Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #1

    Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Здравейте. Нов съм и може да се каже, че съм лаик. Търся си клима за спалня 40м3, северна стая , с две външни стени и дървена дограма на едната стена. Тухла, без изолация. В магазините ми препоръчват 9-ка. Принципно не зная дали ще ме устройва за отопление. За сведение живея в гр. Петрич. Принципно харесвам Шарпа, но в нашия град е бъкано с Фуджитсу. Всеки ми го препоръчва. Вярно, че и цената на фуджи е по добра. Кажете си вашето мнение за Шарпчето. Дали ще се справя и дали си заслужава паричките-някъде към 1200 лв без монтаж. И тази Плазма клъстерна технология заслужава ли си? В крайна сметка искам добра и стабилна машинка. Все пак е за спланя. Поздрави !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #2

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Мисля ,че няма да получиш точна и реална оценка на климатиците,по скоро ще ти кажат да си купиш китайския
    Фуджик.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от ferdi
    Мисля ,че няма да получиш точна и реална оценка на климатиците,по скоро ще ти кажат да си купиш китайския
    Фуджик.

    Защо, "Шарпа" къде е произведен???Ако е в Япония кажи откъде да си купя за детската стая 11м2/27м3 мансарда.Дай идея откъде да купя един Нихонски шарп или хитачи???

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Защо да му предложим LGC.Този ШАРП е добра машина, до -15 градуса.Спора преди беше между твоя модел на ШАРП и LGC.Е, има и по-добър ШАРП GHR, ама там отива на друга цена.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #5

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Човека е от Петрич. Едва ли ще му е нужен климатик, който да бълва горещо при -15*С .

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #6

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Много се хвърляш,justify.Като вица за Любка Кунчева и индианците.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #7

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    ДА ОТБЕЛЕЖА-НЕ СПОРЯ С НИКОГО .НЕ ЗНАМ ЗАЩО НАМЕСВАТЕ ЧОВЕКА В ТЪПИ МИСЛИ И ПР.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #8

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    И все пак avast3 му отговори доста добре.


    valen1: Още едно поредно предупреждение да не пускаш последователни постове. Ако продължаваш следват почивки.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Човека е от Петрич. Едва ли ще му е нужен климатик, който да бълва горещо при -15*С .
    А какво да му предложим - човека сочи две марки, предлагаме му ШАРП-а.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #10

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Първо да Ви благодрая за отговорите. Да, в Петрич рядко падат температурите под -5 градуса. Да си призная харесвам Шарпа, но нямам представа от климатици. Нужна ми е машинка дето да е тиха (за спалня), също да ми гарантира че за тази стая и това изложение ще ми поддържа темп 22 градуса, само ако съпругата не надува температурата. Тези 3,2 кВ номинални дали са ми достатъчни. Ако двете машини са на едно технологично ниво, да вземам Фуджито, идва ми с 200 кинта по малко. Аваст3 , може би визираш LSR серията на Шарп. Дават ги до -7 градуса. Ще ги погледна. Мисля си , че ако слиза до по ниска температура ще се държи по добре в диапазаона "0 -5" градуса. Както казах в първия си пост, лаик съм и е възможно много да греша. Ето защо се обърнах към Вас за мнение. Поздрави!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    И двата модела са подходящи за помещението ти.LGC има по-ниски нива на шумс 3 децибела.LSR е окастрена версия на другите модели на ШАРП.Аз специално не ти я препоръчвам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #12

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Е, и аз влязох в "семейството" на прецаканите. След умуване се сдобих с едно Фуджи 12LGC. Определено не ме кефи, но за цената, може да се окаже добра машина. Кой знае! Поздрави.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Кое не те кефи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #14

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Просто не ме кефи, искаше ми се Шарпчето, но съпругата настояваше за Фуджито, щото е по евтино. Както при други потребители има пукащи пластмаси, чува си се движението на фреона, чувам и външното тяло вътре в стаята. Е да, слабо, но се чува все пак. Монтираха го без тампони. Понякога се чува нещо като свирене и изчезва. Още го разучавам, но май си няма режим на пълна мощност (може да греша). Сега при нас е топло навън и работи на он-офф компресорчето. И тук да попитам- на кой режим е най добре да работи като цяло. Поздрави !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Re:Sharp 09HR vs Fujitsu 12LGC

    Sandre, ако беше споменал, че е за спалня, щях да те посъветвам да си вземеш нещо друго. Климатика е нелош за тези пари, но е шумничък, дори и без паразитните шумове от фреон, пукащи пластмаси и т.н. неща, които можеш да прочетеш из форума. Имам 12LGC в спалнята, но ми се иска да му разменя мястото, с другия ми климатик, във всекидневната. Единствено финансите ме спират да го направя.Не ми се дават грешни пари, но кой знае...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJITSU ASYG-12LEC или FUJI RSA-12LGC
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 01-12-11, 21:15
  2. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  3. Fujitsu ASYA 12LGC - следи от смазочно масло
    От ipnaid във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-11, 23:25
  4. FUJITSU ASYA 12LGC ИЛИ DAIKIN FTX25JV
    От bate kan4o във форум Климатици Daikin
    Отговори: 25
    Последно: 31-01-11, 11:17
  5. MITSUBISHI MSZ-GC35 VA или FUJITSU ASYA- 12LGC
    От iankas във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 06-08-10, 10:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе