Страница 81 от 82 ПърваПърва ... 317179808182 ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1228
Like Tree701Одобрявам

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #1201

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Няколко пъти засичам моят Генерал да работи така:
    Външна 5-10°, вътре 21°, задал съм 22°....
    Ватметърът почва от около 400, намаля на 300, 200, 100 и оф. Цикълът трае 5-6 мин. и пак отначало. Ако не променя нещо, това може да продължи с часове.
    Някой друг да е забелязал подобен шантав режим?
    Дай малко повече информация
    Климатика има ли включен допълнителен режим, като еко, намаляне на оборотите на външното тяло или окото за присъствие. На какво място е поставен термометъра, сигурен ли си, че вярно измерва.


    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1202

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Само сензорът е включен. Други режими не ползвам,
    Прави го на ауто, 1-ва и 2-ра степен.
    Термометърът е верен, но аз нямам претенции към градусите.
    Не се оплаквам от този режим, защото така по-кратко време духа хлад. Просто ми е чудно и не знам да не е вредно за компресора. Не разбирам.
    Като вдигна с 1-2° излиза от този режим и влиза в другия, който най-много мразя - нисък минимум.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #1203

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ако си подбрал правилното място на вътрешното тяло няма да имаш проблем смятам, ако не вдигай клапата нагоре ,

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk

  5. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1204

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Мястото е подбрано така, че да не духа директно към холовата гарнитура.



    Вече съм решил. Ще го разкарам. В магазина си имам една 20 годишна Мидея MSG-21HRI.
    Чакам да сдаде багажа (въпреки, че не показва такива признаци) и Генерала отива на нейно място.
    А в къщи ще сложа МХИ.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen и dimitrin6405 харесват това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1205

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Тази машина е монтирана доста близо до тавана...това оказва влияние.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Mega одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #1206

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Кажи каква марка е компресора ?

    Възможно е само аз да не съм разбрал, но искам да зная със сигурност. В един момент фуджицу влагаха собствени компресори, на панасоник компресори... Сега вече не съм в час...
    Вече ви отговориха, но да, компресора е LG DA092mjb.

    Още не съм решил с какво ще го сменям, само се чудя дали новия климатик може да ползва тръбния път и тръбата за конденза на стария да не се налага да се "разбива" стената пак и пак да боядисвам цялата стена, че само локално седи като петно като са минали години от старата боя.

  8.  
     
  9. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #1207

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Тази машина е монтирана доста близо до тавана...това оказва влияние.
    3-та и 4-та степени не ги ползвам, 10 см.разстоянието, . Това може ли да е проблем?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #1208

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ъпдейт от мен. Моето KGTA, поне за сега е спасено със смяна на компресор който не е оригиналното LG. Имаха един нов компресор Самсунг и решиха да го закачат да видим дали ще тръгне и тръгна. Проблем с четирипътния винтил нямаше. Още не знам колко ще ми струва, тъй като ми казаха да го тествам 2-3 дена и тогава ще плащам, но казаха че е повече от 2 пъти по-евтин от LG-то, т.е предполагам ще е около 400лв компресора + труда отделно.

    За съжаление не знам точния модел на компресора за да може ако някой друг има проблем да види тук и да знае, че има алтерантива която не е 1000лв и е съвместима. Само че е Самсунг, но и това ми е казано, не съм видял компресора.

    Закачил съм и Ват метъра да видя как е консумацията. За момента още не си е направил заданието и работи на около 350 вата при задание 25 градуса и 24 "горе" при него, сложих си един термометър.

    По-технически запознатите могат да кажат дали такава смяна с алтернативен компресор е добра идея, но за момента се съгласих тъй като не бях предвидил 2000лв за климатик в скоро време.
    i77kolev одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #1209

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    dimitar3, това че в момента четирипътния работи, не означава че за в бъдеще няма да има ядове...При този модел, бобината която управлява този вентил е с импулси които идват от електрониката. Тоест, ако управлението не е наред, той също няма да работи коректно. Самсунг са голям производител на компресори и щом електрониката не го е отхвърлила, значи няма проблем. Добре беше да се поинтересувате каква изходна мощност има този компресор, кубатура и т.н.
    bobovo, Mega и rosswen харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #1210

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Ще се опитам да разбера точния модел на компресора за да може да видят тези неща за които споменахте. Ще питам, дано да го знаят и да ми кажат. В краен вариант предполагам се свалят капаците и би трябвало да си пише на него, но не смея сам да разглобявам.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1211

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    А не може ли и четирипътния да се замени с друг. Имам предвид с такъв от друга марка за който се знае, че не създава проблеми.
    Ама то пък може в управлението да е проблема както каза Александър.
    Абе........... мамата си жаса.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    284
    #1212

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    А може ли да е влага и частици влезли при монтажа?

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1213

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Аз се чудя ако е изгорял компресора не е ли направил всичко мармалад (нагар) по системата и след време да се запуши EEV-то.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    2
    #1214

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравей Dimitar3!
    И аз имам 2бр KGTA с изгорели коюпресори, единия подменен гаранционно, а другия в гаража. Втория изгоря на четвъртата година, защото четирипътния бе блокирал.
    Ще се радвам да разбера кой модел компресор на Samsung са ти монтирали?
    Този пост е редактиран от Sashev; 29-01-24 в 09:17.
    Alexi одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #1215

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Здравейте, за съжаление колкото и да ми се искаше няма да мога да кажа модела на компресора. Оказа се, че е купуван преди 7 години и поради някаква причина е останал в склада неизползван и за това и ми поискаха 250лв за него със смяната 400. Попитах за модела да си го запиша защото имам и друго КГТА, но ми казаха че и да искам такъв в момента не може да се поръча и не ми го казаха.

    За това и нямам и никаква гаранция и ще видим колко ще изкара и дали след месец пак няма да трябва да дам 2000, но ще пиша тук, каквото и да стане.

    Преди да го сменят изцяло, просто откачиха кабелите на стария и закачиха този да видят дали ще тръгне(просто дали ще тръгне да работи самия компресор, вътрешното тяло не беше почнало да духа а и то няма как като не са свързани медните тръби) и след това свалиха външното тяло и го взеха да го сменят.

    Иначе за сега си работи много добре, като си направи температурата работи на 180-200 вата, мисля че и преди беше така, само лятото май падаше и до 120-150.
    bobivg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 20-01-12, 23:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 01:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-07, 23:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе