Страница 102 от 148 ПърваПърва ... 5292100101102103104112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1516

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Ninka Виж публикацията
    На доста места срещнах мнения, че много трудно се намират части от дистрибуторите за климатиците на триото, да не дава господ да му потрябват на човек. Изхождайки от там, дали е добре да се откажа от избраният от мен 18lfca и да се насоча към друга марка?
    Взимайте смело LFCA-то, не съм чул някой да има проблем с него ...
    ruuni9 и Ninka харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #1517

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Проблемите се появяват от некадърни глупаци които смятат, че могат да монтират....
    ivan74, ruuni9 и stainway харесват това.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1518

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Проблемите се появяват от некадърни глупаци които смятат, че могат да монтират....
    Доста колеги познавам, които монтират до 18 000 btu ,на тръби 6 и 10. Така че казаното от Сашо важи с пълна сила!

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1519

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,

    Наскоро закупих и монтирах подов климатик General Fujitsu AGHG12LVCA. Климатика ще се ползва само за отопление като целта е да не е шумен и съответно икономичен. Монтиран е в стая 19м2, къща, няма изолация. На този етап климатика се държи доста добре, но има нещо което ме замисли, дали е нормално.
    Тук отварям скоба,че не съм ползвал досега климатици и не съм запознат с начина им на работа.
    Това което ми прави впечатление е че след достигане на зададените градуси климатика не изключва, а продължава да работи като върти въздуха в стаята. Това създава усещането за студен въздух и не е много конфортно. Това нормално ли е за този климатик или има някаква функиция при която при достигане на температурата климатика да изключва.
    От наблюдения съм останал с впечатлението, че климатиците изключват при достигане на температурата и след определен период се включват.
    Моля ако някой има наблюдения за мнение
    Поздрави

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1520

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    За някои, това доставя голямо удоволствие, т.нар. нисък минимум. Според тях, би трябвало да се радваш, че ти подухва хладно.
    rosswen одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #1521

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    ...еми всеки да си избира: нисък минимум-духа хладно, висок минимум- on/of...
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1522

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Според други, които са виждали само собствените си климатици, но се изказват авторитетно, всички климатици с нисък минимум трябва обезателно да им духат хладно във врата. А, това, че поддържат желаната температура с минимум разходи и без да работят като конвенционални машини, няма значение. Кво да ги правиш-толкова им е капацитета!
    Alexi одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1523

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    В зависимост от настройката на скоростта на турбината, всяка машина от висок клас, с нисък минимум, МОЖЕ ДА НЕ ДУХА ХЛАДНО! Когато го прави, темперира равномерно цялото помещение. Задава се с настройка на по-висока скорост на турбината. Ако е автоматична, ДУХА ОСЕЗАЕМО ТОПЪЛ ВЪЗДУХ, но само около себе си. Ако помещението е голямо, машината се успива. Затова в големи такива, машини с много нисък минимум не са препоръчителни или се ползват с фиксирана скорост на вентилатора в топлото време. Или се спират.
    estqwerty одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1524

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,

    Да си призная не го разбрах много какво е нисък минимум. Ще може ли да се промени това или съм изтеглил късата клечка.

    Поздрави

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    373
    #1525

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    ""Това което ми прави впечатление е че след достигане на зададените градуси климатика не изключва, а продължава да работи като върти въздуха в стаята. Това създава усещането за студен въздух и не е много конфортно. Това нормално ли е за този климатик или има някаква функиция при която при достигане на температурата климатика да изключва.""

    Уточнете,кое работи на климатика,само вътрешно или и двете тела,важно е.Защото се спекулира със ниския минимум.Твърдя,че при моите на минимум духат със около 30 градуса.
    П.П
    На метър срещу климатика, усеща се хлад,но факт при правилно разположен климатик не се усеща
    Този пост е редактиран от charliii; 30-10-17 в 08:13.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1526

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    В зависимост от настройката на скоростта на турбината, всяка машина от висок клас, с нисък минимум, МОЖЕ ДА НЕ ДУХА ХЛАДНО! Когато го прави, темперира равномерно цялото помещение. Задава се с настройка на по-висока скорост на турбината. Ако е автоматична, ДУХА ОСЕЗАЕМО ТОПЪЛ ВЪЗДУХ, но само около себе си. Ако помещението е голямо, машината се успива. Затова в големи такива, машини с много нисък минимум не са препоръчителни или се ползват с фиксирана скорост на вентилатора в топлото време. Или се спират.
    Струва ми се, че това твоето са теоретични постановки, затова ще ти опиша как в действителност работи и как се управлява от мен подобна машина. Би ли дефинирал "голямо" помещение. За всяко помещение си има размер машина. Какво имаш в предвид?
    Машината се държи само на автоматичен вентилатор и понякога на тих. Никакви по-високи скорости-той е по-умен от мен и теб. При външни температури от 13 до 20-тина градуса и настройка на ДУ -24 гр., след темпериране може да работи мноого дълго време на минимум. Аз съм го засичал денонощие. При работа на минимум изходящият въздух е 29-30 гр. и се усеща хладно само ако се кача горе срещу него на около 30-тина сантиметра. При такива условия си поддържа в помещението 22-23 гр. без хладни течения.
    В топлото време НЕ СЕ СПИРА. Спира се ако външната температура надвиши вътрешната за достатъчно дълго време и през това време няма да има хора в помещението. Ако работи на 45-50W и го спра за 5-6 часа, помещението ще се охлади и след пускането, поради спецификите на алгоритъма, ще тръгне на 500-600W /като вентилатора върти на 3-4 степен и температурата става 1 гр. над желаната/, които постепенно ще сваля. В рамките на 2-2,5ч. ще достигне пак минимума, но през това време ще е изгорил около 2 пъти повече електроенергия. Хайде кажи ми защо да го спирам-за да се набутвам ли. Не съм от тях. Не го спирам и когато проветрявам / 2-3 пъти през деня и продължителността зависи от това колко е студено отвън/.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1527

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    lycoz, нормална е работата на климатика ви. Има две секти потребители тук в този форум по отношение това "усещане". За едните е супер това - колкото е по-нисък минимума на климатика, толкова по-рядко той ще спира при достигане на зададената температура. Това е принципа на работа на инверторния климатик - да не спира, а да намалява мощността си и да продължава работа. При работа на ниска мощност, струята на някои потребители им се струва "хладна", на други не толкова. Тук вече е субективния компонент. При едни климатици се усеща повече, при други по-малко. Това зависи и от модел, място на монтаж и т.н. Счита се, че така уж е по-икономично. Другата секта иска да им духа осезаемо "по-топло", което се получава при работа на по-висока мощност. Но така климатикът по-често ще включва и изключва, което пък е свързано с други негативни усещания. Пукане, скърцане, веене и шум при спиране и стартиране. Това пак е субективно и също така различно при различните модели климатици.
    estqwerty, necata2, SPSt и 3 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1528

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Струва ми се, че това твоето са теоретични постановки, затова ще ти опиша как в действителност работи и как се управлява от мен подобна машина...
    С теорията приключих отдавна, защото попаднах на компетентни техници, разбиращи от поддръжката и сервиза на климатизатори и не ми се налага повече да се занимавам с неща, които не са ми работа. Твоята машина не е подобна, защото е силно преоразмерена. Под голямо помещение имам пред вид такова с 51 куб. метра, в което работи машина с 10 000 BTU в режим на отопление, с нисък минимум. Описаното по-горе от мен е практическо наблюдение на работата на дайсейкай 5. Стаята е югозападна, слънцето огрява външното тяло и ако ползвам машината на отопление при визираните от теб температури и ОБЛАЧНО време, работи през повечето време на минимум. Ако слънцето изгрее, заспива и след залез не тръгва навреме. Затова я изключвам и не я ползвам. Температурата в помещението е постоянно 21 градуса, защото изолацията не е вътрешна. В момента, при този вятър, в цялата къща е около 20 до 21 градуса и нито една машина не е пусната.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1529

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    С теорията приключих отдавна, защото попаднах на компетентни техници, разбиращи от поддръжката и сервиза на климатизатори и не ми се налага повече да се занимавам с неща, които не са ми работа. ...
    ... Е някои нямаме твоят късмет и продължава напред с теорията.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1530

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Да, ама като гледам, забравили са да освободят ръчната спирачка!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе