 трябва да направи долу. Което за мен лично е предостатъчно.
    ..
    Цях да попитам да не е отворен някой прозорец в другия край на стаята, ма не искам човека да си помисли ,че го гъбаркам.
    Ква ще е тая стая.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,280
    #41

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Стаята може да е всякаква - неизолирана, с много прозорци, няколко външни стени, без отоплени помещения на долния етаж и т.н.
    Температурата в стаята се измерва на височина 1.7м в средата на стената, далече от течение, било от климатика или от врата. При това минимум 2 часа не трябва да се отварят врати, прозорци и т.н.

    Температурата на изходящият въздух на клапите при 30 градуса и вентилатор на макс каква е?
    Най-важният въпрос - до момента в това помещение имало ли е въобще климатик и на това същото място ли е бил инсталиран?
    Какво е било до момента отоплението?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #42

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Ето и реална снимка на климатика. В момента на писане на този пост, датчика за температура на климатика показва че в стаята е 24 градуса. А реалната температура измерена с термометър е 22 градуса.
    Аз в този пост виждам едни абсолютно нормални стойности. Тоест, няма драма.
    Я колегата да си погледне филтрите.
    Пише, че е сложил климатика наскоро, но това не пречи филтрите да са станали на черга.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #43

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Тук да няма някакво наддаване с градуси?
    В първия пост се говореше за разлика 2-3 градуса, а после се стигна 7-8.
    После предложението ми било солено. Знаеш ли колко струват гумите за S класата.
    Стайния термостат даже няма и 400лв (без да го търся в алито), а да цепиш градуса на две е безценно!!!
    Накрая питащия се чуди, какво ще стане, ако си сложи на S класата газова уредба от Дачия докер.
    Продавай го и слагай някоя бангия с датчик в дистанционното за 1000лв за да не се чувстваш прецакан.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #44

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Стаята може да е всякаква - неизолирана, с много прозорци, няколко външни стени, без отоплени помещения на долния етаж и т.н.
    Температурата в стаята се измерва на височина 1.7м в средата на стената, далече от течение, било от климатика или от врата. При това минимум 2 часа не трябва да се отварят врати, прозорци и т.н.

    Температурата на изходящият въздух на клапите при 30 градуса и вентилатор на макс каква е?
    Най-важният въпрос - до момента в това помещение имало ли е въобще климатик и на това същото място ли е бил инсталиран?
    Какво е било до момента отоплението?
    Отговарям,
    Стаята е с 2 прозореца. Външна изолация 8 см. 2 външни стена. Естествено че засечките на температурата ги правя при затворени врата и прозорци.
    По-важното е че стаята досега се отопляваше 2 зими подред със друг климатик на същото място. Витоклимата дето съм писал по-горе и същия се справяше перфектно. Причината я отдавам на това, че температурният датчик на този климатик беше във дистанционното, така че като то седи във да речем другият край на стаята, климатика ще си работи докато не постигне желаната температура там.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Тук да няма някакво наддаване с градуси?
    В първия пост се говореше за разлика 2-3 градуса, а после се стигна 7-8.
    После предложението ми било солено. Знаеш ли колко струват гумите за S класата.
    Стайния термостат даже няма и 400лв (без да го търся в алито), а да цепиш градуса на две е безценно!!!
    Накрая питащия се чуди, какво ще стане, ако си сложи на S класата газова уредба от Дачия докер.
    Продавай го и слагай някоя бангия с датчик в дистанционното за 1000лв за да не се чувстваш прецакан.
    Никакво наддаване няма, споделям данните такива каквито са. Изобщо нямам намерение да си измислям, само за да си хабя клавиатурата. И не знам какви S класи и какви Дачии виждаш във темата, но аз съм дал 3000 лв за климатик, който очаквам да работи по-добре от такъв за 1000 лв, а в МОЯТ случай, това не е така. И според теб трябва да дам още 400 лв, за да стане работата. Хайде няма нужда.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #45

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Отговарям,
    Стаята е с 2 прозореца. Външна изолация 8 см. 2 външни стена. Естествено че засечките на температурата ги правя при затворени врата и прозорци.
    По-важното е че стаята досега се отопляваше 2 зими подред със друг климатик на същото място. Витоклимата дето съм писал по-горе и същия се справяше перфектно. Причината я отдавам на това, че температурният датчик на този климатик беше във дистанционното, така че като то седи във да речем другият край на стаята, климатика ще си работи докато не постигне желаната температура там.



    Никакво наддаване няма, споделям данните такива каквито са. Изобщо нямам намерение да си измислям, само за да си хабя клавиатурата. И не знам какви S класи и какви Дачии виждаш във темата, но аз съм дал 3000 лв за климатик, който очаквам да работи по-добре от такъв за 1000 лв, а в МОЯТ случай, това не е така. И според теб трябва да дам още 400 лв, за да стане работата. Хайде няма нужда.

    Привет отново,
    Колегите нагоре са далу добро оредложение да си измериш температурата на изходящият въздух при 30 градуса.
    Друго което мога да предложа е да пуснеш клапите в 3д режим.
    Предвид че нямаш разминаване между сензора и реалната температура горе при машината, много не може да се направи освен да си играеш с настройките.

    Що се отнася до това че климатика е скъп и очакваш по-добро представяне от стария , напълно е нормално.
    Моето мнение по въпроса е , че стенната перфера на редовна цена е прекалено скъпа за това което е. На добро промо обаче си заслужава.

    Цената е по-скоро оправдана ,ако експлоатирате климатика безавариййно в следващите 7 8 години.

    Имам 3 бройки 12ки перфера , В никакъв случай не бих казал ,че са съваршенни, но разчитам на дългосрочна експлоатация, машините за последната година и половина са били изключени не повече от 30 дни.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. настройка на wifi сонтролера на Daikin Perfera FTXM35R стенен
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-23, 20:32
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе