Страница 16 от 24 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 352

Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #226

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Може да имаш проблеми зимата с конденза, да замръзва по терасата и да се пързаляш.Иначе бива.

  2.  
     
  3. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #227

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Не ми пречи-не се ползва терасата,а и се чудех защо е така в книжката!? След монтажа ми светна,че е могло носачите да ги обърнат вместо на L както обикновено-обратно-на Г,което вдига тялото с една височина нагоре(не съм виждал такъв монтаж,но според мен става).

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #228

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Щом не се ползва терасата, няма да имаш проблеми.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #229

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 годи&#

    Че няма проблеми - няма. Ама се чудя на тези тела по балконите - тръбен път ли се пести, какво...
    Мястото им е на фасадата и толкова. Изключение правят малко сгради /паметници на културата, примерно/.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #230

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от karambam
    Прави ми впечатление,че навсякъде пише Japan-на стикерите отстрани,на кашоните Вносител "Пингвин" Произход Япония,щрихкодове японски,монтажниците(оторизиран сервиз) твърдят-японски!В Зора(оттам го взех)пишеше на табелката с модел-цена произведено в Япония!
    Цитат Първоначално публикувано от karambam
    Новия 12LECA му дават в книжката Т на отопление -10 до+24С(за 9LECA е -15+24),а не както го срещам -15.И ква е тая арктическа серия,че много прилича на моя(12LECA )Да ама Не!
    Е щом монтажниците не са били японци-има нещо съмнително в тая Японска история. А в Арктик серията има едно ''N'' в края на сигнатурата и работят безпроблемно до -25°,като са предимно за северна Европа-по назад ги има в постовете.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Че няма проблеми - няма. Ама се чудя на тези тела по балконите - тръбен път ли се пести, какво...
    Мястото им е на фасадата и толкова.
    И бакър спестяват монтажниците-иначе пред шефа отчитат друго,а и е по удобно за ''профилактика'',а и за диагностика при проблем и отремонтирване.

  7. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #231

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Имаше буря във Видин и се изключих,а за тръбния път да бях доплатил още 50лв. за 2м. тръби щяхме да прескочим прозореца,но ако и така става :цена(промоция 1200-а иначе 1250)+160 монтаж(Видин)лизинг!+53лв. застраховка+1% лихва на месец и ме набутаха пак с някаква карта с ключ(Т.Б.И.)със 100 лв. в нея=1680лв. за 11 месеца! Да ми е честито!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307040862[/time]_________________________________________________

    И аз обичам да меря,засичам техниката,слухтя за шумове-въпреки някои критики смятам,че така се спестяват бъдещи проблеми и се постига добра работа и икономия(както с колата,така и с останалата техника)Днес намерих в Кауфланд и купих даже ватметър за 30лв.,ама нещо не зацепва-пише,че има батерия,ама е 4 часа в контакта вече и дисплея е умрял-утре май ще го връщам!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #232

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година



    Цитат Първоначално публикувано от karambam
    Днес намерих в Кауфланд и купих даже ватметър за 30лв.,ама нещо не зацепва-пише,че има батерия,ама е 4 часа в контакта вече и дисплея е умрял-утре май ще го връщам!
    Отвори капачето на батерията и виж дали няма поставена изолация м/у батерията и клемите. Понякога поставят, за да запазят заряда й.

  10. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #233

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Ще те изненадам с това ,че капаче няма,явно батерията е вградена и умряла(както и да е-утре ще се се излагам в К-д) А климата го включих на DRY-при ниска степен на вентилатора(при тоя модел няма low-high)охлажда приятно и е много тих!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307046983[/time]_________________________________________________

    Критикувам на 1-во място дистанционното,което е с омразния плъзгащ капак-при отворено положение стига размерите на Икарус от соца! Под капачето са скрили важни бутони-като MODE.FAN.SET,а отгоре са оставили 10С и POWERFUL?! Бутона ON-OFF пък е на най-достъпното място!При моите 3-4 включвания на климатика вече веднъж или май два пъти го гасих погрешка!На масата са 4 дистанционни.На второ място не ми харесва регулировката на жалузите ляво-дясно!Местят се едва с по сантиметър наляво и надясно,което почти не влияе на струята въздух(сравнявам с Мидея на работа-в това отношение е по-добра)Забравих и за грапавата пластмаса на дистанционното,която се цапа много лесно,а се чисти трудно.А батериите са Fujitsu,баси!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #234

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Ми сложи си найлонче това да ти е проблема,а това за бутоните...... и на моя мерцедес пепелника му е на най неудобното място а на витото лоста за скоростите е на тавана ама им свикнах и сега на другите коли са ми търсене :D

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #235

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от karambam
    Ще те изненадам с това ,че капаче няма,явно батерията е вградена и умряла(както и да е-утре ще се се излагам в К-д) А климата го включих на DRY-при ниска степен на вентилатора(при тоя модел няма low-high)охлажда приятно и е много тих!
    В Kaufland няма да имаш проблеми. Поискай да ти върнат парите или да го заменят. Жена ми работи там, та знам .
    За новата придобивка(климатика) - честито! Дълга и безпроблемна служба!
    Надявам се да го скопосали този модел, като наследник на LGC. Аз, като притежател на LGC, не съм особено очарован от модела. Няма да се впускам в подробности. "Хакнал" съм 12-ка в 14/15м² в къща (2 външни неизолирани стени, отникъде помощ, стара дървена добре уплътнена дограма, изолация на тавана). Успяваше да държи около 19°/21° при -15°/-18° тази зима, но ако бях сложил 9-ка, както препоръчват за тази квадратура/кубатура, вероятно щяхме да умрем от студ. Вече има изолация на стените и нова дограма. Ще видим на зима как ще е. Така като чета, май LE е по-орязан от LGC, който е достатъчно скопен, най-малко откъм килограми на външното тяло(поне 12-ката). А ти си от Видин - влага, студ, а може би и "лек полъх" от Дунав-а ще има...LGC прави неприятни изненади точно в тези условия.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #236

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Поне от това, което каза досега karambam, май се оказва, че "новото" модел явно е "ново" само по дизайн на вътрешното.До сега никой не се бе оплаквал от клапите, но явно и това ще става за напред.Да видим как ще е с втулката от лявата страна.Предполагам, поне ще топли, като хората, като другите модели.

  14.  
     
  15. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #237

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Това с клапите(малкият им ход наляво и надясно) ми е проблем,поради това,че леглото е на 2м. точно пред климата. Надявах се при охлаждане с хоризонтални щори напред и вертикални надясно да отклоня струята,а се оказа,че духа почти директно напред и надолу! За хоризонталната щора мисля,че 1 широка е по-добре от 2 по-тесни.И с тоя голям отвор отдолу-половината въздух оттам излиза т.е. надолу.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #238

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Я щракни една снимка, ако имаш чалъм, да видим формата и разположението на перата.Две клапи по-добре разпределят въздушния поток, но всичко зависи от конструктивното решение, големината им и разположението им.Ако не са ги направили като хората, според мен това ще е голям недостатък на модела.На моя LDC има две клапи, като перата са големи по размер и много добре отклоняват въздуха и в двете равнини, но на новия модел явно нещо му куца.ТОШО ЕВРОПЕЙСКИ е с една клапа, но е голяма и така добре е разположена, а перата са толкова големи, че потока се управлява идеално и отива където го насочиш.

  17. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #239

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Съжалявам,Еди, не можах да кача снимките. Все излиза грешка,или че е голям файла,а съм намалил фотото(fuji) на 3мп.и ги пробвам по една та чак ме заболя глава и се отказвам!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307094761[/time]_________________________________________________

    Опа,изненеда-не съм бил толкова прост! На тая снимка се виждат вертикалните клапи в положение максимално надясно-не е ли малко?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #240

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Не се вижда твърде добре, ама ми се струва, че са ги сложили само да отбият номера.Доста малки ми се виждат перата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 24 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе