Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree14Одобрявам
  • 2 Post By Mega
  • 2 Post By justify
  • 2 Post By Kasap
  • 1 Post By ivan1
  • 3 Post By Alexi
  • 3 Post By Mega
  • 1 Post By dodo_pv

Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #1

    Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Възможно е да е нормално, но тъй като не съм имал такъв климатик, в самата стая, в която спя, в такава близост и въобще досега, все пак ще попитам.

    Климатика е чисто нов. Звука идва от вентилаторчето, веднага след като уреда спре да духа и е постигнал зададената температура. Има го при всички скорости на вентилатора в режим heat. Изразява се като многи леко цъкане, наподобяващо това от часовников механизъм, но с по-висока честота (3-4 цъкания) в секунда.

    По принцип, може и да е свойствено за този модел, защото имам изострен слух и съм свикнал да спя само в абсолютна тишина. Звукът не е силен, но е влудяващ, заради постоянноста си. Ако не е нормално за този модел, какво биха могли да направят по въпроса смотльовците дето ми го монтираха, когато ги викна?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Принципно климатика не е за хора свикнали да спят на абсолютна тишина. Това е уред работещ под високо налягане, с въртящи се части и въздушни потоци. За абсолютна тишина има термопомпи и подови серпентини.
    prismehulnik и bai_grozdan харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #3

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Опитай се да определиш откаде идва цъкането, ляво/дясно или посредата. Имах подобен "проблем" с моите 12LECA. При мен проблема идваше отляво и се оказа недостатъчно смазка по втулката.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    При повечето фуджица го има това "цъкане" .

    Бай Гроздане, да беше ме послушал като посочих мицубиши хеви като подходящ за вас климатик.Там "цъкане" няма.

    И сега да предложа "решение": Ако имате желание, отидете във фирмата от която сте го закупили и поискате смяна с посоченият от мен модел МХ.

    Успех.
    tony34al и bai_grozdan харесват това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ако имате желание, отидете във фирмата от която сте го закупили и поискате смяна с посоченият от мен модел
    И на какво основание?
    Aleksandars и Mega харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #6

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Това цъкане ще си изчезне само. Според мен го има и на други марки климатици, включително и моите МЕ. Чува се понякога, когато върти хладен въздух. Когато е на отопление изчезва напълно. Скоро не съм го чувал. Миналата година разглобявах едното вътрешно тяло за почистване, свалих турбината и лагерите си бяха като нови. Винаги се чува отляво, но там освен един лагер на който му няма нищо друго няма.
    bai_grozdan одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #7

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    цъка ли ? чакай да стане -10 да почне да пъшка пуфти шурти и бучи тогава няма да го чуваш цъкането оборудвал си се с най ниския и евтин модел на марката недей да подхождаш мнително към него ..
    genagold1, Mega и AC_From_Hell харесват това.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #8

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Това цъкане ще си изчезне само. Според мен го има и на други марки климатици, включително и моите МЕ. Чува се понякога, когато върти хладен въздух. Когато е на отопление изчезва напълно. Скоро не съм го чувал. Миналата година разглобявах едното вътрешно тяло за почистване, свалих турбината и лагерите си бяха като нови. Винаги се чува отляво, но там освен един лагер на който му няма нищо друго няма.
    Ако е на МЕ, ние наскоро сменяхме на чисто ново вътрешно FH ляв лагер заради подобни шумове...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #9

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    При повечето фуджица го има това "цъкане" .

    Бай Гроздане, да беше ме послушал като посочих мицубиши хеви като подходящ за вас климатик.Там "цъкане" няма.

    И сега да предложа "решение": Ако имате желание, отидете във фирмата от която сте го закупили и поискате смяна с посоченият от мен модел МХ.

    Успех.
    Знам, човек, но много баби и съвети, а избора трябва да е един. За климатика не дъжалявам, а за монтажа, извършен уж от познат. От познати, свързани с ремонтни дейности бягам надалеч вече. В Булгаристан трудно намираш професионалисти (има ги още) в морето от мърлячи.

    Най-читавите майстори, които ми свършиха работа по ремонта бяха пак препоръчани, но избрани без да ги познавам.
    Цитат Първоначално публикувано от dreamtm Виж публикацията
    Опитай се да определиш откаде идва цъкането, ляво/дясно или посредата. Имах подобен "проблем" с моите 12LECA. При мен проблема идваше отляво и се оказа недостатъчно смазка по втулката.
    От ляво, откъм тръбите. И на мен ми изглежда като по-скоро ларерче/ос или на каквото там се крепи. Като дойдат тия тиквеници, ще ги помоля да го видят, ако знаят въобще какво правят.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Доста от новите машини идват с едвам смазани, или с не смазани втулки, явно смазката е най-скъпото в машините.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-10-14 в 19:43.
    Kasap, dreamtm и bai_grozdan харесват това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #11

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    При износена втулка би трябвало да се чува едно "похлопване", когато турбината се върти бавно. Нещо, подобно на това:
    Noisy sleeve - YouTube
    Чува се със слушалки, заради калпавия микрофон на камерата (от 23-тата до 28-мата секунда на записа се чува най-силно). При високи обороти са характерни вибрации на цялото тяло. След смяна на втулката, всичко изчезва.
    bai_grozdan одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #12

    Отговор: Fuji Electric RSG12LMCA, вътрешно тяло - лек, тракащ/цъкащ звук

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    При износена втулка би трябвало да се чува едно "похлопване", когато турбината се върти бавно. Нещо, подобно на това:
    Noisy sleeve - YouTube
    Чува се със слушалки, заради калпавия микрофон на камерата (от 23-тата до 28-мата секунда на записа се чува най-силно). При високи обороти са характерни вибрации на цялото тяло. След смяна на втулката, всичко изчезва.
    Моето явно са бели кахъри и май си е нормално. При мен е само на ниски обороти след обдухване с топъл въздух.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  2. Пукане от вътрешно тяло на FUJI RSA-12LGC
    От freestyler във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-11, 23:42
  3. Fuji RSA 12LGC- тракане на вентилатора при ниска скорост-вътрешно тяло
    От vasko_grudov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 38
    Последно: 01-12-11, 23:15
  4. Fuji Electric RS-12UC - шумно външно тяло
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 28-03-09, 00:30
  5. Toshiba RAS-137SKV-E - чувам един монотонен слаб цъкащ звук
    От ivakis777 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 7
    Последно: 18-01-09, 01:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе