Страница 2 от 34 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 506
Like Tree22Одобрявам

Коя да бъде машината? Нокрия или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #16

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    И аз точно това гледах, че от 10 до 16 основните разлики са в количеството въздух, което обръщат, като при 16 едните тръби са 12, а не 9 и май за това точно при 16 се променя мин и макс спрямо 13. Моля ако някой има сервизни, нека да покаже макс топлоотдаване на 3те при -10 и -15, така поне ще се види дали има съществена разлика от 10 до 16

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #17

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    http://www.toshibavarmepumper.no/Var...a_varmepumper/ ето ги за ND.За Е сваляш с 10%.Разлика почти няма.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #18

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Здравейте,
    относно стаята да поясня, има прозорци/дървена,уплътнена,двойна дограма/ които са 7м дължина и 2м височина, те са на изток и когато има слънце е добре, но след 17часа и при облачни дни си е студено. Когато има слънце не ми е необходима мощност, но в моментите когато го няма мисля че едни 5.5кв са ми необходими. Имам Panasonic CS125KE /малайзия, дават го 4.2квт. отопление/ на 10г. ,до 7-8гр. външна температура се справя, но като стане по студено и не може да достиге желания комфорт.
    Виждам че само Тошиба и Нокрия се коментират, Мицубиши и Дайкин на 2 план ли остават?

    Ако може да вземете отношение по тези въпроси:
    1. Тръбният път, ако е къс около 50см може ли да повлияе зле на работата на климатика и на неговия живот?
    2. Прави ми впечатление че някой от моделите DAISEKAI / http://powerclima.com/index.php?page=details&id=80 /са MADE IN JAPAN други THAILAND, япончетата по добри ли сглобки са /знаем че в Япония се прави само най-качественото/ този модел машина ли е?
    3. Този климатик http://powerclima.com/index.php?page=details&id=189 надежден и тих ли е ?


    Някъде в коментарите ми казаха /знаете как е при покупката/, "остави ги тези Нокрии и Тошиби със скъпи компресори, ако стане нещо трябва да го хвърлиш, затова вземи си обикновен инвертор"

    Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    joro_vk ето ти мнение на valen1 относно дължината на тръбния път тук,но 50см.не е добре.Относно производството в Япония там досега се правеха топ моделите им,но от тази година гледам,че и върховия модел за японския пазар е направен в Тайланд-въпрос на сметки.

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    Някъде в коментарите ми казаха /знаете как е при покупката/, "остави ги тези Нокрии и Тошиби със скъпи компресори, ако стане нещо трябва да го хвърлиш, затова вземи си обикновен инвертор"
    В тоя ред на мисли-по добре е 10м³ дърва?Мисля,че сам си си отговорил,защо са ти казали така.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #20

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    ... Mitsubishi не се коментаира не защото е лоша марка, а защото машините, които заслужават внимание са от класа на Daiseikai-a. Ценово също са в този клас, просто Тошибата има повече екстри. За Daikin има добри модели, здрави, но като лукс са на малко по-ниско ниво. Иначе може да погледнеш MHI ZJX серията, както и Daikin FTXS, ако искаш може да погледнеш и Daikin FTX50GV, макар и с новата си цена да не е много предпочитан вече. Аз лично не обичам късия тръбен път. Има колеги които го предпочитат по разбираеми причини. За това къде са правени Daiseikai, да Японските следва да са най-качествени, но и цената е друга. Питаш и за Тошибата серия Suzumi+, ако бюджета е малък става и тази машина, здрава е и сравнително тиха. Като цяло ако парите не са проблем, сме дали някои основни насоки за машините, които са в ТОП и Лукс класа.

    ... A защо обиновните инвертори да са по-добри от топ-класа? Просто на някой така му изнася. Друг е въпроса, че всичко е пари. Ако имаш възможност взимай топ-машини, комфорта е на друго ниво.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Избирай между Нокрия 14-ка и и двете тошиби -за японския дайсекай 5 и за европеския пазар дайсекай 6.Панасоника не може да се сравнява с тези климатици при отопление.Няма място за сравнение.

    Мицубиши и дайкин ги забрави-за тези пари нямат нещо по добро от Нокрията или от дайсекая.На мицубиши и дайкин върховите модели са доста скъпи.


    За 14 квадрата прозорци взимай Нокрията тя ще те изкриви от горещина.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #22

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Не си спомням в кое ръководство, на Хитачито или на Дайкина, бях прочел, че се препоръчва поне 5 метра тръбен път. Затова плащам 2 метра допълнително и съм доволен от резултата.

    Монтирай външното тяло там, където става 5 метра тръбния път. 50 сантиметра си е автогол отвсякъде.

    Една подова 35-ца на Дайкин ще заспи в това помещение. Моята е в 25 квадрата с 4 външни стени без изолация. Окачен таван и отгоре е ламарината. При дефрост за 10 минути температурата пада с 2-3 градуса, сметни кви загуби имам и въпреки това 24-25 градуса не са му проблем при -10/-15. Лично за мен по-добре от подовия климатик за отопление няма, каквито и стенни да измислят, дето мерели температура на земята, на дистанционното и т.н.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #23

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    На много теми във форума се говори с уважение към марката DAIKIN като за Мерцедеса на климатиците и за това очите веднага ми отидоха в DAIKIN FTXS42, НО Нокрията е доста по-мощна с номинал, колкото на Дайкина Максимума и имам малко резерви относно това дали ще си свърши задачите по топлинният комфорт точно в тази стая! Ясно ми е че докато не го тествам няма как да разбера а и никой не би могъл да ми даде точният отговор при толкова относителни.
    Това което ме привлича в Дайкина е че може би /не съм компетентен/ FTXS42 е по надеждна техника /като компресор/ от Нокрия 14, така ли е?
    Благодаря ви за вниманието и компетентните мнения, на вас мога да се доверя повече от колкото на "търговците".

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #24

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Аз имам FTX50GV, малко по-орязан от FTXS серията, но съм доволен да ти кажа. Все пак е 18-ка, личи си силата, бълва голяма жега. Но за твоето помещение 42 ще е голямо, плюс това Сандански колкото и да е студено си е южна България. С Дайкина може би няма да имаш такава икономия и комфорт, отколкото Нокриата, предвид минимума.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #25

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    На много теми във форума се говори с уважение към марката DAIKIN като за Мерцедеса на климатиците и за това очите веднага ми отидоха в DAIKIN FTXS42, НО Нокрията е доста по-мощна с номинал, колкото на Дайкина Максимума и имам малко резерви относно това дали ще си свърши задачите по топлинният комфорт точно в тази стая! Ясно ми е че докато не го тествам няма как да разбера а и никой не би могъл да ми даде точният отговор при толкова относителни.
    Това което ме привлича в Дайкина е че може би /не съм компетентен/ FTXS42 е по надеждна техника /като компресор/ от Нокрия 14, така ли е?
    Благодаря ви за вниманието и компетентните мнения, на вас мога да се доверя повече от колкото на "търговците".
    По мое мнение ако се топлиш зимата една седмица с дайкин и една седмица с Нокрията, след това няма да имаш никакво колебание и ще избереш Нокрията.То аруба не го слушай много-той досега е пробвал две марки - великото според него Хитачи и мерцедеса дайкин.Абе изобщо какво да говорим, то нито един от неговите климатици които е купил не е "халостен изстрел" всичките са сполучливи и добри и са изстрел в 10-ката .Хитачито не го ползва той, а негови квартиранти...Той го ползвал само 2-3 дни годишно когато отивал за разпивка с приятели...то тогава може и само на ракия без климатик...

    Досега съм ползвал краун, мицубиши илектрик 50GE в 25 квадрата, дайкин подова 50-ка в 29 квадрата, дженерал 12 LD в 14.5 квадрата и фуджи 12 LD в 17 квадрата.
    Дайкина колкото и да е издържлив, надежден, икономичен и тих не създава същият комфорт.Същото е и с мицубиши GE- и двата климатика не им достига откъм комфорт за парите които струват.За комфорта мицубишито е по-добро в сравнение с дайкина-струята му е по -приятна зимата.
    На подовия дайкин след 2-та метра струята е вече хладка и се получава едно хладко течение, то затова хората са направили стенните и стенно-таваните серии.Подовата серия според мен е една мода на която ще й отмине рано или късно времето.
    От всички които съм ползвал по-горе, само на фуджитсу/фуджи/дженерал ми се придремва настроен на 23 градуса и само на тях съм спал 2-3 пъти цяла нощ чисто гол на 26 градуса настроен при - 7 градуса навън(заспивам след като съм се изкъпал) и ми няма нищо на другия ден.Ако спя незавит на включен дайкин на другия ден ме боли гърлото и съм схванат...

    Доста от хората във форума които имат тошиба казват, че и тошиба имат същият комфорт при отопление като фуджитсу.

    За фуджитсу/фуджи/дженерал трябва да знаеш, че външните им тела са около 1.5 до 2 пъти по шумни от на дайкина и според мен е задължително едни тампони за 1 до 3 лева бройката да се сложат, за да няма шумове/вибрации(дори на Нокрията).

    Изобщо пази се от хора на които всичко им е ОК и нямат никакви проблеми и всичко е идеално...

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #26

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    ... Само да вметна, че ако сравняват Daikin с Мерцедес, не забравяй, че има Бентли, РолсРойс, Ягуар и т.н. Просто за сравнение. Дайкин са яки и стабилни машини, но има и по-добри.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #27

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Justify, относно
    Доста от хората във форума които имат тошиба казват, че и тошиба имат същият комфорт при отопление като фуджитсу.
    и на мен ми я хвалят Тошибата, и се замислям върху http://powerclima.com/index.php?page=details&id=80 MADE IN JAPAN , какви са мненията ви за този модел/1надеждност,2комфорт/?

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #28

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    joro_vk доста имат от нея(тошибата) и само суперлативи.Гледам колегата edi1 и е правил профилактика лека, преди зимния сезон и никакви ядове освен лагерчета на мотора на турбината-на по новия дайсейкай 6 са други.Даже се вижда и медал-може и да е от тошибката от зимна олимпиада по топлене ,а може и от JDRa да е -не знам.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Те, че са шампиони, шампиони са, грешка нямат , освен споменатия от теб проблем с мотора на турбината, но той беше масов проблем на цялата ІІІ серия произведени през 2007 година.Сменят ги гаранционно, ако има проблем.Сега съм с мотора от V серия и направо спи, само дето се наложи аз да дооправям реглажа на турбината след смяната .А медала е от моите и синковеца ми го докара от бабини си, като го окачи на глобуса.Едно време преди 30-ина години спортувах и на окръжни състезания даваха и медали.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    joro_vk За мен климатика с най-много екстри за цена до 2500лв е тошиба дайсекай 5-та серия за японския пазар, но ако искаш да имаш мощност в запас избирай между фуджитсу Нория 14-ка и тошиба дайсекай 6-та серия..
    По мое мнение не си харчи парите за проблеми -визирам тошиба дайсекай 3-та серия.Тъпо е да харчиш пари и още с покупката да си "купиш" и проблемен климатик с належаща смяна на лагери на турбината, пък да се занимаваш с техници, които може би не са мотивирани да си свършат работата както трябва или просто са некадърни...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 34 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нокрия
    От divi4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 187
    Последно: 30-03-16, 10:09
  2. Коя да бъде машината?
    От Ibr1975 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-13, 11:51
  3. Струва ли си ''машината''!
    От krasimirov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-09-09, 16:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26
  5. Ъпгрейд на машината
    От Greendragon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-08, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе