Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 205
Like Tree145Одобрявам

Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #31

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Тампоните са платена опция по желание на клиента.
    bobovo одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #32

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Това, дали монтажната група ще реши да забърше л@йн@та на производителя ли не, си е лично тяхно решение, както и на каква цена.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #33

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Тампоните са платена опция по желание на клиента.
    Съгласен. Обаче защо не са ми предложили или поне да са намекнали " ...ей така и така дал си хиляда и неколкостотин лева за климатик, дай още 10, 20 ... или колкото там трябва за едни тампони, че да нямаш проблеми.Защото зимата ще ти бучи и ще те дразни. И т.н...."
    Мисля, че не е професионално.
    И къде, по дяволите, се монтират тия тампони. Трябва ли да се разглобява външното тяло или само на стойките под него? Колко време отнема и това ли е проблема наистина? Е, и цената разбира се, не на последно място!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #34

    Re: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Антивибрационен тампон с височина 25мм
    Поръчваш си от тези поне са испански, не са китайски гумата е мека и изглежда качествена. Имай предвид че ако климатика го пече директно слънце тампоните може би ще изкарат по малко няколко години. Слагат се лесно, но само ако имаш лесен достъп, по добре някой друг занимаващ се с това да ги сложи.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #35

    Отговор: Re: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Антивибрационен тампон с височина 25мм
    Поръчваш си от тези поне са испански, не са китайски гумата е мека и изглежда качествена. Имай предвид че ако климатика го пече директно слънце тампоните може би ще изкарат по малко няколко години. Слагат се лесно, но само ако имаш лесен достъп, по добре някой друг занимаващ се с това да ги сложи.
    Супер! Един комплект 4бр. 3а 12 лева. И защо не са ми казали още при поставянето? Да, достъпът е лесен, но аз не съм специалист по всичко. Имам си един принцип "Една шепа брашно да имаш, дай я на майстор да ти опече хубав хляб".

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #36

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    В държава с преобладаващо бедно, мързеливо и неплатежоспособно население какви "майстори" очакваш? Нека бъдем реалисти. Има фирми, чието ръководство задължава монтажниците да слагат тампони, без значение дали клиента ги иска или не. Лично на мен ми се наложи да преговарям, за да си сваля сам 2 от тях, без това да се отрази на гаранцията. Не съм привърженик на тампоните със срязан болт, когато външните тела са изложени на силен вятър и слънце. Може да се напукат и да стане сакатлък. Мястото на тампоните е под компресора, а дебитът му следва да е съобразен с "хардуера".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #37

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Значи, така като се заслушам във звука, не е нещо като да дрънчи от вибрации. Имах стар хладилник, който дрънчеше страшно защото му бяха скъсани тампоните. Та този звук не наподобява на онзи от хладилника. Не трака, не клопа, не чука ... Просто се чува едно силно бучене или виене, все едно се кани да "излети". Да не прозвучи грубо но ми напомня на звук от прахосмукачка. Нещо такова. Дали тампоните биха помогнали в такъв случай. И изобщо може ли да се говори за повреда или за "доработка" на заводското изпълнение, или просто това си му е шумът при саморазмразяване. Искам само да кажа, че бутончето за нисък шум от външното тяло изобщо не променя нищо. С включена или изключена опция "Low noise" нивото на шумът си е все еднакъв!

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Така се получава, когато вместо компресор, сложиш двигател от прахосмукачка (шегувам се). Просто този компресор не е за такъв климатик, от тук започва всичко.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    12LMCA е с някакъв 610 ватов компресор, предполагам ПАНАСОНИК, нямам данни какъв е точно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    20
    #40

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Така се получава, когато вместо компресор, сложиш двигател от прахосмукачка (шегувам се). Просто този компресор не е за такъв климатик, от тук започва всичко.

    Демек, да не го закачам. Няма оправия.
    А иначе пише "... най-ниско ниво на шум ..." Само че от кое е най-ниско не са дали за сравнение. От изтребител, влак или ... прахосмукачка.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    мда де не пише най ниско от какво

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    8
    #42

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Здравейте не знам дали е за тази тема но в началото на зимата ми монтираха такава машина Fujitsu General ASHG12LMCA до онзи ден нямаше никакъв проблем климатика е тих иработи много добре но при едно то включванията даде някаква грешка/ налага се да го изключваме понякога/. Обадих се във фирмата и ми казаха да го изключа от захранването за олколо 5 мин. и след това да го включа. Направих както казаха и климатика заработи както преди но след три дни като се прибрахме в къщи отново мигаха и трите индикатора. Направих процедурата отново и пак заработи. Та имам въпрос да се обаждам ли на фирмата да идват или е нормално това поведение на климатика. В другата стая имам Fujitsu General-12-ска на 12 год. и е включван и изключван по всяко време и до сега не е отказал поради тази причина взехме и този. Моля за съвет.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #43

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    не е нормално ,дава някаква грешка която и сам можеш да установиш каква е по индикаторите но си е за сервиз

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #44

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Щом машината индикара някаква повреда, не смятам че е нормално поведение на машината. При следващо индексиране на проблем, запишете коя индикация мига и точно колко пъти. Така, ще бъдете насочени къде евентуално е проблема.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #45

    Отговор: Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

    Няма какво да му умуваш, викай фирмата да си види проблема щом е в гаранция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе