Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 205

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #76

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от hitman0013 Виж публикацията
    Да разбирам ли, че този модел, когато работи на dry или cool спира турбината при достигане на заданието. Щото на cool си спира, верно не съм го гледал цял ден, а около час но до сега все съм виждал други климатици просто да остава в режим вентилатор след спиране на компресора.
    Коагато ти е настроен на Авто -вентилатор спира(много клиени го предпочитат).Когато избереш една от 4-те фиксирани скорости вентилатора не спира.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #77

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Миланов, имам един, дето спира турбината при достигнати градуси и в двата режима, ама няма да искаш да си ги сменим с твоята 6- ица.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #78

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Ако някой ден изтъркам картончето с големия джакпот ще ви подаря по една 6-ца.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #79

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Отдавна ти говоря за конвенционална машина, ма не щеш да чуеш.Не ща шестица, няма къде да я сложа.

  6. bpd
    bpd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #80

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Здравейте имам фуджицу 12LMCA някой ще сподели ли как се сваля клапата и зад нея има едни черни решетки които пречат да се стигне до турбината за да се почисти ?

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #81

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Недей рискува! В гаранционната карта има координати относно профилактиката.

  8.  
     
  9. bpd
    bpd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    27
    #82

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    С парочистачка ще има ли ефект или не,профилактиката беше само пръскане на пита и измерване на температура,не им се занимава с турбината

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    2
    #83

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Здравейте! Предстои ми да сменям климатик. Колебая се между следните модели -

    FUJI RSG12LMCA / ROG12LMCA

    GENERAL FUJITSU ASHG12LMCA

    DAIKIN FTXF35A / RXF35A SENSIRA/ AOHG12LMCA

    Моля за Вашият съвет!
    Благодаря предварително!




  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #84

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от kosta246 Виж публикацията

    FUJI RSG12LMCA / ROG12LMCA

    GENERAL FUJITSU ASHG12LMCA

    Щом си стигнал до избор между тези два модела и се чудиш кой е по-добър от тях по-добре си попълни въпросника и питай в тази тема.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #85

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    От тези двата се взима по-евтиния, едни и същи са. От по-нагоре трите, се взима един от двата по-долу.
    Малко объркано го написах, май!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #86

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    От тези двата се взима по-евтиния, едни и същи са. От по-нагоре трите, се взима един от двата по-долу.
    Малко объркано го написах, май!
    Ванка малко като Божинката го написа.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #87

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Ванка малко като Божинката го написа.
    Спам! ... Ванката да не се обиди. Пиша го с чувство за хумор и най-добри чувства.
    Този пост е редактиран от Mega; 07-10-18 в 23:35.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #88

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от didi593 Виж публикацията
    Здравейте!
    Имам този модел от лятото на 2013 г. Наистина при охлаждане не маже да се разбере че работи. Много съм доволен. Сега, през зимата, се получава нещо много странно. Когато се включи режимът на обескрежаване (саморазмразяване) в стаята се чува доста силен шум. Като отворя прозореца(външното тяло е монтирано в близост до него) шумът от външното тяло е нормален. От вътрешното също няма шум (качвам се до него). А в стаята се чува едно бучене. И най-забавното е, че в другата стая, която е по далечна, това бучене се чува още по-силно! Мистика някаква. Иначе за отоплението е перфектен и сметките за ток са нормални. Е, то и зимата за сега не е много студена.
    Здравейте,
    цитирам този пост, защото проблема ми е подобен, но и не точно същия - получават се същите вибрации/резонанс, но не при дефрост, а вероятно когато е по-натоварен компресора. Климатика е същия, монтиран лятото на 2014-та година. Използва се само за отопление на спалня 18 кв.м. Монтиран е на югозападна фасада, но зимата го брули доста северозападен вятър, а и местото е много ветровито. До по-миналата зима не съм имал никакви проблеми с машината, никога не се е обледенявал, има нормални и не чести дефрости, от момента на монтажа си е с отводнителния щуцер с малко тръбичка към него и това не е било проблем. До по-миналата зима, когато февруари месец температурите бяха около -10 - 15 градуса в продължение на две седмици. Тогава явно натрупа лед вътре и се появиха въпросните вибрации, които се предават по една бетонна шайба, на дебелината на която е монтирана едната стойка, и сякаш колкото си по-далече от климатика, толкова повече се усещат вибрациите, чува се и бучене, а като отворя прозореца, отстрани на който е климатика, не се чува кой знае какво.. Миналата зима пак се появиха въпросните въпросните вибрации. Викнах фирмата, която го е монтирала, закачиха уреди на външното тяло, половин час го гледаха как работи, и в крайна сметка казаха, че всичко е наред с машината.. Още при първоначалния монтаж е вакуумирана, филтрите си чистя редовно, поне веднъж съм разглобявал пластмасите, за да изчистя топлообменника на вътрешното тяло, по който имаше само малко прах, в стаята не се готви, не се пуши и т.н. Чудя се възможно ли е тампоните на компресора да са за смяна? Тампони на стойките не са слагани, единствения проблем, поне според мен е сравнително късия тръбен път - 2м.

    пп. Извинявам се, но забелязах, че всъщност точно по време на дефрост и минута след като е приключил са въпросните вибрации..
    Този пост е редактиран от FaceOff; 13-12-18 в 13:55.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #89

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Добавяне на липсващите 150гр. фреон оправиха нещата на 90%.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #90

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    След дълго четене и аз замених старото хитачи е14н3 с дженерал 12lmca , определено не желаех да давам повече от 1200-1300 с монтажа и избрах по стария модел , цената бе 1249 с монтажа.Климатика покрива и надхвърля очакванията ми , в сравнение със стария най много ме радва че дефростите са много редки и само когато наистина има нужда. Също така топленето е в пъти по добро в сравнение с хитачито независимо че външното тяло на хитака беше 34 кг а на дженерала е доста олекотено.Проблема с вентилатора на вътр.тяло го има , на първа степен е тих но неефикасен , на втора пък идва леко шумен , но предвид това че се плзва в дневна където работи телевизор и децата вдигат шум това въобще не е проблем. Вибрациите от компресора ги чух , но те се появяват за кратко само при форсаж в началото или ако съм прекалил с настроената температура . Шум от фреон , изпъшквания при дефрост и т.н определено при мен няма никакви , тръбен път точно 3 метра , вакуумирана система.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 14 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе