Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 139

Консумация Fujitsu 12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #61

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Смисъла е че все още го нямам! Може би не си прочел темата. Замервам тъй като имам възможност и след това да направя информиран избор. Нещо странно ли правя?

    milanov има ли значение кой от двата?

    Имам ги и двата.
    На Hama-та за да видиш натрупаните киловати трябва да натиснеш копче, на този от Конрад на един екран показва моментната мощност и натрупаните киловати, по-удобно е за ежедневно дебнене. Конрадският има възможност за задаване на 2 тарифи по часове и ти показва в пари изразходваната енергия, но това него ползвам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    А това служи за?

    За нищо, което да касае домашен потребител.

    - - - - - - - - - -

    За да не се преразказва - ЦЪК

    - - - - - - - - - -


    Много съм навит за това:
    Eyewatt Meter- ЦЪК,
    но трябва и термометър външна/вътрешна времево да се синхронизира. Ако добавим и хигрометър..../влажност външна-вътрешна/

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #62

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Поръчах този от втория линк нали показва моментната мощност и натрупаните киловати....по удобно е. Утре го чакам и вечерта ще му досаждам пак на комшията то се е видяло.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #63

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    ако сте заритали имам за продаване ей такова устроиство оригинално на Е-он ,мери на принципа на ампер клещите и е доста точно ,има безжичен датчик който може да е на десетки метри отдалечен и пак работи :

    мене ми мина мерака да се ровя в консумации и не го ползвам ,ако някой го иска на ЛС
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #64

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Вече бях поръчал този Конрад-ския.

    Снощи го закачих и май стария беше откачил ...извадих му батериите и ги върнах та се оправи, но така или иначе оставих новия. Тук от снощи е доста хладно вече(8гр.) и вятъра днес беше ужасен. В момента е 2гр. на вън. Климатика постоянно го бутат....днес бил на 25гр. настроен иначе под 23 не го слагат. Да видим сега какво ще е! За последните 25ч. има навъртяни 4,38kW/h.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    9
    #65

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Добре де имам един въпрос,вечер докато си легнем държа климатика на 25 градуса,като тръгна да си лягам го намалям на 22.Прави ми впечатление че след около 3-4 мин пуска компресора започва да духа 15-20 секунди,вижда че все още температурата е 24-25 градуса след което изключва,след 3-4 мин го прави отново и така постоянно докато температурата не падне под 22 градуса.Въпроса ми е не трябва ли като го намаля с 3 градуса да се включи чак когато падне под 22 градуса в случая,а не да пуска компресора през 3 минути?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #66

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Въпрос на софтуер ,в тоя модел явно е със забележки в това отношение

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #67

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    А дали пуска компресора или пуска само вентилатора на вътрешното тяло?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #68

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    При мен развърта само турбината на вътрешното. Консумацията не се повишава и компресора не се включва. Имам три машини и работят еднакво.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    9
    #69

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    100 процента съм сигурен че пуска и компресора,даже чувам фреона да шурти.За мен това е много нелогично,и много ме учуди.Остава да ми е скапан софтуера нещо знам ли?

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #70

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Довечера ще пробвам при същото задание и ще пиша какво се наблюдава при мен. Но още сега казвам, че при подобна промяна на зададената температура, турбината върти бавно, без да се чува и така обдухва термо датчиците. Не съм усетил да се форсира и не съм забелязал да включва компресора. Може и да греша. Довечера ще гледам внимателно.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #71

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Нова информация с новия ват метър и нови външни условия. Температурите първите 2-3 дни падаха до -1гр. и вече при присъствие в стаята се избира 25гр. задание, а през останалото 23. Ето и снимка за около 192ч..

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #72

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    По-горе бях казал, че ще проверя на бате теди постановката и уверено мога да кажа, че при мен, неговият проблем /ако е проблем изобщо/, не се наблюдава.
    От достигнати 25*, намалих на 22* и климатикът млъкна. Вече час, турбината върти лекичко, без да се чува, пред клапите се усеща леко подухване, но нито се вдигат оборотите, нито консумацията нараства. Компресора на се е включвал, откакто свалих температурата. Сега термометърът показва 23*.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    И какво излиза сега, еднакви модели работят по различен начин. Предполага се, че и при двамата това което описват е вярно, значи софта е различен. И тогава всичко писано за начина на работа на даден модел се обезсмисля.
    Само си дрънкаме, а други си правят какво си искат.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #74

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Всъщност, аз пиша в тема за Фуджицу, а моите машини са Фуджи. Макар и всички да казват, че няма разлика, може софтуера да не е баш еднакъв, знам ли. Нека се изкажат знаещите, аз съм лаик.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #75

    Отговор: Консумация Fujitsu 12 LMCA

    Освен надписите, друго различно няма. И не виждам какво странно има, при едни условия машината да работи по даден начин, при други по друг. Нещо не мога да схвана идеята тук, всеки да търси под вола теле......

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-12 LMCA
    От Ceco_17 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 490
    Последно: 09-12-23, 21:12
  2. Fujitsu ASYG G12 LMCA съмнение за проблем
    От screamer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 61
    Последно: 04-09-16, 13:13
  3. Fujitsu G12 LMCA автоматичен режим
    От screamer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-16, 22:25
  4. Вътрешно тяло General ASHG 12 LMCA
    От HePoH във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 13-02-15, 16:37
  5. Fujitsu ASYG 12 LEC Standby консумация
    От kirilx във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 13-02-13, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе