Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 61

Грешка при general 12LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #1

    Грешка при general 12LGC

    Здравейте ...
    Тази сутрин се събуждам измръзнал и учуден-в стаята студ 13° ... климатика ужким трябва да работи и му мигат лампичките на operation / timer
    5 пъти Operation ... 6 пъти timer .
    Станах аз, облякох се ... и реших да стана да изкл. бушона към 30 мин и после да го вкл. пак да видя дали ще има ефект , ужким тръгна, светеше само зелената лампичка и след мин-две .. пак същата работа . Тогава се порових из нета за каква грешка иде реч, ако мога сам я оправя-
    намерих списък с грешките на моята серия климатици и се оказа, че не работи перката на външното тяло.Излезнах навън да видя за какъв студ иде реч и що не работи и какво да видя- климатика замръзнал ... от обезскрежал .... а замръзнал .. целия в лед и големи по 1 метър висулки,а оня ден в по-големия студ нищо му нямаше.Днес по-топло и не може да захапе.
    Що така аджеба?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Грешка при general 12LGC

    Обади ли се на сервиза при предния проблем да го видят.Иначе грешката това означава, ама причината за нея да е нещо съвсем друго.Някъде из темите мисля, че при такава грешка бяха установили блокирал ротор на компресора, ако не бъркам.Ама това си е са сервиз според мен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #3

    Re:Грешка при general 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Обади ли се на сервиза при предния проблем да го видят.Иначе грешката това означава, ама причината за нея да е нещо съвсем друго.Някъде из темите мисля, че при такава грешка бяха установили блокирал ротор на компресора.

    обадих им се .. ама момата там чисто ме зарадва щели да доидат ама и те не знаели кога аз требва стоя на студа .....
    значи обледяването и даването на тази грешка може дае нещо доста по сложно

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Грешка при general 12LGC

    Само предполагам, имам някакъв такъв спомен.Пробвай първо да го разледиш добре.Порови някъде из темите за ФУДЖИЦУ, имаше коментар на грешката и каква може да е причината.
    P.S. не било компресора, ето тук намерих темата, повредена платка на външното тяло - https://forum.setcombg.com/index.php/topic,51406.0.html .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #5

    Re:Грешка при general 12LGC

    мерси прочетох .... да видим само кога ще благоволят да дойдат да го погледнат ....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #6

    Re:Грешка при general 12LGC

    Перката ти е блокирала в леда!Ако имаш достъп off от тока, махай капаците и топла вода докато отлепи леда и с малко чукче леко почуквай да пада на парчета но далеч от топлообменника да не направиш беля.След като го оправиш виш как е с нивелацията според мен е вирнал напред.....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #7

    Re:Грешка при general 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Перката ти е блокирала в леда!Ако имаш достъп off от тока, махай капаците и топла вода докато отлепи леда и с малко чукче леко почуквай да пада на парчета но далеч от топлообменника да не направиш беля.След като го оправиш виж как е с нивелацията, според мен е вирнал напред.....
    Обадих им се на техниците от грант клима.Викам ще дойдат да го оправят, а то шефът им почна да ме кръщава как да си го оправя сам.
    Отворих го аз отгоре,почнах да наливам гореща вода,освободи се перката,налях още една кофа,че вътре имаше адски много лед поне 3 пръста. И си тръгна добре,но не топли пък добре. Пуснал съм го на топло,нормален вентилатор и 24° то повече то 20° не може да направи.И като почне да размразява температурата в стаята пада до 17° ..... ГОЛЯМ СТУД .....
    и сега така шуми ... бръмчи .... външното тяло .... че не знам комшиите как не са си отворили устите ...... До снощи добре си беше .... днес бръмчи все едно хилти .... без значение .... дали размразява ... или топли .
    Сега пак ще им звъня на тия.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #8

    Re:Грешка при general 12LGC

    beleg, да те помоля за старание и правопис при писане?!

  11. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #9

    Re:Грешка при general 12LGC

    Това че ти замръзва с толкова много лед не е нормално значи не размразява изобщо или него прави на пълно Причина истичане на хладилен агент или проблем с някои от датчиците А относно силния шум се дължи наи вече на вибрация на кутията на външното тяло с подръчни средства се решава проблема ако имаш достъп до външното тяло можеш да поставиш къмички от дърво между лицевия панел на вентилатора и ламаринения кожух Но това е временно решение само за в студъ на пролет трябва да се разглоби да се постави силикон на определени места и тогава вече ще мърка

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:Грешка при general 12LGC

    ... Да или улука отгоре е проработил ... В този студ толкова влага няма, че да напълни тавата до горе. Това е с натрупване ...

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Грешка при general 12LGC

    Бръмчи заради това че леда под компресора не се е разтопил тъй като компресора е отделен от ламарина и водата по трудно ще го отстрани ще трябва още вода да налива.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re:Грешка при general 12LGC

    ами аз за това на вс клиенти препоръчвам още преди монтирането да се сложи нагревател с регулатор 70лв. с монтажа ама нито има проблем със замръзване ни шум а и 2 врътки на компресора пее си машината и при -20 нито маслото може да замръзне....абе друго си е.Препоръчвам го на всички!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #13

    Re:Грешка при general 12LGC

    пак им званях ....
    викам така и така ... вчера ми каза да гоотворя ... и ми обесняваше как да го оправя сам ..... сещал се бил .... ама кат ми вика ...
    аз забравих да ти кайа ... че имало било некакви оплатнения ... дето били сабирали вода ... и сега били замразнали .... и затова вдигал ктакава дандания .....
    аз съм от добрич ... а пичовете грант клима ... имат офис тук ,..... но иначе шефа им от варна а момшетата групата от каварна маи беше ........ абе от друго место ......
    и тука си немат хора .....
    питам го аз шефа им най културно и кога ше дойдете да го оправите .... все пак аз не съм техник ..... па и аз не обслужвам гаранцията ......
    ами днес наобяд щял да решава дали да идва утре или не ..... или кода да ивда .... аз требва да им чакам кефа сега ....
    и като го знам като нов как топлеше и сега как топли .... нещо е ужасно ......
    пускам го на 25 градуса ... тои ми топли до 20 макс .... след 30 мин е обскрежил и пак размразява ... ама маи не достатачно .... пак го гледам натрупал висулки .....
    като почне да реазмразява с стаята 17 градуса .....
    ама и техниците едни ......
    като му правеха годишна профилактика дори не му замереха фреона .....
    почистеха го с обезмаслител и това си беше .... викам им пичпве моя препарат е по хубав поне с моя чистете ....... ако ще правите нещо ........
    а на такъв клипатик ... да му слагаш нагревателчета аиии вече простотии .....
    приятелчето ми е с фуйитсу 12 ама ЛДЦ
    друго приятелче с 9 ЛГЦ
    като ги знам как работят .... и сега нито ги знам кога ще дойдат нито нищо .... е ба... измикярите ......

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:Грешка при general 12LGC

    Имаш големи загуби в помещението или си отворил врата към съседна стая за да пада на 17гр толкова бързо при размразяване .
    Само за сравнение онази нощ към 2,30 почна да гасне тока през няколко минути и изключих климатика а отвън беше -18 на сутринта 8,15 в стаята беше 17,4градуса. От тия загуби идва и честия дефроз а и обледеняването,

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    40
    #15

    Re:Грешка при general 12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Имаш големи загуби в помещението или си отворил врата към съседна стая за да пада на 17гр толкова бързо при размразяване .
    Само за сравнение онази нощ към 2,30 почна да гасне тока през няколко минути и изключих климатика а отвън беше -18 на сутринта 8,15 в стаята беше 17,4градуса. От тия загуби идва и честия дефроз а и обледеняването,

    добре така да се изразя .... не работи както трябва ....
    като размразява .... духа леко студено ....
    вътрешното тяло замразва ..... а като почне да го топли започва да мирише на влага ..... все едно пара от ютия .... или в/у нещо горещо да сипете вода ...
    мириса е същия ......
    имам под клипатика влага ужасна ..... черни петна по ъглите ......
    за мен това е ненормално .....
    на познатите климатиците им като размразяват направо тече вода .... а моя леко леко поклапва ..... едва едва и близо 5 мин ако не и повече размразява ... и подухва лекичко студено ............
    както казах после почва ужким да топли и миришя на пара направо .......
    не разбирам .. ама не е нормално ..........
    от 2 години го имам тоя климатик ... досега си е работил повече от идеално .... от 2 дена нещо му има

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 5 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. FUJITSU GENERAL ASHB09LD-не намирам код за тази грешка-китайски ми ти работи
    От stanimir197_7 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 28-11-13, 21:20
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  3. Отговори: 4
    Последно: 18-09-11, 18:18
  4. general 12LGC постоянно размразява при положителни външни температури
    От beleg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 27-01-11, 13:10
  5. Избор на климатик - ТOSHIBA RAS-13SKV-E или Fujitsu-General ASYA- 12LGC
    От nokias3 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-09, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе