Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #31

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Последните две мнения,са в категорията Отличен.
    По мои сметки,някъде м/у 0 и -1 и двата климатика работят постоянно.
    Нагоре бачкат on/off.Нещото което не ми харесва.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #32

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Нали има датчици на топлообменника и на външният въздух именно за това да се преценя какво и кога да се прави. При заледен топлообменник датчикът когато отчете -6°С и след 35 минути работа на компресора независимо на каква мощност обръща да топи.

    Има ли някой да се оплаква от замръзване на топлообменника и да се е налагало да го полива с топла вода? Какво точно ви е оплакването за on/off, че ви замръзва топлообменника или че не топли? Има ли някакво значение дали за момент замръзвал топлообменника след като климатика си топли и периодично при нужда се разскрежава?

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #33

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Има ли някой да се оплаква от замръзване на топлообменника и да се е налагало да го полива с топла вода?
    Няма такъв вариант при Фуджитцу в случай, че всичко в машината е на ред!

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #34

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Не е така.При работа ОН-ОФ при изключване на компресора и положителни температури, дори при +1, +2 градуса ако има натрупан скреж, той се стопява и се стича или просто не се натрупва скреж.Когато температурата денонощно е 0 и под 0 градуса скрежа остава, защото макар компресора да не работи и фреона да не се върти в системата и да отнема толина от атмосферния въздух, температурата на атмосферния въздух е равна или по-малка от 0 градуса и поради това не стапя леда/скрежа.Такъв случай обаче климатика да работи ОН-ОФ при силно преоразмеряване както е в моята спалня =133 вата на кубичен метър и зададени да поддържа 19 градуса, а навън 0 градуса климатика не спира и работи на минимум.Колкото и лед да натрупа обаче без да го налбюдавам денонощно съм го виждал 1 път на три дни да дефроства и да изчиства почти на 100% топлообменника.Не съм сигурен, но мисля че имаше и алгоритъм който след изтичане на определен период от време и липса на осъществяване на другите условия за дефрост се задайства и го принуждава да дефроства ако температурите са около и под нула градуса.Макар и да не съм засичал мисля че дефроства поне веднъж на 8 или 12 часа след последния направен дефрост.

    Ако температурата на атмосферния въздух е над 0 градуса, дори и +1 градус при спиране на компресора съм виждал зимката как се топи скрежа от външния топлообменник и как се стича като капки вода.

    Според мен най-голямия проблем е: 1.при работа на минимум(без изключване на компресора) и температури под +2 градуса или 2.работа ОН-ОФ и задължително поне 3-5 дни денонощни минусови температури.Последния случай обаче климатика едва ли ще работи ОН-ОФ дори и на минимум зададена температура.Поне при мен не работи ОН-ОФ.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    И като се стича разтопената скреж надолу по топлообменника и стигне до последните ламели, и изведнъж включи компресора - познай какво става. Защо точно долните 5-10 см от топлообменника най-често се обвиват в лед? Off - почва да се топи и слиза надолу - On - замръзва докъдето е стигнала водата. И така на всеки цикъл прибавя ли прибавя. Ще ти снимам като паднат пак мъглите при мен .

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #36

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Не знам при другите марки как е но, с Фуджитцу няма такива ядове! Все пак имам вече 6 машини + 2 на съседа, които са пред очите ми. Такива проблеми няма!
    Настйпи ли време за дефрост, всичко изчезва.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #37

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Първо, да - фуджицу има перфектен дефрост, и второ - има реален нисък минимум горе-долу спрямо други машини и изключва по-рядко.

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #38

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Трето-има задължителен дефрост на 4ч. и 30мин. при темп. под 2гр.
    Четвърто - Едно от условията за край на дефроста е темп. на кондензатора да достигне 16гр. докато при другите марки е 12-13
    Абе не всичко е "дървено" при тях

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #39

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Ако някой има проблем със задържането на скреж и е с фуджицу/фуджи или дженерал, просто трябва да извади задната пластмасова решетка само от основата й и да си я остави да стърчи леко назад извън външното тяло.Това съм направил с дженерала, а с фуджито няма смисъл , защото досега през зиматана 2010/2011година не съм го виждал да задържа скреж/лед.Ако иска може и переманентно да я махне с една клеща-резач като среже след като е извадил дали долната част на пластмасовата решетка, дали цялата решетка с изключение на защитната 'корубка" на външния сензор за температура в горния ляв ъгъл на топлообменника.Ако долу в основата няма пластмаса(от решетката) която да е плътно прилепена до ламелите и няма да има какво да задържа дори няколко капки вода при дефрост.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук
    От bai_grozdan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 09-10-14, 20:47
  2. ниска скорост в домашна група
    От IBANEZ_ във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-12, 19:36
  3. Пукане от вътрешно тяло на FUJI RSA-12LGC
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-11, 23:42
  4. Ниска скорост по локална мрежа
    От Smurfa във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 17-07-06, 15:00
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе