Страница 4 от 34 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 506
Like Tree22Одобрявам

Коя да бъде машината? Нокрия или ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #46

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Sharp GHR е прекрасен, но е ниво по-долу заедно с Panasonic LKE-3, MKE-3 ... Да не задълбавам темата.

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #47

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Тоя нисък минимум на Нокриата не чак толкова нисък. До 90 вата падала консумацията, ама само вентилатора консумира 90 вата. Който знае колко е 2+2 може да си направи сметката. Моето култово топлещо Хитачи го дават да консумира минимум 115 вата, но в ръководството му пише, че само вентилатора консумира 50 вата. Понеже Дайкините ми работеха цяла зима на он-офф режим и много ми хареса, затова преди месец си сложих още един. Много му здраве на justify, дето много разбира от климатици. Да отиде в Германия и да види кой слага Дайкин и кой Фуджитсу. Неговата любима марка там е със статут на Мидея в Бг.

  4. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #48

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    но лошото е че на хората, които искат препоръка за климатик, ниския минимум се представя като абсолютно задължителен.
    Защо да е лошо?Аз лично съм махал два климатика до сега,които нямаха тази възможност и от опит го знам,как работи машина с нисък минимум,и такава с голям.И се препоръчва за малка стая до 12-13м²,в която най се усеща(или по правилно не усеща)работата му,а за спалня за мен си е необходимост- и да задължително,за добър сън и комфорт.Просто трябва да се пробва такава машина,за да усетиш разликата от on/off.Пък като има и форсиран старт-честито на печелившите.И пак да се повторя-не случайно тези с нисък минимум, са топ модели и са най скъпи-е ще има защо?

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #49

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    За 12-13 квадрата съм съгласен, примерно ако няма големи загуби стаята и трябват едни 400-500 вата, и климатикът е да речем с КОП 4/5, падайки на 100-120 вата си поддържа температурата. В 25 квадрата в Сандански, подовата 35-ца на Дайкин ще пее. Дано да им мине модата, както се спомена горе, че аз да си ги купувам по 1000 лева залежалите бройки, които ще събират прах по складовете.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #50

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Joro, искам да ти кажа, че посещавам сетком защото има полезна информация като цяло, а не за да давам съвети, които да се приемат като миродавни.И двата климатика работят перфектно и топлят, просто Mitsubishi изкарва по-топла струя при зададени едни и същи градуси -24. Струята на Toshiba е по- хладна, като лично аз предпочитам по-топла.За мен Mitsubishi работи по-тихо. Mitsubishi - 65 кубика, ПВЦ 32ммКА стъкло, без изолация,югозапад. Toshiba - 44 кубика, ПВЦ 32 КА, с изолация - 5см., запад. Всеки сам си решава според особеностите на помещението какъв климатик да избере, а не според мнението на някой. Аз така съм решил с климатиците, така съм ги поставил.

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #51

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Joro, искам да ти кажа, че посещавам сетком защото има полезна информация като цяло, а не за да давам съвети, които да се приемат като миродавни.И двата климатика работят перфектно и топлят, просто Mitsubishi изкарва по-топла струя при зададени едни и същи градуси -24. Струята на Toshiba е по- хладна, като лично аз предпочитам по-топла.За мен Mitsubishi работи по-тихо. Mitsubishi - 65 кубика, ПВЦ 32ммКА стъкло, без изолация,югозапад. Toshiba - 44 кубика, ПВЦ 32 КА, с изолация - 5см., запад. Всеки сам си решава според особеностите на помещението какъв климатик да избере, а не според мнението на някой. Аз така съм решил с климатиците, така съм ги поставил.
    +1 Много правилно казано. Каквото и да избереш, си направи варианта с 5 метра тръбен път. Няма да съжаляваш, 50 сантиметра е лош избор.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #52

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от pilot
    Mitsubishi - 65 кубика, ПВЦ 32ммКА стъкло, без изолация,югозапад. Toshiba - 44 кубика, ПВЦ 32 КА, с изолация - 5см., запад. Всеки сам си решава според особеностите на помещението какъв климатик да избере, а не според мнението на някой. Аз така съм решил с климатиците, така съм ги поставил.
    Е съвсем нормално е тошибата при тези условия да ''вади'' по студена струя-21 кубика по малко,а и с изолация 5см.-трябва и само да поддържа достигнатата t°,а не да догонва и навксва термозагубите-просто в съвсем различни помещения работят.И не става на въпрос,че мицу е лоша машина.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Въпроса за топлата струя е много условен.Двата ми ТОШО-вци също винаги вадят топла струя, когато работи компресора и са с ниски минимуми.Шума също зависи от помещението, което отопляващ.Една и съща машина в различни помещения ще има различни нива на шума на вътрешното.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #53

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    няма никакви минимуми - 900 вата е минимума на машината , предполагам аруба е изтървал една нула.

    определено и аз се чудя как да навъртят 3 метра тръба когато ще са на една стена от двете страни - дали ще е удачно да се направи една врътка зад климатика??? за да може да отиде някой метър тръба?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #54

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Така е, всичко е много относително за всяка една стая.

    А за тръбният път и аз мисля нещо от този род, да направят тръбите един два завоя в повече преди вътрешното тяло.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #55

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Тоя нисък минимум на Нокриата не чак толкова нисък. До 90 вата падала консумацията, ама само вентилатора консумира 90 вата. Който знае колко е 2+2 може да си направи сметката. Моето култово топлещо Хитачи го дават да консумира минимум 115 вата, но в ръководството му пише, че само вентилатора консумира 50 вата. Понеже Дайкините ми работеха цяла зима на он-офф режим и много ми хареса, затова преди месец си сложих още един. Много му здраве на justify, дето много разбира от климатици. Да отиде в Германия и да види кой слага Дайкин и кой Фуджитсу. Неговата любима марка там е със статут на Мидея в Бг.
    Това ти ли си го писал или някой с твоя ник? :

    aruba_man
    Гастарбайтер
    SetCombG.com участник
    Неактивен
    Публикации: 501
    München ist Mein Heim!
    Re:Daikin FTX25/35JV vs Fujitsu General ASHG 09/12LEC

    « Отговор #7 -: Вчера в 22:14 »

    Цитат

    --------------------------------------------------------------------------------

    Много добре, че си дал линк от Германия. И двата климатика са идеални за там, само, че първият даже не е разрешен за продажба. Понеже токът е два пъти по-скъп от България и почти навсякъде е газифицирано, климатиците се ползват почти само за охлаждане. Аз за 60 квадрата апартамент плащам 50-60 евро. Само тук-таме по селата се купуват машини за отопление. Още чакам някой да ми покаже снимки от квартали на Берлин, Мюнхен, Стокхолм, Рим, Копенхаген, Осло и т.н. където са си закачили климатици по фасадите. Даже и гугъл не може да ги намери.

    « Последна редакция: Вчера в 22:24 от aruba_man »

    Информирай модератор Активен
    ето и линк https://forum.setcombg.com/index.php/board,60.0.html


    Не разбирам как давате за сравнение Германия след като там "Понеже токът е два пъти по-скъп от България и почти навсякъде е газифицирано, климатиците се ползват почти само за охлаждане "

    Той човека в Германия ли го гласите да го изпратите да живее или ще си купи климатика както в Германия "само за охлаждане"...

    Или във всяка тема си пишете какво ви изнася...

    П.П. Не знам кое с какъв статут е в Германия, ама при положение, че го ползват "само за охлаждане" е излишно изобщо да си губим времето...


    А пък аз климатик с висок минимум както в режим отопление така и в режим охлаждане не бих си купил вече никога, дори да е дайкин супер мумер дупер уруру сарара.Не е комфортно, дори в сравнение с климатик за 1500 лева...Разликата от 1.3кв до 900 вата е огромна -ако имаш климатици между които да направиш сравнение... с подовата 50-ка дайкин приключих с покупките на климатици "от чиста гъзария" защото това е модерно...

    Той Диксън не е единственият сменил климатик заради ниския минимум -имаше още едно момче което смени две мицубишита на 2 години от високия клас мисля FD беше...
    Сто пъти да ви кажа, че НЕ СЪМ почитател/любител на фуджитсу и нямам любима марка климатици ще е излишно както преди няколко месеца, но вие избивате някакви комплекси-как никакъв недостатък не намерихте в нито един от вашите климатици...


  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #56

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    няма никакви минимуми - 900 вата е минимума на машината , предполагам аруба е изтървал една нула.

    В сервизното го дават 90 вата минимум , за нокрията.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #57

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    900 вата е минималното топлоотдаване,при 90 вата консумация.

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #58

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    извинявам се моя грешка - пак не съм довидял. 90 вата ел но пък 900 вата е минимума.

    90 вата е на стенд бай - предполагам. все пак е стара машина.
    ще го мерна като дойде.

  17. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #59

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty

    90 вата е на стенд бай - предполагам. все пак е стара машина.
    Какъв е тоя стендбай-направо си работят машинките,а на тези с висок минимум климатици,може така да им изглежда,но да не забравяме,че Нокриата е с тошиба компресор(защо не са взели на дайкин суинга-кой ги знае).
    Значи този PDR трябва да е спрял при консумация 45w.?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #60

    Re:Коя да бъде машината? Нокрия или ...

    justify, брат, винаги давам тествана и информация от извора така да се каже. Моите климатици работят на 500-700 вата средно, затова не ми трябва този минимум. Знам си помещенията и съм доволен от работата и разхода им. Сега за апартамента ще си взема с нисък минимум, защото отвсякъде ме отопляват и дори при -15 навън, вътре е 13-15 градуса. Но има много други по-важни неща за мен от този минимум. Например подовата ми 35-ца при -10 е с КОП 3, докато Нокриата, която я дават с КОП 4,5 някъде при -10 пак е с КОП 3. Дайкин има най-плавна загуба на КОП при минусови температури и никой не може да ме убеди, че тази Нокриа при 90 вата консумация ще отдава 900, това е КОП 10 все едно. При 90 вата работи само вентилатора.

    Ако прочетеш първото ми мнение по темата ще видиш, че и аз му препоръчвам Нокриата, защото FTXS42 в 25 квадрата в Сандански наистина ще работи на он-офф и ще прави не баня, а сауна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 34 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нокрия
    От divi4 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 187
    Последно: 30-03-16, 10:09
  2. Коя да бъде машината?
    От Ibr1975 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 11-03-13, 11:51
  3. Струва ли си ''машината''!
    От krasimirov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 29-09-09, 16:59
  4. Отговори: 0
    Последно: 27-08-09, 21:26
  5. Ъпгрейд на машината
    От Greendragon във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-08, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе