Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 90

Най-подходящия климатик за мен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #31

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Вярно ли е че ако е по - голям мога да го рпецакам и ще ми вдигне разхода защотото в магазина това ми обясниха... 4 години уча електроника и чак сега разбирам , че когато е по - мощен щял да гори повече защото консумацията му била по - висока ... Вие какво мислите.. Тук разликата е 40 лв между двата... двуомя се .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #32

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Вярно ли е че ако е по - голям мога да го рпецакам и ще ми вдигне разхода защотото в магазина това ми обясниха... 4 години уча електроника и чак сега разбирам , че когато е по - мощен щял да гори повече защото консумацията му била по - висока ... Вие какво мислите.. Тук разликата е 40 лв между двата... двуомя се .
    Аз съм с 12LCC (еквивалентен по мощност на 12LD) в стая 14кв.м. и не съм го прецакал (вече 3та година работи безпроблемно). А разхода може да го видиш в подписа ми. Има и статистика по месеци за дневна и нощна и цена на ел. енерията.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #33

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Моя глас е за 9LD. Повече комфорт ще имаш с него.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #34

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Моя глас е за 9LD. Повече комфорт ще имаш с него.
    +1

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #35

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Благодаря А в какво ще се изразява комфорта ?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    По-нисък минимум - 0,5 срещу 0,9kW. А и по-високия КОП не е за пренебрегване - 3,9 срещу 4,4.
    Изобщо, 9LD ще работи много по-добре в това помещение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #37

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Какво имаш в предвид с това КОП ?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Kasap, колко според теб е COP на 12LDC при работа на мощност 3.6 kW и същите условия като при измерването на COP на 9LDC на номинал? Смяташ ли, че е по-нисък от 4.44, защото според мен не е.
    Иначе плюсът на 9-ката е единствено по-ниския минимум, съответно по-малко on/off работа.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Дидо, не искам да водим безмислени спорове. Човека има нужда от съвет за избора и си дадох препоръката. Но ако искаш конкретен отговор, мнението ми е че разхода на 12LD ще е по-висок. Макар и незначително. Което прави по-висок COP за девятката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #40

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Все пак по големия ще достига по бързо зададената температура а в случай на температури -25 да речем може малкия въобще да не стигне ... Това е моето мнение но явно ще трябва да почета преди да го взема защото срещам доста противоречия

    Защо да е по не икономично с 12-ката след като ще достига по бързо температурата т.е. ще е повече време в икономичен режим.. :?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #41

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Дидо е прав (най-малкото заради двойния топлообменник на 12ката), но в случая разликата от по-високата ефективност на 12ката почети няма да се усети като цена в лева на месец. За най-топлия месец до сега машината ми е консумирала по-малко от 10лв (в режим на охлаждане). Така че дали 10, 12 или 15, няма особенна разлика - затова и не коментирам ефективността, но комфорта е важно нещо. Едно е да те обдухва (лятото) 900W поток от студен въздух, доста по-мелко се усеща 500W (почети двойна разлика). Дори и да махнем ефекта от он/офф режима, остава дискомфорта от студената струя въздух, която се усеща особенно ако климатика е в близост до обитателя на помещението.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #42

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Да го разбирам така ли
    Разлика в консумацията почти няма да има... Ще има единствено неудобството на големия когато духа в малко помещение ... Струята няма да е грай мен ще минава в ляво от мен към тавана на много хубаво място ще го поставя няма дори да я усещам ще духа 1.5 метра в страни ..
    Стаята ми е : 16 квадрата общо сега я мерих ...

    Board_Man и ти ли си с 12ка ?

    И ще може ли 9-ката да се справи на -25 градуса ако реша да топля на 25 в нас зимата...
    Защото като нищо на наще ще им хареса идеята и ще искат да купят климатик и ще зарежем дървата

    Пропуснах да отбележа , че съм с дървена дограма и нямам санировка

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #43

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Да го разбирам така ли
    Разлика в консумацията почти няма да има... Ще има единствено неудобството на големия когато духа в малко помещение ... Струята няма да е грай мен ще минава в ляво от мен към тавана на много хубаво място ще го поставя няма дори да я усещам ще духа 1.5 метра в страни ..
    Стаята ми е : 16 квадрата общо сега я мерих ...

    Board_Man и ти ли си с 12ка ?

    И ще може ли 9-ката да се справи на -25 градуса ако реша да топля на 25 в нас зимата...
    Защото като нищо на наще ще им хареса идеята и ще искат да купят климатик и ще зарежем дървата

    Пропуснах да отбележа , че съм с дървена дограма и нямам санировка
    Прилапвай 12-ката ЛД и няма да сгрешиш.Относно въздушния поток при охлаждане го насочи(колкото може) посредством крилцата вътре да духа встрани от теб към прозорец или стена до него.Ако това не е достатъчно просто включи quiet(режим на вентилатора) или dry режим(от mode) и с това проблема ти е приключил при режим охлаждане.Дори съм сигурен че на low режим на вентилатора ще си доволен при охлаждане.

    Що се отнася до копа на 9-ката или 12-ката то при нормални температури от около +7 до + 2 градуса копа на двата ще е близък, но оттам нататък надолу 12-ката ще бие деветката защото може да отнема повече топлина вследствие на двойният топлообменник и ще дава по ниска сметка според мен.

    след като си неизолиран и с дървена дограма, досега си се тооплявал с дърва ще си по-доволен от 12-ката при минусови температури ще ти държи 26 градуса стига да искаш, а ти щом досега си се топлел на дърва със сигурност ЩЕ ИСКАШ.

    Така че взимай 12-ката, след като пуснеш климатика ще свикнеш да не носиш дърва и да не чистиш и едва ли ще се върнеш към дървата.

    С ХУБАВОТО И ПРИЯТНОТО ЛЕСНО СЕ СВИКВА...

    Доста от хората тук първоначално имат намерение да ползват климатика САМО за охлаждане, но като "вкусят" от тази благинка и започват да го ползват и за отопление, НО ако не е достатъчно силен зимата започват да се разочароват и да плюят било фирмата която го е монтирала, било продавача който им го е препоръчал или фирмата която е произвела климатика, като са "забравили", че в началото са го искали "САМО З А ОХЛАЖДАНЕ".
    Вземи климатик да става и за двете, за да имаш възможности, пък го ползвай за каквото желаеш.,Все пак да имаш възможност да се отоляваш с климатик и с дърва е по добре отколкото да се отопляваш само с дърва.

    Както Касап-а е писал по-горе и от постовете му в темата колко ми консумира/харчи климатика той неговите ги ползва през нощта и деня когато го няма на 18 градуса, а когато си е вкъщи 20 максимум 22 градуса.Аз моите климатици ги ползвам както ти си ползваш печката за дърва тоест както е казал същият колега от форума "да си варя яйцата".
    Варенето на яйцата е много приятно зимата когато навън е -5 -10 да си ги вариш на 26 градуса-това да знаеш от мен

    Он -оф работата на климатика да не те притеснява.Ще работи така до +4 + 2 градуса надолу ще работи без да спира.

    П.П. моята в която имам general 12 LD е 14.5 квадрата, изолирани стени, неизолиран таван, мансарда, съседни неотопляеми апартаменти. Относно правилното оразмеряване трябва да се водиш не от българските стандарти създадени в България от фирми и монтажници, а от препоръчаните от производителя като се стремиш да ако имаш избор от няколко климатика които отговарят да избереш този който има най висок номинал и максимуална мощност при режим отопление.За теб в конкретният случай 12 ld fujitsu/fiji/general напълно ти върши работа за охлаждане и отоление.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #44

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    За 16 м2 9LDC преспокойно и на отопление до -20° и вътре 22°.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #45

    Re:Най-подходящия климатик за мен

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Само да запитам тези климатици имат ли йонизатор ?
    Цялата LD или LDC серия на фуджи/фуджитсу/дженерал имат.Д а не ги объркаш с LGC серията, че те нямат. Колко беше най студеният ден в Шумен тази зима ? В Добрич -25.5.В Шумен ли ще с е монтира климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на климатик (нов климатик-стари тръби)
    От ADAX във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-02-19, 20:58
  2. Подходящия лаптоп ?
    От Emil88 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 19-03-12, 20:01
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 20:26
  4. Кой е подходящия климатик за нас?
    От fifceto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 17-10-10, 20:23
  5. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе