Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 205

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #106

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Не се притеснявам изобщо , притози модел дефростите са наистина рядкост което е много добре , остава да видим и сметките за ток.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #107

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Сметките за ток ще са нормални не се съмнявай. Ползвай си машинката с кеф

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #108

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Сметките за ток ще са нормални не се съмнявай. Ползвай си машинката с кеф
    За две седмици Генерала на вилата, настроен на 18 градуса е глътнал 50 киловата, като имаше дни с температура през нощта около -3/-5, а на етажа при отворени врати на стаите температурата беше 16-18 градуса. Да кажа и аз за дефростите - наистина са рядкост. Единствено забелязах, че по време на дефрост от вътрешното тяло се чува фреона, така както се чува и при Панасоника ми. И то като се има предвид, че на Генерала са сложени 3м. тръби и системата е вакумирана.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #109

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Туй да ти е проблема.
    Някъде Akeksandars беше писал, че за нормална работа на модела се изисква мин. 4 метра тръбен път
    и качествени тампони.
    Със здраве да си го ползваш!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #110

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Ферито колко ти гореше за такъв период от време ?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #111

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ферито колко ти гореше за такъв период от време ?
    Ферито гълташе толкова за 3 дена и то без да е стоплило кой знае колко. Средно Генерала дърпа около 350вата на час и то при зададена температура 22 градуса. При Ферито никога не съм виждал 350-400вата, обикновено беше 1000-1500...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #112

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Ами гладни са ‘китайчетата”, почти два милиарда трябва да хранят

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #113

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Колеги някой знае ли как се резетва лампата за прашни филтри , преди време активирах опцията да ме подсеща да измия филтрите ,но не намирам никъде как се загася тая лампичка.
    12 лмца е модела ми.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #114

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Натисташ и задържаш бутона на вътрешното тяло за 3 секунди.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #115

    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Вчера монтираха машината от заглавието, при другата ми баба. Помещението е стая, в къща, с мизерна вътрешна изолация, на външните стени, от 3см. стиропор и мисля, че има 5-10см. вата на тавана. Квадратура, около 18м2, кубатурата е 42м3, тъй като таванът е по-нисък от стандартното. Етажът е приземен, но си е доста студена стая. Последната зима, тъй като не се отопляваше, температурата там падаше до 5гр., поне аз толкова съм я засичал. Може би в най-големите студове да пада и още. Бюджетът беше ограничен, за това се спрях на тази машинка. В съседното, идентично помещение, само че без изолация на тавана, работи 25ZS-S без никакви грижи, но както казах, имаше ограничение в бюджета. Като цяло, машината я зная как работи, имал съм многократната възможност да ръчкам такава, зимно време. Втората скорост, на която основно работи, си е доста шумна, няма как да не направя сравнение. Но на бабата няма да и пречи, по-добре е, отколкото да седи на студено и да цепи дърва. Външното, когато има да наваксва, си е шумничко, но се надявам да не се чува вътре. Бих го сравнил, с високочестотния шум от дефрост, при повечето машини. Споменавал съм и преди, че вътрешното тяло ми харесва като изработка. Хоризонталните клапи-също. Позволяват добър контрол на потока, във вертикално направление. Вертикалните, обаче, не ми се нравят. Не толкова, че са ръчни, колкото малкото движение, което позволяват. Не ми допадна, че не се изобразява на дисплея, на ДУ, в какво положение са хоризонталните клапи и малко трябва да налучкваш. Но това са бели кахъри. Тавата на външното, ми изглежда добре направена, с отвор ф30. Трудно ще замръзва, според мен. Приятно впечатление ми направи, че на охлаждане, не се чува шум от фреона, при он/офф, а и като цяло не се чува фреонът. Поне на охлаждане.

    П.п. Чел съм доста из темите и съм останал с впечатлението, че Фуджаците, като цяло работят по-адекватно, на фиксирана степен на турбината? Настроих го на 2-ра, която според мен, ще е предостатъчна, дори и в студа. 8,5м3/мин., не са малко.
    Все пак, бих искал да прочета какво е и вашето мнение?
    Този пост е редактиран от rosswen; 19-08-19 в 08:45.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #116

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Мойте ЛЛЦЦ ( най- ниския клас ) бачкат само на ауто .
    Няманикакъв проблем със шума и топленето ( 90 кв офис последен 8 ми етаж над мен е тераса и стъклена фасада) .
    Единствено лятото моя ,който ми е над главата го правя на тих режим ,че в началото се раздухва .
    Мойте наблюдения са ,че при достигане на температурата и в зависимост от топлозагубите си слиза сам на тих режим .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #117

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Вчера монтираха машината от заглавието, при другата ми баба. Помещението е стая, в къща, с мизерна вътрешна изолация, на външните стени, от 3см. стиропор и мисля, че има 5-10см. вата на тавана. Квадратура, около 18м2, кубатурата е 42м3, тъй като таванът е по-нисък пт стандартното. Етажът е приземен, но си е доста студена стая. Последната зима, тъй като не се отопляваше, температурата там падаше до 5гр., поне аз толкова съм я засичал. Може би в най-големите студове да пада и още. Бюджетът беше ограничен, за това се спрях на тази машинка. В съседното, идентично помещение, само че без изолация на тавана, работи 25ZS-S без никакви грижи, но както казах, имаше ограничение в бюджета. Като цяло, машината я зная как работи, имал съм многократната възможност да ръчкам такава, зимно време. Втората скорост, на която основно работи, си е доста шумна, няма как да не направя сравнение. Но на бабата няма да и пречи, по-добре е, отколкото да седи на студено и да цепи дърва. Външното, когато има да наваксва, си е шумничко, но се надявам да не се чува вътре. Бих го сравнил, с високочестотния шум от дефрост, при повечето машини. Споменавал съм и преди, че вътрешното тяло ми харесва като изработка. Хоризонталните клапи-също. Позволяват добро направление на струята, във вертикално направление. Вертикалните, обаче, не ми се нравят. Не толкова, че са ръчни, колкото малкото движение, което позволяват. Не ми допадна, че не се изобразява на дисплея, на ДУ, в какво положение са хоризонталните клапи и малко трябва да налучкваш. Но това са бели кахъри. Тавата на външното, ми изглежда добре направена, с отвор ф30. Трудно ще замръзва, според мен. Приятно впечатление ми направи, че на охлаждане, не се чува шум от фреона, при он/офф, а и като цяло не се чува фреонът. Поне на охлаждане.

    П.п. Чел съм доста из темите и съм останал с впечатлението, че Фуджаците, като цяло работят по-адекватно, на фиксирана степен на турбината? Настроих го на 2-ра, която според мен, ще е предостатъчна, дори и в студа. 8,5м3/мин., не са малко.
    Все пак, бих искал да прочета какво е и вашето мнение?
    Ще се справи без проблем на 2 скорост в тези 18 квадрата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #118

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Роска , зависи от обитателите и техните предпочитания. Моя на охлаждане го държа само на първа.
    Ама трябваше да се напъне малко бабата за още едно Зс-с. Това 5° зимата не ми харесва ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 18-08-19 в 22:43.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #119

    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Роска , зависи от обитателите и техните предпочитания. Моя на охлаждане го държа само на първа.
    Ама трябваше да се напъне малко бабата за още едно Зс-с. Това 5° зимата не ми харесва ...
    На охлаждане, сигурно ще се справи на първа степен. Ще го видим как ще е зиме. Определено няма да вижда минимума от 3-4гр. надолу. [emoji16]
    Предупредена е, че машината няма да работи баш като тази, в съседната стая. Сигурен съм, че можеше да задели още 150-200лв., ама бабичката е опасна. Остави, ми гледала реклами на Грий, за по 800лв. от техномаркет. Да не се прецакала, разбираш ли. Абе сещаш се за какво иде реч. [emoji16]
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-08-19 в 23:27.

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #120

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Със сигурност LMCA е много по добър вариант

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 14 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе