Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 90

Най-подходящия климатик за мен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #1

    Най-подходящия климатик за мен

    След като четох няколко часа и се пообърках питах няколко познати които ме насочиха към Fudjitsu имам няколко конкретни въпроса на които не успях да открия отговор...

    Въпроса е следния:
    Стаята в която ще се използва е по - малка от 20 квадратни метра.
    Климатика ще се използва в 90% от случаите за охлаждане.
    След като прочетох достатъчно за плазмените филтри предпочитам да има такъв.

    Въпроса е 9-ка или 12-ка .. в помещението без проблем ще върши работа 9-ка но при тази минимална разлика в цената от 40 лева която ми обявяват в сатекс Шумен .. не е ли по - добре да се вземе 12-ка (от гледна точка на икономията) и ако е така къде се произвеждат тези климатици и наистина ли е най - доброто което мога да зкупя гледам че са на промоция 1500 лв в момента плазмен филтър 12'' което ме устройва напълно..

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Най - подходящия климатик за мен

    За 40 лв какво се чудиш? Отнасяй 12ката и ще си предоволен...
    Правят се в братски Китай.Да не те притеснява.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #3

    Re:Най - подходящия климатик за мен

    е щом е в Китай не е ли по добре Toshiba тогава

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Най - подходящия климатик за мен

    Gladiator6 в Китай е завода, но всичко се следи стриктно.И не си мисли че като се каже Китай и айде нестава вече.Взимай 12-ка и се наслаждавай на комфорт и през лято и зима.Зависи за коя TOSHIBA говориш.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #5

    Re:Най - подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    е щом е в Китай не е ли по добре Toshiba тогава
    На подобна цена Тошиба нямат конкуренция на 12LD. За хубава Тошиба ще трябва да приготвиш още 300 или нагоре лева.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Най - подходящия климатик за мен

    По-скоро ще са 700,не 300. Дайсейкай 3 за 13ка струва 2250 лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #7

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Благодаря а ще има ли голяма разлика в консумацията според вас при охлаждане имам в предвид
    И къде се произвеждат

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Благодаря а ще има ли голяма разлика в консумацията според вас при охлаждане имам в предвид
    Каква ти е дефиницията за голяма разлика? Ако въпроса е, дали ще ти се избие разликата между Фуджик и Дайсекай. Твърдо няма!
    И къде се произвеждат
    Където и всички останали...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #9

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Последния ми въпрос е за стая под 20 квадрата :
    9-ка или 12-ка ще е по - икономична и ако може някой да ми го обясни технически..
    Аз смятам , че 12-ката ще е по икономична тъй като ще достига по бързо до желаната температура а и при по голям дебит ще се износва по - малко (технически погледнато) но няколко човека вече ми казват че това което си мисля са пълни глупости но не могат да ми го обяснят технически защо е така..

    Та вие какво смятате

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    За охлаждане изобщо няма да усетиш разлика в консумацията. Колкото хлад е нужен, толкова ще вкарват и двата. Теоретично 12-цата би трябвало да е малко по-икономична заради двуредовия външен топлообменник. Разлика около 1 лв/месец при охлаждане дали е от значение?
    Не зная сега с какво се отоплявате, но ми се струва, че като видите как работи климатика в преходните сезони, ще започнете да го ползвате и цяла зима. Ако има такава евентуална възможност - слагай 12-ка и не му мисли.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #11

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    извода е , че ако не е кой знае колко по - добре то със сигурнос няма да е по зле така ли да го разбирам

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #12

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    извода е , че ако не е кой знае колко по - добре то със сигурнос няма да е по зле така ли да го разбирам
    Много се вживяваш колега, вземай каквото ти препоръчват и няма да сгрешиш, те не ти го препоръчват напразно. Ти искаш с много приказки да те убеждават, щото сега не се чувстваш дълбоко убеден за себе си, но дори и да те убеждават така, накрая пак ще вземеш това, което ти препоръчват сега.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #13

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Последния ми въпрос е за стая под 20 квадрата :
    9-ка или 12-ка ще е по - икономична и ако може някой да ми го обясни технически..
    Аз смятам , че 12-ката ще е по икономична тъй като ще достига по бързо до желаната температура а и при по голям дебит ще се износва по - малко (технически погледнато) но няколко човека вече ми казват че това което си мисля са пълни глупости но не могат да ми го обяснят технически защо е така..

    Та вие какво смятате
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg412985

    И още нещо: при по-ниски натоварвания на климатика в компресора ще се вдига по-ниско налягане межди вход-изход което пак води до по-ефективна работа.

    Та по принцип бих казал като цяло, че 12ката би бил по-удачен избор, само че ти ще го ползваш за охлаждане. Трябва да се внимава с това като цяло понеже минималната мощност на 12ката е 900W като студо-производство. Студената струя се усеща много по-некомфортно отколкото топлата струя при отопление. Съвета ми е, ако машината наистина ще се ползва само и предимно за охлаждане и няма да се цели отопление, особенно при ниски външни температури, то тогава 9ката ще даде по-добър комфорт с по-приятната като струя хладен въздух (все пак нейното минимално студо-производство е 500W). Още повече че по отношение на хладилни нужди, самото помещение има доста по занижени изисквания спрямо топлинните за отопление. Но ако ще ползваш машината и за отопление, тогава съвета ми е към 12ката.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #14

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Board_Man
    http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg412985

    И още нещо: при по-ниски натоварвания на климатика в компресора ще се вдига по-ниско налягане межди вход-изход което пак води до по-ефективна работа.

    Та по принцип бих казал като цяло, че 12ката би бил по-удачен избор, само че ти ще го ползваш за охлаждане. Трябва да се внимава с това като цяло понеже минималната мощност на 12ката е 900W като студо-производство. Студената струя се усеща много по-некомфортно отколкото топлата струя при отопление. Съвета ми е, ако машината наистина ще се ползва само и предимно за охлаждане и няма да се цели отопление, особенно при ниски външни температури, то тогава 9ката ще даде по-добър комфорт с по-приятната като струя хладен въздух (все пак нейното минимално студо-производство е 500W). Още повече че по отношение на хладилни нужди, самото помещение има доста по занижени изисквания спрямо топлинните за отопление. Но ако ще ползваш машината и за отопление, тогава съвета ми е към 12ката.
    Борд, да си го пуска на драй режим или на quiet/тих режим лятото и ще е добре и с охлаждането и няма да му е некомфортно, аз така правя и през зимата на -12 каквито температури имаше и при мен(предшвствани от 5-6 дни -8 - 9 градуса) няма д аима проблем с отоплението и климатика няма да се зори излишно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #15

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Чувал съм , че на тих режим но не съм сигурен дали не беше само за отопление разхода скача доста

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 19:58
  2. Подходящия лаптоп ?
    От Emil88 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 19-03-12, 19:01
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  4. Кой е подходящия климатик за нас?
    От fifceto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 17-10-10, 19:23
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе