Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 90 от общо 90

Най-подходящия климатик за мен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #76

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Тоест LCC е по добър от LGC въпреки , че е по - стар така ли ?
    Аз не виждам смисъл ако си прилича с LDC 1:1 да правят LGC който е по скапан така ли ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #77

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Тоест LCC е по добър от LGC въпреки , че е по - стар така ли ?
    Аз не виждам смисъл ако си прилича с LDC 1:1 да правят LGC който е по скапан така ли ...
    Има си чудестна причина наречена "маркетинг". LGC е с по-ниска себестойност и не е лош климатик. Предлага се като наследник, на машина, доказала качествата си... А е и с по-висок COP Като сравниш промоциите в момента, с цените от преди 6 месеца ще ти стане ясно.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #78

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    А е и с по-висок COP
    Мога да си заложа апартамента на облог, че като се натовари 12LCC и 12LGC на отдавана топлинна мощност 3кW, LGC ще изгуби по показания от мултимер/елетромер независимо, че "печели по каталог". Но това си е мое мнение, сега се чака някой да заложи и той неговия апартамент

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #79

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Борд, не случайно споменавам "маркетинг". Мисля, че сме наясно с качествата на двете машини...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #80

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Поне аз не съм ощетен

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #81

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Имате ли информация колко е минималната температура на струята излизаща от климатика ? (появи се малък спор)
    А ако го оставиш на 18 градуса и high на перката ще смъкне ли под 18 ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #82

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Не

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #83

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Добре а защо в стаята ми стана 17 градуса и продължаваше да духа студено

    Колко все пак е изходната температура която може да достигна.. 10 градуса беше измерената от мен

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #84

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Колко все пак е изходната температура която може да достигна.. 10 градуса беше измерената от мен
    Напълно възможно - в режим на охлаждане даже е и леко по-надолу може да смъкне като изходяща струя. Ванко може би казва, че в по-продължителен период след статиране на помещението, тогава в самата стая няма да слезне по-надолу. Разлика от 1-2 градуса от температурата в стаята и тази по задание са нормални (особенно при преоразмеряване). Иначе ситуацията с изходящата струя при охлаждане в подобна със ситуацията при отопление: въпреки че климатика има режим до 30 градуса по дистанционно, когато го пуснеш на high и задание от 30, то изходящата струя е около 50-55 градуса (но това до определено време, до статиране на помещението). Същото е и при режим на охлаждане - изходящата струя може и да падне под 10 градуса (особенно при форсиран компресор).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #85

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Аз останах с впечатление,че пита дали температурата на стаята ще падне под 18 гр.а Иначе разбира се,че за да охлади изобщо,струята трябва да е с по-ниска температура от околната...Може и 3-4 гр да стане дори.

  13. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #86

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    здравейте искам да попитам някой по-компетентен за климатиците фуджитсу защото нещо се пообърках . помещението за което ще се използва за отопление е хол+бокс 1-ви етаж,къща, около 27м2 при височина на тавана 2.60 , която в последствие ще падне с 10-на см. с изолацията от гипс картон стените са "външна" от към стълбите на която мисля да залепя фобран от вътре , другата е външна (източна) с 3.5м2 прозорец на която също ще има фибран , останалите вътрешни отоплявани с дженерал 12ub от който съм доста доволен.предлагат ми 12ldc но искам и вие да кажете дали ще се справя с 27-8м2 или да взема 14lgc ,объркването ми идва от обявените параметри и наименования на климатиците в сайтовете бихте ли ми ги разяснили коакво означават ,значи има 12ldc , 12lc ,12ld става въпрос за един и същи модел или не, а също и за 14lgc i 14lc но там май има разлика незнам. и също може и да ви прозвучи тъпо но има ли разлика м/у инвертор и dc инвертор и каква.и на края кой климатик да взема, като нормална температура за отопление, аз разбирам около 23-4 градуса.благодаря ви много.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #87

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Хубаво е да кажеш от кой град си. Ако е стая от апартамент, 12 LDC ти е достатъчен, но за къща по-добре вземи по-големия

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #88

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    12LDC = 12LD
    12LCC = 12LC - изчерпан модел, може да има определени наличности някъде

  17. pas
    pas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    138
    #89

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Хубаво е да кажеш от кой град си. Ако е стая от апартамент, 12 LDC ти е достатъчен, но за къща по-добре вземи по-големия
    кюстендил. и аз незнам кой просто квадратурата е такава че нито е за14 нито за 12 btu

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #90

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Точно това се чудехме дали ако го оставя на high ще падне под 18 градуса но за съжаление не мога да го тествам това в момента защото имам малък проблем с нивела на външното тяло уш панелката не поддава а то стои леко с 3 см настрани ... чакам техниците да си оправят бакията...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Подходящия лаптоп ?
    От Emil88 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 19-03-12, 20:01
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  4. Кой е подходящия климатик за нас?
    От fifceto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 17-10-10, 20:23
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе