Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #1

    Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Здравейте!Имам от скоро Fuji electrik RSA 12LGC.От известно време при най-ниската скорост на вентилатора на вътрешното тяло се чува монотонно тракане.Като понадигна тялото и се опитам да го фиксирам в някакво положение - спира да трака,но след известно време отново се появява шума.Това на какво се дължи, недобра нивелация или изкривяване на някоя част.Моля за мнения,ако сте се сблъсквали с такъв проблем. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #2

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло


  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Какво става, всички Фужицута се разтракаха

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #4

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Такааа. Я всички си отворете operation manual-а и вижте кво пише отзад- Максималното ниво на шум е под 70 db, и за вътрешно и за външно, по европейски стандарт ISO 3744. Така че, да сте си отваряли очите преди да купувате. Разбира се ако вашия шум е 170 db, значи е технически проблем и викате майстор. Иначе има и друго решение- слагате си едно кюмбе, и се кефите на топлинка с шум 10 db. А знаете ли как се ядосвам че колата ми гори бензин, ама кво да правиш, техническия прогрес иска жертви.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Да, ама стандарта е за нормална работа на машините и то за граница на максимално звуково налягане, не да ти тракат решетки и втулки.Конкретното звуково налягане е дадено в сервизните и не трябва да ги превишава.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #6

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Такааа. Я всички си отворете operation manual-а и вижте кво пише отзад- Максималното ниво на шум е под 70 db, и за вътрешно и за външно, по европейски стандарт ISO 3744. Така че, да сте си отваряли очите преди да купувате. Разбира се ако вашия шум е 170 db, значи е технически проблем и викате майстор. Иначе има и друго решение- слагате си едно кюмбе, и се кефите на топлинка с шум 10 db. А знаете ли как се ядосвам че колата ми гори бензин, ама кво да правиш, техническия прогрес иска жертви.
    По твойта логика ти защо не си си отварял очите когато си си копувал кола да си беше взел хибрид за да не се ядосваш когато гориш бензин

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #7

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Ами аз дълго ги отварях, но накрая като не достигат стотинките пак в кюпа с обикновена кола. То така и с климатика, и аз съм с 12LGC. Като нямаме едни 2-3 хил. лв. за свястна машина така е. Тези LGC-та с много кусури май.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Много са си добри даже за тези парици. Днес видях дасисеикай като буца лед вчера даикин. Жалко че телефона ми е със 1,3 камера и не снима добре.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Аз пък си мисля, че напоследък нещо купувачите не оразмеряват правилно машините /не, че е тяхна работа/ и се получават доста фалове.Но определено и качеството в последните година две е по-ниско от преди.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #10

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Аз пък си мисля, че напоследък нещо купувачите не оразмеряват правилно машините /не, че е тяхна работа/ и се получават доста фалове.Но определено и качеството в последните година две е по-ниско от преди.
    Едва ли основната причина е правилното оразмеряване. Просто се произвеждат все по-големи боклуци, за да се поддържа ниска цена. 12LGC струваше 1500/1600 лв(по спомени, но може и да бъркам) , през 2009. Изведнъж, в началото на 2010, същия климатик вече може да се закупи на цена 1000/1100 лв. Питам се, търговците ли намалиха печалбите си драстично или производителя е спестил от материали, труд, качествен контрол и т.н. за да се достигне до тази ниска цена? Според мен, май е второто. За това са тези безспирни оплаквания. За този модел, като собственик на такъв, мога да кажа, че е сравнително икономичен и се справя с отоплението, ако е добре оразмерен. От там нататък, не мога да се сетя за нещо, за което да го похваля. Особено, пък, ако става въпрос за комфорта, който се очаква от един климатик от прилична марка, макар и нисък клас...мани, мани...пълна трагедия.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #11

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Ето по такъв начин се губят клиенти и фирмите фалират

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #12

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Здравейте!Бихте ли ми посочили откъде да си изтегля инструкции за работа с Fuji RSA 12LGC на български.Благодаря!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    10
    #13

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Това е за General ама те са еднакви http://www.bulclima.com/uploads/file...g_a5_new_1.pdf

  17. Junior Member Аватара на vasko_grudov
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    31
    #14

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Намерих ги и ти благодаря! А как се настройват клапите във вертикална посока, примерно в режим отопление обхват 4-6,или режим охлаждане обхват 1-3. Със SET си ги настройваш в какво положение да останат / натискаш го,докато избереш положението/,а като натиснеш SWING започва да люлее от 1-6.Има ли по-специфични настройки - задаваш обхват 4-6 - отопление и то да ти люлее само в този диапазон...Дано съм се изразил правилно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    19
    #15

    Re:Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло

    Според мен функцията SWING работи в зависимост от режима - отопление или охлаждане. При отопление работи от степен 4 до 6, при охлаждане от 1 до 3. Поне при мен - ASYA 12LGC e така

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук
    От bai_grozdan във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 09-10-14, 20:47
  2. ниска скорост в домашна група
    От IBANEZ_ във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-12, 19:36
  3. Пукане от вътрешно тяло на FUJI RSA-12LGC
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-11, 23:42
  4. Ниска скорост по локална мрежа
    От Smurfa във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 17-07-06, 15:00
  5. Dial-up : по-ниска скорост
    От Zviara във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 04-02-03, 20:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе