Страница 3 от 30 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 443

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #31

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    12-ка в 17 квадрата не е ефикасна в нито един режим, особено ако помещението е и топло.
    Защо смяташ така?
    Когато минимумите и хардуера на 12-ката и на 9-ката са едни и същи защо да се очаква че 12-ката няма да е ефективна? Още повече че и вътрешното тяло на 12-ката духа по-силно от на 9-ката и би трябвало да прави машината още по-ефективна (оставяме на страна комфорта).

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #32

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Защо смяташ така?
    Когато минимумите и хардуера на 12-ката и на 9-ката са едни и същи защо да се очаква че 12-ката няма да е ефективна? Още повече че и вътрешното тяло на 12-ката духа по-силно от на 9-ката и би трябвало да прави машината още по-ефективна (оставяме на страна комфорта).
    09 е с минимум от 500в, а 12-ката е 900в, което си е почти 100% повече. Колко са реални и т.н. не ми е ясно, но при всеки вариант по-малкия ще работи пo-плавно.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #33

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Няма как да усетиш разлика между степените на вентилатора при Фуджицу ,защото няма такава .. ти задаваш примерно Хай ,но той си работи на Лоу и няма начин да я промениш - така е зададено софтуерно .. вече ако има да догонва градуси ,тогава си вдига и силата на духане

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #34

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Няма как да усетиш разлика между степените на вентилатора при Фуджицу ,защото няма такава .. ти задаваш примерно Хай ,но той си работи на Лоу и няма начин да я промениш - така е зададено софтуерно .. вече ако има да догонва градуси ,тогава си вдига и силата на духане
    Няма и смисъл от повишаване на скоростта на турбината при достигнато задание. Целта според мен е по-голям комфорт.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #35

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Защо смяташ така?
    Когато минимумите и хардуера на 12-ката и на 9-ката са едни и същи защо да се очаква че 12-ката няма да е ефективна? Още повече че и вътрешното тяло на 12-ката духа по-силно от на 9-ката и би трябвало да прави машината още по-ефективна (оставяме на страна комфорта).
    Защото знам. Можеш да попиташ рафаилиев за подробностите. Ако бяха еднакви, машините нямаше да ги маркират различно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #36

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Няма как да усетиш разлика между степените на вентилатора при Фуджицу ,защото няма такава .. ти задаваш примерно Хай ,но той си работи на Лоу и няма начин да я промениш - така е зададено софтуерно .. вече ако има да догонва градуси ,тогава си вдига и силата на духане
    Mного много глупости пишете, регистрирах се за да отговоря. Имам 3 (ТРИ) машини 12 LMCA/LMCE
    Първо - Вентилатора си духа на колкото си го настройш - на макс си духа на макс, на Quiet си духа на толкова, защо пишеш глупости колега? Или по-скоро неистини ? Свързано е с бизнеса ли, какво ?

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    09 е с минимум от 500в, а 12-ката е 900в, което си е почти 100% повече. Колко са реални и т.н. не ми е ясно, но при всеки вариант по-малкия ще работи пo-плавно.

    Още една пълна глупост, имам качествени ват метри (с фактор на мощността и косинос Фи, за който му пука )

    МИНИМУМА НА ТАЗИ МАШИНА 12 LMCE на отопление е ТОЧНО 275-280 вата, под тези мощности изключва ( това е консумация, измерена от мен на всички машини при отопление )

    С едната машина отоплявам топла стая 15 квадрата при около + 3 +5 външна температура, с 10 см изолация и дограма машината харчи около 280-290 вата и поддържа 24 градуса без да изключва ( 23 градуса вече й идват малко, но при по-ниски външни температури ще й е добре )

    12 ката е с двоен топлообменник и топли, 9 ката е по-скопена,

    Ако някой голям професор, като по-горе пишещите глупости държи, с радост бих направил снимки/клипове и тн и на 3 те машини, ако има някой "Тома Неверни"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #37

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    madboy128, бъркаш отдавана и консумирана мощност, както и косинУс фи с фактор на мощност.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #38

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Aз говоря за консумирана мощност, отдаваната не ми се смята. (написал съм го )
    Казвам, че при външни температури от около и малко над нулата ако на 24 градуса не ви е жега климатика се държи чудесно (без изключвания ) При по-ниски външни ще е още по-добре 12 ката пред 9 - ката.

    А единственото нещо което е объркано е косинУс - а

    " Фактор на мощността[1] (бележи се с λ {\displaystyle \lambda } или cos ⁡ φ {\displaystyle \cos \varphi } ) е безразмерна величина в електрическите вериги за променлив ток, определена като отношение на активната мощност към пълната мощност, "

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #39

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Чудесно, но Мезинов говори за отдавана мощност 500W при 9ката и 900W при 12-ката. Почти 100% разлика, а ти го контрираш с пълни глупусти, измерил си ТОЧНО 275-280 (с 5W точност) с качествените си ватметри дето мерят фактор на мощност и (отделно?) косинус фи?
    Само да ти вметна, че в спецификациите на климатиците се публикува минимална, номинална и максимална отдавана мощност, както и консумирана мощност при номинал.
    Когато се сравняват климатици, това се прави по отдавана мощност, а не кой какво е измерил с ватметърче. Клиентът няма как да измери преди да купи, но за да знае какъв климатик му е необходим трябва да сравнява по някакви параметри.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #40

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Нямам запаметяване на минимална консумирана мощност, тази която аз съм засичал на уреда е толкова.
    Мен ме интересува колко ми харчи, и дали с това харчене ме стопля. Производителя е ясно какво публикува.
    Аз ти казвам, че 9 ката е безсмислена, освен ако не топлиш помещение 10 квадрата.

    Понеже ме накара да се загледам, при зададени 25 градуса в момента консумацията пада до точно
    218 вата, ха до сега не се бях заглеждал толкова обстойно, приятно се изненадах. Но и на вън е топло.
    Този пост е редактиран от madboy128; 13-12-17 в 12:49.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #41

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Значи 09 трябва да пада до 120в консумация, грубо казано, преди да изключи. За малко помещение това е много важно, ако се търси работа на машината като инвертор (да не изключва). Ако на някой не му пречи да работи он/оф машината, да преоразмерява. Аз не бих монтирал 12-ка в 15м2, освен ако няма огромни топлозагуби. Като изключим останалото 09 ще върти турбината на по ниски обороти, за да е скупена спрямо 12-ката, защото тялото реално е едно и също, а по-ниските обороти на турбината биха довели до по-добър комфорт. Реално 12-ката си струва повече парите, но стига да отговаря на помещението в което се поставя, а да се монтира в малка стая с цел да си на далавера си е чисто по български и резултата на мен лично не ми харесва. Да отбележа, че имам преки впечатления над 12лмца, знам как работи и не бих си причинил да го монтирам в помещение под 20м2. Аз съм направил своя избор за спалнята и не съжалявам. Щом и Вас ви устройва работата на вашите машини, значи всичко е наред, но не подвеждайте хората, като казвате, че в 15м2 12ЛМЦА не работи он/оф.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 13-12-17 в 16:30.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #42

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от madboy128 Виж публикацията
    Нямам запаметяване на минимална консумирана мощност, тази която аз съм засичал на уреда е толкова.
    Мен ме интересува колко ми харчи, и дали с това харчене ме стопля. Производителя е ясно какво публикува.
    Аз ти казвам, че 9 ката е безсмислена, освен ако не топлиш помещение 10 квадрата.

    Понеже ме накара да се загледам, при зададени 25 градуса в момента консумацията пада до точно
    218 вата, ха до сега не се бях заглеждал толкова обстойно, приятно се изненадах. Но и на вън е топло.
    в момента топля 90 квадрата със 150 вата .. зададени 24° .. но климатика не е от така любимите ти нисък клас на Фуджицу ,за съжаление ..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #43

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    В момента 17кв.м. с 5kWh/24h средно 200W.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #44

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    в момента топля 90 квадрата със 150 вата .. зададени 24° .. но климатика не е от така любимите ти нисък клас на Фуджицу ,за съжаление ..

    И един мармот :D Виц след виц в този форум .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    14
    #45

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Здравейте, за помещение около 30 кв, във Варна,с пвц дограма , вътрешен апартамент, подходящ ли е Fujitsu- ASYG12LMCE/AOYG12LMC (1189 лв без монтажа) или Fujitsu АSYG 12LUCA/AOG 12LUC (1389 лв без монтажа) климатика ще е на изплащане уж с 0% лихва. ако имате и други предложения ще се радвам да споделите мнение благодаря
    https://zora.bg/product/asyg-12lucaaog-12luc

    https://v-clima.com/prod.php?id=fujitsu-12LMCE
    Този пост е редактиран от georgi5990; 19-12-17 в 13:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 30 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 08:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 19:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе