Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 205

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    14
    #181

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Става дума за 12LMCA и 24LFCC монтирани миналата година. При достигане на зададената температура има моменти когато климите изключват . Това е нормално. Но започва едно дълго и досадно припукване от вътрешните тела и на двата модела. Не е звук от пластмаси , а нещо като ламелите на топлообменника. След време пак тръгват и самото "тръгване" пак е съпроводено от същите звуци - примерно 2-3 мин. При дефрост припукването и цъкането е още по-силно и дълго изразено. Тръбите на малкия са 3,5 м , на големия - 12м. Нямам оплакване от топлене - справят се , но това много изнервя . Дали са такива моделите - нискобюджетни или това е само при мен ?
    На друго място имам сложени FTXS и FTXB на дайкин и такива звуци Въобще не присъстват.
    такива са моделите имам 12 ЛМЦА издава същите звуци ! + шум от фареона. свикнах си вече

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #182

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Обмислям да го заменя с една Етереа по-натам. Колко ще е по-комфортно вече нямам представа, понеже и за него съм чел противоречиви мнения. Също така редовно чета темите за Хеви zs-w, но и там са на кантар нещата, и там има плюсове и минуси.
    Не. В никакъв случай.
    Само не в спалня. Етерейките с мощните си бучащи мотори не са за там.
    От сегашните модели аз бих си купил Мицубиши AP за спалня. Или някой модел на Gree.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #183

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Там NanoeX ме блазни най-много ако трябва да съм честен. Но щом така стоят нещата.... А този АР няма читава филтрация. Дайкин FTXM 7 май остава ама там се отива на едни 2,3/2,4К.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #184
    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не. В никакъв случай.
    Само не в спалня. Етерейките с мощните си бучащи мотори не са за там.
    От сегашните модели аз бих си купил Мицубиши AP за спалня. Или някой модел на Gree.
    Предполагам, че се шегуваш...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #185

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    С включена функция ECONOMY компресора на външното тяло на FUJITSU не се развърта до максимум при всяко тръгване.Външното тяло вече не е толкова шумно, много по-бавно се обледенява особенно при мъгливо и студено време и съответно по-рядко влиза в дефрост.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #186

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Добър вечер, имам питане относно работата на 12LMCA и по-специално дали консумация в режим на отопление (зададени 24 градуса на дистанционното) от порядъка на 2KW е нормална?
    Машината е на 2 год, намира се в гр. София. Стаята е към 20 кв. м. ЕПК, няма изолация, две външни стени, алуминиева дограма. Стаята се отоплява с ТЕЦ. Днес след като проветрих, реших да пусна климатика да поработи малко. Направи ми впечатление, че не духа много топло и не спира да работи. Погледнах уреда, който мери консумация и видях, че харчи около 2KW. В един момент изключи, след малко пак тръгна и пак толкова консумираше.
    Когато го купих, първата зима (2019) си играх да тествам един месец колко ток ще харчи и тогава в същата стая стигаше към 400W, това при отопление само с него. Следващата зима (2020) се разболяхме от чумата и климатика си стоя за украшение. Тази година до момента пак съм на ТЕЦ в целият апартамент, но днес не знам защо реших да го пусна и се озадачих.
    Като цяло климатика го ползвам лятото когато стане нетърпимо горещо (събира му се 10 дни работа на охлждане) и в преходните сезони докато ТЕЦ-а се сети да пусне парното (работи по две-три седмици пролет и есен).

    Ето снимка от уреда, който отчита консумацията.


    Според вас, може ли да се е повредил или така си работи?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от wrathchild; 13-01-22 в 19:48.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #187

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    По-скоро да не е адекватен измервателният уред.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #188

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Имам същия измервателен уред, повече от две години показваше точно изразходваната елекроенергия, но преди два месеца изведнъж взе да отчита много повече от реалната консумация на климатика ми, пробвах да го ресетна но не помогна и го махнах. Пробвайте го колко, ще отчете на електрически уред на който знаете каква му е консумацията на ток и вижте уреда колко ще отчете.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #189

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    По спомен е около 1750 макс

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #190

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Първо да благодаря за помощта!

    Пробвах току що на едно малко радио - 1W. Духалка - 1,8KW.

    Добавям и нощната си лампа - 3W по уред, на крушката пише 3,5W.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #191

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    И аз имам същият и се беше объркал след спиране на тока.
    Показваше над 2800W.
    След ресет се оправи обаче.
    Абсурдно високо е показанието като за 12ЛМСА. Я го забий пак, може да се е оправил.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #192

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Сега го пробвах, стигна 2900 W, аз се изплаших и го изключих. Уредчето за измерване си работи, пробвах и други неща в къщи, нормално си показва.
    В квартала се случва да гасят тока, затова още като го монтираха му сложих пик предпазител на СОНО.
    Явно климатика се е повредил. Възможно ли е да му се е изпарил фреона, в случай на некачествен монтаж и затова да харчи толкова много ток?

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #193

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Е как. На 3 вата ти дава почти 20% в +
    Не се знае при по-висока консумация колко ще е. Смени ватметъра и ако пак толкова показва търси проблем.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #194

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Даде ли му ресет?
    Ако няма фреон, ще намали консумацията.
    Я го напъни на 30гр. да видим до колко ще стигне. Виж в тоя момент тока, напрежението, кос Фи?

    - - - - - - - - - -

    Не знам дали има връзка, но батериите на моя са аут, спре ли тока и забравя всичко.
    Вземи амперметър за сверка или друг енергометър.
    Аз съм с 3 последователно. ;/
    Този пост е редактиран от zxc0; 13-01-22 в 21:41.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #195

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е как. На 3 вата ти дава почти 20% в +
    Не се знае при по-висока консумация колко ще е. Смени ватметъра и ако пак толкова показва търси проблем.
    Напротив, кутийката показва 3W, а на крушката пише 3,5W.
    Както и да е... Сега пари за нов уред няма да давам, че има други на опашката за пари.

    Ще изключа климатика от тока, за да не се дразня. Когато мога ще пробвам с нов уред, но явно е от климатика, бучи външното, а вътре въздуха не е много топъл.
    Самата кутийка на СОНО сега се загрява, а преди си беше студена, така че явно климатика е заминал...

    Смешното е че правих планове да сложа климатик и в моята стая, че лятото има дни в които не се живее, но съдбата си знае работата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе