Страница 5 от 148 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #61

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Значи е рано да се каже дали тия от енергото са ти засякли електромера или просто са ти начислили 30 лв. Най добре си следи електромера - така ще имаш реална представа кога (кое) колко гори

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #62

    Re:Тема: Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Сметката за една машина при това помещение, според мен си е нормална.Все пак времето беше топло, а машината е настроена на 20 градуса.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #63

    Вибрации на 12 LGC

    Тъй като доста се рових в форумите за въпросните вибраци.Пускам тази тема с надежда за по-подробно дискотиране на проблема.Забелязъх,че не съм единственият потърпевш

  5. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #64

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Нещо тия дни съм болен и днеска като се прибрах след работа и го набичих дедо ви Евгени (12USB) на 27 градуса от 19 зададени за през деня,когато няма никой.Направи ми впечатление,че след един час някъде влезе в дефрост(без да има скреж изобщо по питата) и го изкара доста набързо.Може би за около 7 минути,докато когато го държа на нормални температури от сорта на 20-23 градуса влиза доста рядко в дефрост,но пък размразява доста по-дълго...може би двойно 13-14 минути.
    Та мисълта ми е,че явно когато вижда климатика,че няма зор от екстремно затопляне на стаята си размразява дъъъълго и спокойно,но когато усети зор съкратява дефроста.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #65

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Та мисълта ми е,че явно когато вижда климатика,че няма зор от екстремно затопляне на стаята си размразява дъъъълго и спокойно,но когато усети зор съкратява дефроста.
    Не!
    При дефрост трябва да нагрее питата на външното тяло до 16гр. Това става по-лесно и бързо при липса на скреж.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    34
    #66

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    желая да си купя климатик за стая 60 кв. м. Спрял съм се на fujisu nocria модел AWYZ14LB NOCRIA. ще ползжам климатика основно пролет, лято и есен. апартамента е саниран перфектно.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #67

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от luboivanoff
    желая да си купя климатик за стая 60 кв. м. Спрял съм се на fujisu nocria модел AWYZ14LB NOCRIA. ще ползжам климатика основно пролет, лято и есен. апартамента е саниран перфектно.
    Дай малко повече информация за помещението.
    Може би е по-добре 2 по-малки климатика за по добро температурно разпределение?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #68

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    След експлоатация около половин година на 2бр. 12lgc установих, че наистина има петъчни бройки и нормални. Към единият нямам забележки, освен че дефроства някой път видимо безпричинно. Но при другия .......вътрeшното тяло при охлаждане си има прословутия шум на турбината /при отопление само след дефрост/, а външното си е шумно винаги - самият компресор има някакви вибрации /най-добре се усещат при развъртане от min до max/. Добре, че топлят и двата и не консумират сериозно - по 7-9kwh на ден взависимост от времето. Отоплявам цял апартамент реална площ около 60квм, като те са в стаи 15 и 22квм, единият на 21гр. другия 23гр. и температура под 20гр. няма никъде. За толкова пари това е.....
    Апартамента е вътрешен /да не се стресне някой от квадратите/.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #69

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от boje
    Добре, че топлят и двата и не консумират сериозно - по 7-9kwh на ден взависимост от времето. Отоплявам цял апартамент реална площ около 60квм, като те са в стаи 15 и 22квм, единият на 21гр. другия 23гр. и температура под 20гр. няма никъде. За толкова пари това е.....
    И да не забравиш да почерпиш комшиите, ей! Че, като чета и те, май , доста ти помагат

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #70

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Само с шума ако има как да се справя, ама пълно щастие няма

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #71

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    И да не забравиш да почерпиш комшиите, ей! Че, като чета и те, май , доста ти помагат
    Колега avast3, моите уважения, но не разбрах защо трябва да му помагат комшиите

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #72

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    При -18гр. навън вътре беше 13гр. без отопление преди 4 години, та да са живи и здрави комшиите, че без тях май ще рева като бяла мечка, ама не от радост и ще трябва да затворя всички врати.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #73

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от j_bojkov
    Колега avast3, моите уважения, но не разбрах защо трябва да му помагат комшиите
    Щот' с 2 бр. 12LGC на 60 м2, да държиш 20º/23º и да ти харчат само 7-9 kW на ден?! Ако и съседите не топлят, не виждам как ще постигнеш тази ниска консумация при конкретните условия.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    193
    #74

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Настана студ и веднага се отрази на консумацията. Единият за 24Н чукна 10.5kw другия не знам, че имам един електромер.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    121
    #75

    Re:Климатици Fujitsu General - впечатления втора част

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Щот' с 2 бр. 12LGC на 60 м2, да държиш 20º/23º и да ти харчат само 7-9 kW на ден?! Ако и съседите не топлят, не виждам как ще постигнеш тази ниска консумация при конкретните условия.
    Съжалявам. Грешката е моя. Чак сега видях, че става въпрос за отопление на целия апартамент(60 кв.)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 148 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе