Последните две мнения,са в категорията Отличен.
По мои сметки,някъде м/у 0 и -1 и двата климатика работят постоянно.
Нагоре бачкат on/off.Нещото което не ми харесва.
Последните две мнения,са в категорията Отличен.
По мои сметки,някъде м/у 0 и -1 и двата климатика работят постоянно.
Нагоре бачкат on/off.Нещото което не ми харесва.
Нали има датчици на топлообменника и на външният въздух именно за това да се преценя какво и кога да се прави. При заледен топлообменник датчикът когато отчете -6°С и след 35 минути работа на компресора независимо на каква мощност обръща да топи.
Има ли някой да се оплаква от замръзване на топлообменника и да се е налагало да го полива с топла вода? Какво точно ви е оплакването за on/off, че ви замръзва топлообменника или че не топли? Има ли някакво значение дали за момент замръзвал топлообменника след като климатика си топли и периодично при нужда се разскрежава?
Няма такъв вариант при Фуджитцу в случай, че всичко в машината е на ред!Първоначално публикувано от valen1
Не е така.При работа ОН-ОФ при изключване на компресора и положителни температури, дори при +1, +2 градуса ако има натрупан скреж, той се стопява и се стича или просто не се натрупва скреж.Когато температурата денонощно е 0 и под 0 градуса скрежа остава, защото макар компресора да не работи и фреона да не се върти в системата и да отнема толина от атмосферния въздух, температурата на атмосферния въздух е равна или по-малка от 0 градуса и поради това не стапя леда/скрежа.Такъв случай обаче климатика да работи ОН-ОФ при силно преоразмеряване както е в моята спалня =133 вата на кубичен метър и зададени да поддържа 19 градуса, а навън 0 градуса климатика не спира и работи на минимум.Колкото и лед да натрупа обаче без да го налбюдавам денонощно съм го виждал 1 път на три дни да дефроства и да изчиства почти на 100% топлообменника.Не съм сигурен, но мисля че имаше и алгоритъм който след изтичане на определен период от време и липса на осъществяване на другите условия за дефрост се задайства и го принуждава да дефроства ако температурите са около и под нула градуса.Макар и да не съм засичал мисля че дефроства поне веднъж на 8 или 12 часа след последния направен дефрост.
Ако температурата на атмосферния въздух е над 0 градуса, дори и +1 градус при спиране на компресора съм виждал зимката как се топи скрежа от външния топлообменник и как се стича като капки вода.
Според мен най-голямия проблем е: 1.при работа на минимум(без изключване на компресора) и температури под +2 градуса или 2.работа ОН-ОФ и задължително поне 3-5 дни денонощни минусови температури.Последния случай обаче климатика едва ли ще работи ОН-ОФ дори и на минимум зададена температура.Поне при мен не работи ОН-ОФ.
И като се стича разтопената скреж надолу по топлообменника и стигне до последните ламели, и изведнъж включи компресора - познай какво става. Защо точно долните 5-10 см от топлообменника най-често се обвиват в лед? Off - почва да се топи и слиза надолу - On - замръзва докъдето е стигнала водата. И така на всеки цикъл прибавя ли прибавя. Ще ти снимам като паднат пак мъглите при мен .
Не знам при другите марки как е но, с Фуджитцу няма такива ядове! Все пак имам вече 6 машини + 2 на съседа, които са пред очите ми. Такива проблеми няма!
Настйпи ли време за дефрост, всичко изчезва.
Първо, да - фуджицу има перфектен дефрост, и второ - има реален нисък минимум горе-долу спрямо други машини и изключва по-рядко.
Трето-има задължителен дефрост на 4ч. и 30мин. при темп. под 2гр.
Четвърто - Едно от условията за край на дефроста е темп. на кондензатора да достигне 16гр. докато при другите марки е 12-13
Абе не всичко е "дървено" при тях
Ако някой има проблем със задържането на скреж и е с фуджицу/фуджи или дженерал, просто трябва да извади задната пластмасова решетка само от основата й и да си я остави да стърчи леко назад извън външното тяло.Това съм направил с дженерала, а с фуджито няма смисъл , защото досега през зиматана 2010/2011година не съм го виждал да задържа скреж/лед.Ако иска може и переманентно да я махне с една клеща-резач като среже след като е извадил дали долната част на пластмасовата решетка, дали цялата решетка с изключение на защитната 'корубка" на външния сензор за температура в горния ляв ъгъл на топлообменника.Ако долу в основата няма пластмаса(от решетката) която да е плътно прилепена до ламелите и няма да има какво да задържа дори няколко капки вода при дефрост.