Страница 152 от 152 ПърваПърва ... 102142150151152
Резултати от 2,266 до 2,278 от общо 2278
Like Tree793Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,841
    #2266

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ефективност на компресор се получава със силни магнити на полюсите, намотка от дебела мед, да не грее, помпа - фрезована с възможно най-малки хлабини и най-доброто масло, според типа помпа и хладилен агент.
    В случая, ниско ефективния компресор не си връща ефективност от загубата в намотките.
    Има си коефициент, който реално показва как са нещата с пърформънса на климатика. Можеш да си го изчислиш.

    При японските модели от 20г. е постигнат СОР 6 и повече, за не малка мощност.
    Можеш да видиш на сегашните, за европейския пазар колко е.
    Освен това, заедно с високоомните намотки, спряха и векторното следене на позицията на ротора.
    Въведоха друг трик, за да става работата на електронно ниво.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #2267

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Те японците този висок COP май го постигат отчасти като слагат мощни компресори, които се развъртат повече и така номинала попада в зоната където е най-ефективен компресора. А при европейските модели рядко се прави.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    264
    #2268

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Някой знае ли какъв е компресора в 12KNCA ?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #2269

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Може би ksk66 на gmcc - с малък обем

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2024
    Мнения
    264
    #2270

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Намерих списък с резевни части за 9-ката, там е описан DSG075MJA на LG.

    Но 12-ката е с повече фреон и двуредов топлообменик и може да е друг
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    700
    #2271

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ами аз търся по типа на маслото и количеството му и така излиза този модел на gmcc, който се слага и на по-малките капацитети KMTA, а какво ще излезе на практика не се знае, щото си ползват от различни производители.

    - - - - - - - - - -

    Те всички капацитети на KNCA ги пишат с един и същ компресор

    - - - - - - - - - -

    Но за 12ката е даден с по-голяма мощност и може там да е малко по-големия ksk75

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    116
    #2272

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,имам климатик фуджицу 9 кгта от първите и днес спря да топли,духа само хладен(стаен) въздух и не може да разварти повече от 120 вата,каква може да е причината?климатика ми е слаган от powerclima
    п.с.Утре ще им се обадя,но реших да ви попитам и тук.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #2273

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    е тя причината е ясна ,4 пътника е отпътувал

  11. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    116
    #2274

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е тя причината е ясна ,4 пътника е отпътувал
    Чак пък да е такъв пътник при положение,че и външното и вътрешното си работят нормално без доловими шумове,бучене и т.н.Вярно,че не може да топли и развърта до 120-180w максимум,но все си мисля че има още живот в него все пак това е климатик на 7-8 години.
    Този пост е редактиран от sniper; 09-03-26 в 17:06.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    76
    #2275

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Някой монтирал ли е вече новият KJ да сподели инфо? И дали компресора е двойно роторен?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    10,328
    #2276

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Модела е от онзи ден в България....Малко по сериозно...Не е с двойнороторен компресор.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    76
    #2277

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Мерси. Знам, че е от скоро, но не знаех че е чак толкова нов. Обмислях покупка на модела, но щом компресора е еднороторен, ще пропусна

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    28
    #2278

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Как се прави температурната корекция на Fuji 18LFCA с дистанционно AR-RAH2E?
    Стигам до сервизно, избор на фукнции и дотам. По това, което чета, говорим за функция 30, и отдолу се прави корекция от 01 до 12. Но как се запаметява?
    Държа да отбележа, че може изобщо да не съм на прав път. Имах някъде сервизно, но не го намирам. Там беше много добре обяснено, но както казах - не го намирам в момента и затова питам тук.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 152 от 152 ПърваПърва ... 102142150151152

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5362
    Последно: 11-12-25, 18:42
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе