Страница 52 от 82 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 1228

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #766

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    цената за 12 е толкова-1449 с ДДС без монтаж.Правят ми малко намаление от 50 лв заради това че съм редовен клиент.Иначе официалната в магазина е 1499 с ДДС без монтаж.
    Така или иначе трябва да се взема климатик,така че LG ще го сложа в цеха.Там като разход няма да го усетя,понеже е 40Квт на час ,ужас ))

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #767

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тони 71
    , aако ще се спи в стаята, горещо НЕ ти препоръчвам въпросния модел. Дефроста му е изключително шумен и дефроства често дори при положително външни температури. Също така, Фуджитсу са шумни - единствената степен, на която наистина климатика не шуми, е първа. Ти искаш да ти е топло и да имаш икономия - вземи си Хитачи Акебоно. Ако толкова държиш да е 12ка - добре, но няма смисъл, 9ката е напълно достаъчна. На втора степен е като Фуджитсу на първа, а на трета - като Фуджитсу на втора. Духа топла струя и не дефроства при положителни температури. Дефроста е по-тих. Единствено не знам как се държи около 0 градуса, дали дерфорства по часовник, но и това ще разбера в скоро време, като захладнее.
    Ако държиш на Фуджитсу, модела за теб е General Fujitsu ASHG12LMCB Nordic. Изпитано при мен - НЕ дефроства при положителни температури. Всъщност, досега не съм го хващал да дефроства, така че не мога да кажа дали и при него дефроства няма да е безобразно шумен, както е при KGTA.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #768

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    Тони 71
    , aако ще се спи в стаята, горещо НЕ ти препоръчвам въпросния модел. Дефроста му е изключително шумен и дефроства често дори при положително външни температури. Също така, Фуджитсу са шумни - единствената степен, на която наистина климатика не шуми, е първа. Ти искаш да ти е топло и да имаш икономия - вземи си Хитачи Акебоно. Ако толкова държиш да е 12ка - добре, но няма смисъл, 9ката е напълно достаъчна. На втора степен е като Фуджитсу на първа, а на трета - като Фуджитсу на втора. Духа топла струя и не дефроства при положителни температури. Дефроста е по-тих. Единствено не знам как се държи около 0 градуса, дали дерфорства по часовник, но и това ще разбера в скоро време, като захладнее.
    Ако държиш на Фуджитсу, модела за теб е General Fujitsu ASHG12LMCB Nordic. Изпитано при мен - НЕ дефроства при положителни температури. Всъщност, досега не съм го хващал да дефроства, така че не мога да кажа дали и при него дефроства няма да е безобразно шумен, както е при KGTA.
    Какво направи с твоето КГТА, което работи толкова шумно и дефроства толкова често.

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #769

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ще си го търпя, поради няколко причини. Първо и най-важно - жената не му се дразни. Второ, гаранционно е. Трето, на втора степен е поносимо. Засега спим на първа, ще видим ако застудее, ще успява ли на втора да поддържа около 21-20 градуса на спане, понеже сме с бебе и няма как да спим на по-малко. Най-важното - да видим колко често ще дефроства ако застудее. Като цяло спим непробудно и двамата и не сме толкова претенциозни. Яд ме е, че четох толкова написано, уж взимаш нещо висок клас (макар и ниския сегмент на високия клас) и накрая се оказа, че от 50 страници никой не е споменал за безобразно шумния дефрост. Освен това, преди си мислех, че не е шумен климатика, но като сложих Хитачито, разбрах, че всъщност е. В крайна сметка ако топли, другото се преживява. Просто повече не възнамерявам да взимам от тоя модел. Затова и пиша тук - да не е някой друг да види 19dB и да реши, че климатика бил много тих. Ами, не е. Като бонус има дефрости на +6.6 градуса, +8.5 градуса и т.н.
    Всъщност, външното тяло му е тихо.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #770

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    Ще си го търпя, поради няколко причини. Първо и най-важно - жената не му се дразни. Второ, гаранционно е. Трето, на втора степен е поносимо. Засега спим на първа, ще видим ако застудее, ще успява ли на втора да поддържа около 21-20 градуса на спане, понеже сме с бебе и няма как да спим на по-малко. Най-важното - да видим колко често ще дефроства ако застудее. Като цяло спим непробудно и двамата и не сме толкова претенциозни. Яд ме е, че четох толкова написано, уж взимаш нещо висок клас (макар и ниския сегмент на високия клас) и накрая се оказа, че от 50 страници никой не е споменал за безобразно шумния дефрост. Освен това, преди си мислех, че не е шумен климатика, но като сложих Хитачито, разбрах, че всъщност е. В крайна сметка ако топли, другото се преживява. Просто повече не възнамерявам да взимам от тоя модел. Затова и пиша тук - да не е някой друг да види 19dB и да реши, че климатика бил много тих. Ами, не е. Като бонус има дефрости на +6.6 градуса, +8.5 градуса и т.н.
    Всъщност, външното тяло му е тихо.
    И при мен е правил дефрости, макар и много рядко на +4, но това са контролни дефрости, които не са чак толкова шумни, траят около 3, 4м и се равняват на това все едно климатика работи на оn- of. Когато застудее ще видиш че не влиза толкова често в дефрости. Да вярно е 2 степен е малко по шумна за спалня, но мисля че и първа степен върши работа може да се включва на нея като си лягаш. За хол и всекидневна си е перфектен според мен, топлещ и икономичен.

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #771

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Да, контролни са, съгласен съм. Но са шумни, все едно вали дъжд. Прекалено шумни за спалня. Преди сравнява с една 15 годишна Мидея, но сега като сравнявам с Хитачито - Дефрост е много Шумен.Ама като съм го взел, ще си го ползвам, докато не изсъхне. Просто повече няма да взема този модел. Особено за спалня, мисля че няма кой да ме излъже, освен ако цената не е много добра.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #772

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от achovd Виж публикацията
    Затова и пиша тук - да не е някой друг да види 19dB и да реши, че климатика бил много тих. Ами, не е.
    Аз отдавна се опитвам да го кажа, ама сега като имаш и Хитачи можеш да направиш сравнение. Тази машина ще е тиха в добре изолирано помещение, където ще отоплява и на ниската степен на турбината. Абсолютно е невъзможно да бъде тих и да топли в неизолирано помещение. Когато става дума за къща с дървена дограма без изолация нещата стават съвсем брутални за машината.

    Най-подходящата топлеща, тиха, икономична система за неизолирана къща е термопомпа вода-вода, но цената за всичко ще е към 15 бона.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-01-21 в 14:39.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #773

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    То това е с всеки климатик. Без духане няма топлене.

  11. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #774

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    То това е с всеки климатик. Без духане няма топлене.
    Какво общо има това с което съм казал? То е ясно, че без духане няма топлене.
    Но рекламната стратегия, че шума е 19dB подвежда потребителите.
    В изолирани помещения е чудесно да имаш ниски дебити на машината.
    Бих избрал такава за стаята в апартамента, но не и за неизолирана къща.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #775

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Какво общо има това с което съм казал? То е ясно, че без духане няма топлене.
    .
    Сам си си отговорил.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #776

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    След като има машини за по 500 и 5000 лева, явно има и значение как точно ти духат.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #777

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Така е, едните духат до 0 градуса, другите могат и по-надолу.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #778

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не са му наредили добре скоростите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #779

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Едно мнение от мен за Fujitsu General 9 KGTA, беше ми препоръчана 7-ца тук от форума но е пълно разочарование!!!
    В помещение 3,90 на 2,50 с височина 2,40 с изолация от вата със 75 плътност 10 сантиметра на тавана и 5 на стените с прозорец 1,10 на 1,20.
    В момента е минус 5 външна температура,а вътре климатика е на 28 градуса,а стайния термометър показва 22,5!!!
    В съседно помещение имам Лука 12 нагласена на 23 и в стаята е 23 със същата изолация в по голямо помещение!

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #780

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    За мен има два варианта. Единият е калпав монтаж а другият е да се образува топъл джоб около вътрешното и да лъже климатика, че е направил температурата. 9-ка KGTA да не може да стопли помещение колкото една баня не мога да го повярвам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 82 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 21-01-12, 00:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 02:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 05-08-07, 00:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе