Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49

Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #16

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Защо мислиш,че при Шарп-а няма да ги има тия шумове.И мен не ме кефят климите у дома,ама тези дето ме кефят са по 3 бонбона.Не си прецакан(ако не са оакали монтажа,де),ще си доволен зимата по къс ръкав.Що са ти тампони?Тая мода излезе с китайските тракалници,дето и в ръце да ги държиш-пак ще тракат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #17

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Аваст3, живот и здраве, ако се взема по нататък друг климатик определено ще търся нещо по тихо. Какъв би ми препоръчал ти? Иначе идеята с размяната ми допада. Затова и го взех 12-ка, че хола ми е към 25 кв.м и е по топъл от спалнята. Мисля че ще пасне добре за хола. Джони01 присъствах на самия монтаж. Определено не зная как се прави. Видях, че сложиха изолация на двете тръби (бяха различни според мен) и ги увиха в бандажна лента. При монтажа на стойките за външното тяло, а също и за вътрешното ползва нивелир. Друг е въпроса доколко са нивелирани. Като загледам външното ми се вижда, че му куца нивелацията. И двете тела ли е необходимо да са добре нивелирани? Също към външното вързаха компресорче. ПОработи 10 мин (засякох) и го изключиха. Не съм видял как се пълни фреона. Също и не знам дали едновременно с това комрпесорче се вакумира и после пълни фреон. Не знам дали и 10 мин са достатъчни. Но след като разкачиха компресорчето, провериха за теч от системата на фреон и пуснаха климата. Това е. Дали така трябва да бъде един монтаж, не зная. Нека някой по запознат да сподели. Поздрави!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #18

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    Аваст3, живот и здраве, ако се взема по нататък друг климатик определено ще търся нещо по тихо. Какъв би ми препоръчал ти? Иначе идеята с размяната ми допада. Затова и го взех 12-ка, че хола ми е към 25 кв.м и е по топъл от спалнята. Мисля че ще пасне добре за хола.
    Аз съм обикновен ползвател на климатици. Не съм специалист и не се наемам да давам съвети, относно избора на такава техника. Имам наблюдения над 20-тина климатика - мои, на познати и служебни, от различни марки и модели. Направил съм си някои изводи. Откъм комфорт, от тези 20-тина, се открояват 2, които са от различни марки. Мога да ти кажа, кои се открояват, но пак казвам - това си е мое мнение на неспециалист и не се ангажирам със съвети.
    А иначе - със здраве да си го ползваш климатичето

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #19

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Аваст, кажи кои са тези 2 модела, които са ти направили добро впечатление, че ми е любопитно.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #20

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    Просто не ме кефи, искаше ми се Шарпчето, но съпругата настояваше за Фуджито, щото е по евтино. Както при други потребители има пукащи пластмаси, чува си се движението на фреона, чувам и външното тяло вътре в стаята. Е да, слабо, но се чува все пак. Монтираха го без тампони. Понякога се чува нещо като свирене и изчезва. Още го разучавам, но май си няма режим на пълна мощност (може да греша). Сега при нас е топло навън и работи на он-офф компресорчето. И тук да попитам- на кой режим е най добре да работи като цяло. Поздрави !
    Включи му економи функцията, за да работи по дълго без дя спира.Времето е доста топло за ноември месец.През последните 2 седмици "паднаха" доста температурни рекорди за топло време-трудно който и да е правилно оразмерен климатик ще работи без да спира.Когато температурите паднат под 5 градуса и започне да не му достига мощност и да не може да сгрява до желаната температура му изключи икономи функцията.
    И на мен донякъде на външен вид Шарп ми допадат повече от фуджи/фуджитсу/дженерал, но препочитам да ми е топло и да нямам проблеми когато навън застудее, отколкото да се чудя, четирипътник ли е заседнал, да пускам постове и да викам техници.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #21

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Окс, ще му "постна" Economy функцията. Сега ми се върти в главата да му направя един мониторинг на консумацията. Имах някъде един стар електромер, ако го намеря ще мисля как да го вържа. Аваст3, пусни на лични тези две моделчета. Любопитен съм. Всеки си има виждане за нещата, но ти имаш наблюдения в/у 20 модела, а на мен ми е първи климатик. Кажете нещо за монтажа. Така ли трябва да бъде. Поздрави !

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #22

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Сложи му електромер ,но имай в предвид ,че и той си е консуматор особено като е стар .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #23

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Аваст, кажи кои са тези 2 модела, които са ти направили добро впечатление, че ми е любопитно.
    Стенно-подов Daikin 35-ца и моето Hitachi, което за жалост, доста отстъпва на Daikin в други показатели. Криво да седим - право да съдим. Това е положението

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #24

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    О.к. благодаря ти, питах само от любопитство както казах.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    И двете тела ли е необходимо да са добре нивелирани? Също към външното вързаха компресорче. ПОработи 10 мин (засякох) и го изключиха. Не съм видял как се пълни фреона. Също и не знам дали едновременно с това комрпесорче се вакумира и после пълни фреон. Не знам дали и 10 мин са достатъчни. Но след като разкачиха компресорчето, провериха за теч от системата на фреон и пуснаха климата. Това е. Дали така трябва да бъде един монтаж, не зная. Нека някой по запознат да сподели. Поздрави!
    Сигурно sandre си видял вакумпомпата,а някои наистина ползват хладилен компресор ,за вакумиране на системата.Хубаво е, да са добре нивелирани телата ,за да не задържат вода-особенно вътрешното-предпоставка,за гъбички и мухъл.Фреонът ,няма как да го видиш при пускането в системата-той си е в компресора,а само да го чуеш-както си установил и при работата на климатика после.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #26

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Ясно,значи да не се притеснявам по отношение на монтажа. Подовия дайкин е добър избор. От много хора го чувам. При вкл. или изкл. на компресора чувам ясно движението на самия фреон. Сега правя опити с темп от дистанционното, че вътр.тяло е високо и от тавана до пода дава 2-3 градуса разлика.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #27

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от sandre
    Ясно,значи да не се притеснявам по отношение на монтажа. Подовия дайкин е добър избор. От много хора го чувам. При вкл. или изкл. на компресора чувам ясно движението на самия фреон. Сега правя опити с темп от дистанционното, че вътр.тяло е високо и от тавана до пода дава 2-3 градуса разлика.
    Не се вдавай толкова, че може и подовия да не ти допадне чак толкова.Шум от фреон няма, но долната клапа се чува отчетливо при затваряне/отваряне и това дразни една част от притежателите му.Мен лично не ме дразни, но за 3 хилки можеше да вложат малко повече интелект.Ако купувах сега, има голяма вероятност парите да ги дам за тошиба, тези дайкини http://en.item.rakuten.com/hokuto-inc/976663/, http://en.item.rakuten.com/hokuto-inc/976658/, http://en.item.rakuten.com/hokuto-inc/976659/или да избера от тези хитачитаhttp://search.borderless.rakuten.com...achi&tl=0&l=en.В краен случай може някое фуджитсуhttp://search.borderless.rakuten.com...tioner+fujitsu.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #28

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Благодаря на всички отзовали се. Имам ли питанки за климата ще пиша в секцията за фуджи, че все пак тук е друга секция. Поздрави !

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #29

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    sandre,малко са те претупали,ама поне са вакумирали горе-долу.Хич не са проверили за пропуск,щото като са изключили компресорчето е трябвало да изчакат още най-малко толкова,за да видят дали държи и тогава да пуснат фреона,който е заводски напълнен във външното(не се притеснявай).Нивелацията можеш и сам да я провериш и коригираш с подлагане или да ги извикаш,НО,моля те,не мери външното отгоре,а стойките,та да не ги разкарваш и обвиняваш напразно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #30

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Ако наистина са претупали нещата, хич не съм щастлив. Много държа нещата да се правят както трябва, но като не съм в час ми е трудно да изисквам качетвен монтаж. Айде нивелацията ще я проверя лесно. КАжете ми как да проверя работата на климата. Примерно да направя някои настройки и да измеря темп или нещо друго, все тая важното е да съм сигурен, че бачка с пълните си възможности. Например вчера след работа настроих от дистанционното на 27 градуса, вентилатор на средно и след 5 минути измерих темп на желюзите (с китайски термометър). Той показа най много 51 градуса и после климата започна да редуцира темп, но външната температура бе 17 градуса. Не зная дали има значение това. Та я подскажете как да се уверя, че всико е наред.
    Един приятел си взе същия климатик, но от друг магазин и съответно друга група му направи монтажа. Не съм бил да видя как работи неговия, но ще ида за сравнение. Като говорих с него ми се похвали и монтажниците му казали, че били на специализация в Япония. Да си призная не повярвах, но ... дали има хора дето така да "пързлят" клиентите. Оставям на вас да кажете. Поздрави !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJITSU ASYG-12LEC или FUJI RSA-12LGC
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-11, 22:15
  2. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 08:18
  3. Fujitsu ASYA 12LGC - следи от смазочно масло
    От ipnaid във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-11, 00:25
  4. FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV
    От bate kan4o във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 31-01-11, 12:17
  5. MITSUBISHI MSZ-GC35 VA или FUJITSU ASYA- 12LGC
    От iankas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-10, 11:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе