Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 352

Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #46

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    ... Да не забравяме, че LGC заради доброто съотношение цена-качество е един от най-продаваните климатици в последно време. Нормално е като има толкова продадени да има и повече оплаквания. Той е малко капризен и от към монтаж. На фона на доста мърляви майстори има и повече оплаквания. Да има си проблеми с платките, но пък ги сменят бързо? Пак си мисля, че за цената си е добър. Има много по-добри разбира се, но цената е от 1500 нагоре. Все пак в последно време клими се избират по цената за жалост.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #47

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Да не забравяме, че LGC заради доброто съотношение цена-качество е един от най-продаваните климатици в последно време. Нормално е като има толкова продадени да има и повече оплаквания. Той е малко капризен и от към монтаж. На фона на доста мърляви майстори има и повече оплаквания. Да има си проблеми с платките, но пък ги сменят бързо? Пак си мисля, че за цената си е добър. Има по-добри разбира се, но цената е от 1500 нагоре. Все пак в последно време клими се избират по цената за жалост.
    Колегата много точно мнение даде повече няма какво да допълня !

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #48

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 годи&#

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Колегата много точно мнение даде повече няма какво да допълня !
    Мога само да приветствам това изказване.

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #49

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Касапе, безмислено е.....!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #50

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    И аз се отказвам да споря !
    Ти му говориш,Оно си знае неговото ..

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #51

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    и така означението 40 означава 40 татами(постелки)
    това което си дал е 28 татами , 12 отговаря на 35 татами според мен е много по близо до 40 от колкото до 28 ! Лесно всеки може да изчисли 28 татами на колко кв. м. отговарят !
    tatami generally measure .955 m by 1.91 m
    40 татами са 72.9м2 - и 40-ка ще дойде особенно малка.
    ето и линк има татами-та , мат-ове чаени церемонии и кой къде кога сяда и кой налива чая http://en.wikipedia.org/wiki/Tatami

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #52

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    tatami generally measure .955 m by 1.91 m
    40 татами са 72.9м2 - и 40-ка ще дойде особенно малка.
    Грешката е моя 40 не означават татами просто явно е някакво друго означение в Япония точно определение за "татами" няма както и точен размер смисъл всеки го тълкува по различен начин това което прочетох в японски сайтове е че Fujitsu AS-J22A отоплителна мощност (0.9kW ~ 3.9kW) консумация (~ 160 W 1105 W) е предназначена за помещение 5 - 6 татами (8 ~ 10 m 2 ) ,а Fujitsu AS-J40A отоплителна мощност (0.9kW ~ 6.3kW) консумация (140W ~ 2000 W) е за 11-14 татамита (20-28 m 2 ) двата модела са 2010г.
    p.s справка www.fujitsu-general.com/jp
    това е от мен надявам че съм бил полезен на някого с моята информация

    малко инфо за завода в китай http://www.fujitsu-general.com/cn/corporate/fgsh.html
    инвестиция от 150 милиона щатски долара
    Производственият капацитет: 200 милиона броя / година
    Брой на служителите: 3000
    Основният принцип на бизнеса:
    " качество, производителност, цена"
    когато фактите говорят и бг майсторите дано замълчат !

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #53

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Имаше една селска приказка за нечестната девойка и тъпана.Тъпана биел,а младоженецът се чудел на кого да вярва на тъпана или на к... си.
    На кого да вярвам на очите ли си,или на това което пишат ?
    Може да са добри като цяло,ама я го питай клиента който чака на студено дали са ?И дали ще си купи пак същата марка.Нали знаеш че който е хапан от змия бяга и от червей..На фона на всичко останало което продавам LGC имат най-много проблеми.Факт !

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #54

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    И моето мнение на любител съвпада с горепосоченото.LGC в доста отношения се оказаха малко куца бюджетна серия.Дано новите модели не повтарят проблемите и.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #55

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    На кого да вярвам на очите ли си,или на това което пишат ?
    Може да са добри като цяло,ама я го питай клиента който чака на студено дали са ?И дали ще си купи пак същата марка.Нали знаеш че който е хапан от змия бяга и от червей..На фона на всичко останало което продавам LGC имат най-много проблеми.Факт !
    Пак те питам от къде и кой го внася климатиците които монтираш ? Защо едното fujitsu което е вкъщи кара вече 5 зима без да е спряло и на -20!? Знаеш ли че тази зима ми замръзна тръбата и външното тяло се напълни като басейн и пак не спряло да работи не знае какво е "профилактика" и е супер як климатик без отказ и сега ти си седнал да ми разпрявяш колко лошо било fujitsu!? На теб ли да вярвам или на очите си ?Като говориш знаеш ли колко "менте" fujitsu и на булклима "боклуците" се внасят в България и колко некадърници монтират климатици !?
    P.S При производство от милиони бройки нормално е да има дефекти но нима няма дефекти в другите марки Панасоник ,Дайкин и т.н просто от тях няма толкова бройки в България !

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #56

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    е ти казваш че в българия няма оригинални фуджитсу ?
    как да разберем кои са ментета? по какво? и от къде да си вземем оригинален? от пингвините?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #57

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Май не се разбрахме.Никой не е казал че са боклуци.Има сериозна крачка назад от качеството на което бяхме свикнали и ние и клиентите.Да не мислиш че тези марки се продават заради големите магазини ?Кой ги знаеше навремето-хората си знаеха само Панасоника който се беше доказал.През 2002 като почнах да монтирам първите внесени такива бях очарован от цена+ качество,както и всички други колеги.Сервизите им бяха на ниво(и сега са),имахме сериозни остъпки и ги предлагахме като знаехме че клиентите като са доволни ще ни доведат по още 10 след тях.Фирмата ми е това което е благодарение на LCC модела(над 2500).Аз лично се чувствам обиден и предаден след LGC серията.Останах верен до края на доставчиците си,но за съжаление виждам все по-големи простотии всеки ден.Не се търпи вече.Имаш ли си на идея колко клиента съм загубил заради тях.Пък нека да са по-евтини от предните и да са произведени на Северния полюс с Дядо Мраз и Снежанка супервайзери и Батман ОТК.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #58

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Май не се разбрахме.Никой не е казал че са боклуци.Има сериозна крачка назад от качеството на което бяхме свикнали и ние и клиентите.Да не мислиш че тези марки се продават заради големите магазини ?Кой ги знаеше навремето-хората си знаеха само Панасоника който се беше доказал.През 2002 като почнах да монтирам първите внесени такива бях очарован от цена+ качество,както и всички други колеги.Сервизите им бяха на ниво(и сега са),имахме сериозни остъпки и ги предлагахме като знаехме че клиентите като са доволни ще ни доведат по още 10 след тях.Фирмата ми е това което е благодарение на LCC модела(над 2500).Аз лично се чувствам обиден и предаден след LGC серията.Останах верен до края на доставчиците си,но за съжаление виждам все по-големи простотии всеки ден.Не се търпи вече.Имаш ли си на идея колко клиента съм загубил заради тях.Пък нека да са по-евтини от предните и да са произведени на Северния полюс с Дядо Мраз и Снежанка супервайзери и Батман ОТК.
    Да бъде честен с теб гледам че си свестен тип първото Fujitsu което видях беше закупено през 2000г. от "булклима" тогава имаше само general конвеционална машина много яка за пръв път тогава видях климатик да работи при -15 градуса и до сега си работи без грешка от LGC имам много малко наблюдения от скоро ги имам но LCC вкъщи е на 4 години и нещо работи си машинката без грешка малко пука и е шумен компресора на високи обороти но зимата никога не е закъсвал аз лично разбирам да има проблем когато например климатиката те остави посред зима на студено а не че бил шумен бълбукал фреона и т.н това са дребни неща според мен и хората много искат от климатик за 900-1000лв. толкова струват мойте аз лично харесвам уруру сарара но нямам "излишни" 2800 лв или 3400лв. трябваха ми два климатика и се спрях на тези по икономически причини не че са много добри това е истината ,предлагаха ми Daikin Comfort 25 и 35-ца на същите пари но мисля че те са много по назад от Fujitsu LGC и като характеристики и като мощност доверих се на Fujitsu и не мисля че съм сбъркал в избора си това е от мен
    p.s. ако някой съм го обидил или се чувства засегнат моля да бъда извинен

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #59

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    ilia1984, ако позволиш, ще ти дам малко инфо. Няколко мнения по назад, беше споменал татами...Както и да е. Да знаеш, че при машините произведени за японския пазар, тоест тези работещи на 100 и 200 волта, цифрите в сигнатурата на даден модел, означават охладителната мощност при 7° външна температура.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #60

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Илия ,ти си като развален грамофон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:40
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 12:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе