Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 76

Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #61

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    да , би било добре да се провери

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #62

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Е с това мога да се справя. Дотолкова съм достатъчно грамотна да се справя сама. Само да с съмне и ще го реализирам. После мога да потърся съвет какво да го правя.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #63

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Тема: Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително. (Прочетена 182 пъти)

    Божеееей /с гласа на Прасчо/. Колко емоции за един дефрост...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #64

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    ок , но в никакъв случей не изпозвай топла вода за разкрежаване , в твойта машина има доста електроника и може да стане "проблем"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #65

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    "Къпането" не го възприемам по принцип. Затова предпочитам машината сама да се справи, но ако може да се "подпомогне" без груба сила или с по правилна експлоатация, защо не. Аз имам машината от няколко месеца, никой не ми даде указания за правилното използване, а монтажниците и продавачи, между другото, докато я монтират и вземат париците много хвалби, а после се скатават. Това е по повод по горния пост на Kasap.


    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Тема: Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително. (Прочетена 182 пъти)

    Божеееей /с гласа на Прасчо/. Колко емоции за един дефрост...
    Защо толкова Ви смущава факта, че темата е прочетена 182 пъти. Явно има доста хора, които се интересуват или имат сходния проблем, но по една или друга причине не могат или не искат да питат.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    168
    #66

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    One665, прочети това: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37916.0.html и по-точно първия пост.
    Абстрахирай се от конкретния разглеждан модел а само в/у т.4 - това условие го има при всички климатици и обяснява защо при ниски зададени темп.(18-20 C, в добре изолирани помещения) инверторите не влизат в дефрост.

    Нищо му няма на климатика ти.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #67

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Цитат Първоначално публикувано от One665
    Това е по повод по горния пост на Kasap. Защо толкова Ви смущава факта, че темата е прочетена 182 пъти.
    Не Ни смущава - забавлява ме. За 2 часа - 40 публикации и подобен интерес... отдавна не съм наблювал. /баси, ма то нямало лед!/

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #68

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    аз също смятам че темата е актуална за доста хора , да не казвам хиляди за България , на който лятото им е монтиран климатик (и за някои е първия им климатик !!!) и сега когато той работи на отопление и им поднася разни изненади по добре да попиташ от колкото да се правиш на всезнайко

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #69

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Радвам се, че се забавлявате. Всъщност лед има. Но, ако на вашето питие е свършиш мога да ви пратя от моя, ако мога да изкъртя и този от климатика ще Ви изпратя и него. Така, частично ще си реша и пролема с разледяването. Не съм искала умишлено да създавам толкова голям интерес, с нищо не съм го провокирала.

    Благодаря основно на JONY за активното включване.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #70

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Да, Jony, аз също съм на този принцип - по добре да попитам. Имам наблюдения по дългогодишни върху панасоник, инверторен, от малайзийските. Еми такова нещо не съм виждала при него. За 4 зими лед е имало само веднъж върху него - една зима, когато в Пловдив се държа цял месец около -15. Много тих (и вътре и вън), няма пукания, няма клокочене. Монтиран е в сходни на моите условия - с съседни апартаменти. Сходно изолирани. Като цени от същия клас, може би панасоника малко по скъп - преди 4 години.
    Затова при всичките суперлативи за Fuji - очаквах малко повече. Не се оплаквам. Но обичам да съм информирана. А като изключим рекламите и техническите спецификации, които третират обикновено идеалните условия, инфорацията за Fuji е доста малко.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #71

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    благодарности , аз приключвам за тази вечер . Всичко най най ........ One665 и лека на всички не заспали все още !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #72

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Лека на всички включили се и на тези които само са чели. Аз ще си продължа четенето. Още ми е рано за лягане.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #73

    Re:Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

    One665, има ли смисъл да ни хвалиш тук малайзийските панасоници като на хиляди от тях им се повредиха компресорите в миналите години.Относно твоя случай с неразмразен напълно инвертор Fuji:
    1. имаш изолирана ,не много голяма стая.
    2. климатика ти поддържа много точно зададената температура.
    Извода е много ясен-според алгоритъма за управление на климатика той няма нужда да се размразява,защото дори с лед успява да поддържа зададената температура/стаята се нуждае от малко топлина/.Задай му по-висока температура/25 гр/ и най-много след 1 ден ще се изчисти напълно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #74

    Re:Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

    Благдаря на всички включили се. Днес окончателно се разледи. Сега отново е мъгла и ще го проследядали ще се обледи отново.

    dan66, наистина спрямо 12-цата стаята идва малко малка 3.5*5.0*2.60, но тенденцията е да се разшири с още 3.5*1.5 и тогава ще си дойде добре, но .... криза.

    Не хваля едни или други климатици. Просто имам наблюдения от малайзийски панасоник (от модела с прахосмукачката). За 4 зими не мръднал. А има още една годиан от гаранцията на външното му тяло.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #75

    Re:Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

    Цитат Първоначално публикувано от One665
    А има още една годиан от гаранцията на външното му тяло.
    Тц. Само на компресора имаш гаранция. И то само ако са спазени гаранционните условия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 21:25
  2. Дистанционно за Fuji Electric RSA-12LGC
    От seven във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-11, 10:14
  3. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 12:17
  4. Fuji Electric RSA-12LGC - не топли
    От TSVETITOMI във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-08, 01:56
  5. Fuji Electric RSA-12LGC - относно монтажа
    От ggeorgiev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 15-11-08, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе