Страница 3 от 34 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 506
Like Tree22Одобрявам

Коя да бъде машината? Нокрия или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #31

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    За японския пазар?! А на нашия пазар как се казва модела, това ли имаш впредвид http://powerclima.com/index.php?page=details&id=76 щото този е 3099лв. , а Toshiba, RAS-13PKVP-E - Super Daiseikai 5 с 4Квт.номинал ми се струва слабичко за тези 25 кв.м.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #32

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk
    За японския пазар?! А на нашия пазар как се казва модела, това ли имаш впредвид http://powerclima.com/index.php?page=details&id=76 щото този е 3099лв. , а Toshiba, RAS-13PKVP-E - Super Daiseikai 5 с тези 4Квт.номинал ми се струва слабичко за тези 25 кв.м.
    13-ките имам предвид.То на тошиба 16-ките според мен са малко по-мощни от 13-ките и не си струват парите.

    Ако не си сигурен дали 13PKVP ще ти стигне, то 13 SKVP или Нокрия 14-ка ще са достатъчни.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #33

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    justify, проблема с лагерите е само на една серия от моторите на ПАНАСОНИК, доставени за първите серии на ТОШО ІІІ през 2007 година, и то не в цялата серия мотори.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #34

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Какво му обясняваш, той Фуджицу... пардон Джустифи е капацитет по всички въпроси и се произнася като последна инстанция, а дългите му постове имат за цел да впечатлят новите, та дано поне те да го вземат за авторитет.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #35

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Justify, като разглеждам моделите

    13PKVP - Номинален: 4.00, Максимален: 6.10
    16SKVP - Номинален: 5.530, Максимален: 8.000
    13SKVP -Номинален: 4.220, Максимален: 7.700
    Има си разлика!
    А нали за да ни е топло трябва да гледаме номинала/"така климатика работи оптимално"/

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #36

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Е, все пак да е ясно, че проблема го има, макар и много рядко.Да не се откажат хората от хубавата машина.По този въпрос за моторите на ІІІ серия в шведския форум има цял раздел.Зимата на ТОШИМОТО му смениха мотора гаранционно, но пак му сложиха MF.За сега не се е оплакал.Моя го смених с ICF и сега машината няма нищо общо с преди. joro_vk имаш 65 кубика за отопление.Трябва ти машина с номинал около 4 и малко киловата.13-ца от ІІІ или 6 серия ще ти свърши работа за помещението.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #37

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Здравейте, виждам че дискутирате кой климтик е топ и кой не! Аз като притежател на Mitsubishi FD35 - 2г.и Toshiba -10pkvp- 1г. мога да споделя, че и двата климатика са надеждни и икономични, но вътрешното тяло на Mitsubishi работи по-тихо и въздушната струя през зимата е по-топла, което повече ми допада.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #38

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Записваме те в отбора на свободомислещите и нехипнотизирани от ниския минимум.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #39

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Това е лично мнение и усещане и не ангажирам никого с него!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #40

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    И аз правя същото. И мойте са с висок минимум но работят много тихо (според мен това са двете марки с най-ниски реални нива на шум на европейския пазар), като сложим и топлата струя през зимата ми се струва че аргументите натежават в тяхна полза. Както и да е всеки да преценява и да решава за себе си, но лошото е че на хората, които искат препоръка за климатик, ниския минимум се представя като абсолютно задължителен.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #41

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    pilot Mitsubishi FD35 в колко квадрата го ползваш/изолация има ли/, прави ли баня?

    Някъде из форума имаше коментари за високия минимум и много от хората бяха на мнение че е за предпочитане, защото така изкарва топла струя, което създава комфорт в студените дни, а тогава се нуждаем точно от топъл въздух и не мислим много за шума!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #42

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    3 метра е препоръчителният минимален тръбен път за нокриа.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Въпроса за топлата струя е много условен.Двата ми ТОШО-вци също винаги вадят топла струя, когато работи компресора и са с ниски минимуми.Шума също зависи от помещението, което отопляващ.Една и съща машина в различни помещения ще има различни нива на шума на вътрешното.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #44

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    ... Идеята не беше, че Mitsubishi са по-лоши машини. Най малкото и аз имам MHI и съм супер доволен от него. Идеята е, че ако ги сравнявам с Daiseiaki 5 или 6 просто за същата цена предлагат по-малко екстри. Иначе комфорта е на ниво. Не мога да коментирам ME, защото не работя с тях, но това не значи, че са по-лоши. За ниския минимум, първо не е чак толкова нисък и второ това има значение само ако помещението е доста малко. Въпрос на избор е ако ще се избира от топ моделите на марките. Като цяло w TOP-a аз класирам следните машини:

    MHI ZJX-S, ZIX-S, ME FD, Toshiba Daiseikai 3/5/6, General-Fujitsu Nocria, Daikin UruroSarara. Моля ако съм пропуснал някой да ме поправи.


    p.s. Като цяло до сега изработката на Daiseikai 5 ме е впечатлила най-много като качество на материалите, сглобка, работа или всичко това заедно. Просто е много добре направена.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #45

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Не виждам нещо да си пропуснал, аз съм на същото мнение.Освен да добавя ШАРП GHR с някои условности.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 34 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нокрия
    От divi4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 187
    Последно: 30-03-16, 10:09
  2. Коя да бъде машината?
    От Ibr1975 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-13, 11:51
  3. Струва ли си ''машината''!
    От krasimirov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-09-09, 16:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26
  5. Ъпгрейд на машината
    От Greendragon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-08, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе