Страница 80 от 82 ПърваПърва ... 30707879808182 ПоследноПоследно
Резултати от 1,186 до 1,200 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    3
    #1186

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не съм искал да правя реклама, нищо няма да спечеля от това.

    Опитах се да бъда максимално изчерпателен, може би затова така е прозвучало.

    Но определно бих препоръчал Mitsubishi - то на някой двоумящ се, какъвто бях и аз преди 1 месец.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    10
    #1187

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тъпото е, че климатика не е чак толкова зле като хардуер... когато работи се справя задоволително. При температурите тези дни около -5 външна и 24 вътре в стаята реалният му COP е около 2, изведен при сравнение на почасова консумирана енергия спрямо пасивно отопление (конвектор), до което се наложи да прибегна през нощите защото е невъзможно спането при тези шумни и продължителни дефрости. Ниският му минимум е предимство също в меко време с положителни температури.

    Стигне ли се обаче до On/Off или дефрост ситуацията се ос**ра тотално с тези шумове от преходни процеси. Имам чувството, че при всяко спиране обръща четирипътният вентил и се изпарява постепенно втечненият газ който се намира в топлообменика вътре. Отоплявах се 15 години с конвенционален климатик, участвал съм в монтажа и подръжката на около 150 такива. Нямам опит с инверторни машини с електронен ТРВ, но смятам, че това едва ли е оптимална работа и поведение.

    Трябва да им се признае, че външното тяло е много тихо. На охлаждане с първата степен на вентилатора и ниският минимум лятото се спи добре.

    Като цяло... това е климатик за отопление на шумен офис не за жилищно помещение. За стая, в която се спи пък изобщо не си го и помисляйте.
    corsairman01 и rosswen харесват това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1188

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar3 Виж публикацията
    960лв е компресора без труда по смяната, с него отиваме на 1100. Смятам за сменям изцяло климатика на тази цена няма смисъл.
    Кажи каква марка е компресора ?

    Възможно е само аз да не съм разбрал, но искам да зная със сигурност. В един момент фуджицу влагаха собствени компресори, на панасоник компресори... Сега вече не съм в час...

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1189

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    justify, фуджицу никога не са произвеждали компресори. Коментирания модел е с компресор LG.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1190

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    На 12LTC, старата Нокрия и 18 LFC двойнороторните, мисля че бяха на Sanyo.
    [mention]Aleksandars [/mention] ,на подовите Фуджита - KVC 09 и 12 същите компресори като при KGT ли са?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1191

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    На подовите модели, компресорите са същите като на KG серията. При 14-ката е двойнороторен. Проблема не е в компресорите....
    Mega и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1192

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    На подовите модели, компресорите са същите като на KG серията. При 14-ката е двойнороторен. Проблема не е в компресорите....
    Четирипътния вентил?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1193

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Точно...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    3
    #1194

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Реално погледнато ако консумацията е супер ниска, както го дават по спецификация и ако изкара много дълги години без проблеми е горе долу ОК.

    Това със звука на фреона ако се оправи когато ми удължат тръбния път, нещата вече ще изглеждат много различно.

    Аз спя в момента в стаята с климатика и дали защото сензора ме засича или нещо друго, но той почти не изключва. Като че ли работи цяла нощ, в смисъл без да изключва вентилатора затова и в стаята е досто топло сутрин. Лошото е ако не си заспал и чуваш фреона преди включването на вентилатора и след изключването му

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #1195

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Към хората които си изкарват парите с ремонт на климатици.
    Ако проблемът е вентила, смяната му докато още всичко е наред би ли решила превантивно проблема или не?

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1196

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от zillion Виж публикацията
    Към хората които си изкарват парите с ремонт на климатици.
    Ако проблемът е вентила, смяната му докато още всичко е наред би ли решила превантивно проблема или не?
    В масовия случай, четирипътния блокира, от там машината спира да прави дефрост, просто не може, следва изгаряне на компресора, има случаи покрай това и платката изгаря. Много е малка вероятността клиента да хване момента в който четирипътния се скапва. Превантивна смяна, би била полезна, но никой не знае дали новите четирипътни не са същите като старите? Както се оказва, машините започнаха да дават проблеми след 3-4 години употреба. Освен това, никой не може да каже, дали дадена машина ще направи проблем.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #1197

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    За новите/старите интересно е защо се скапват.
    Дали има разлика когато климатика се ползва за основно отопление или само за спомагателно.
    Иначе ако проблемите почват СЛЕД 3тата година, смяна ДО третата може да има смисъл.
    И тънката подробност - колко би струвало упражнението.

  16. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1198

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Няколко пъти засичам моят Генерал да работи така:
    Външна 5-10°, вътре 21°, задал съм 22°....
    Ватметърът почва от около 400, намаля на 300, 200, 100 и оф. Цикълът трае 5-6 мин. и пак отначало. Ако не променя нещо, това може да продължи с часове.
    Някой друг да е забелязал подобен шантав режим?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1199

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Това звучи като успиване. Пробвай да вдигнеш 1-2гр. да видиш дали ще работи така.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1200

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Да не е заради скоростта на вентилатора. На коя скорост го държиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе