Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 57

HAIER HUK-12HEK03/R2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #31

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Първо се почва от хладината част елементарно е да трупа скреж при по малко фреон затова за да се почне от основа нормано зареден климатик и тогава да се ровят датчици.
    Ми, остава ми да се помоля да четат онези в тоя форум, че да се сетят да пробват фреона. То иначе, ако го знаят това, излиза че им ляга по-евтино да го демонтират уреда и после пак да го монтират, отколкото да му долеят фреон евентуално, егати. Ако се окаже такъв проблемът, просто нямам думи .
    Аз до понеделник ще го оставя да си работи, та да си го свалят с доволно дебел и лъскав лед. В момента климатикът е чисто беличък от всички страни, а в целия квартал нарочно се разходих да огледам дали има като него друг - е не видях. А все още е над нулата и нито вали, нито има мъгла.
    То и да го вземат нищо няма да свършат защото ако го пробват ще е в помещение на топло.
    Верно ли, мамка му!!! Еми тогава ще ми го върнат пак с думите, че е наред и кво се прави по-нататък? Може би жалби да пиша ли, кво ли?
    Абе много малко са хората дето могат логично да мислят как работи климатика и какво да се търси. А пък пратят ли го в София зимата ще мине.
    Еми ще чакам 30 дена най-много, кво да се прави. Ако подминат срока, си отивам в тъпия Технополис и си искам парите, тва е.
    Много благодаря за отговорите, много сте мили и отзивчиви.
    Специални благодарности, г-н Велев.



  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #32

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Виж ако искаш да говоря с някой колега да ти го зареди и да му платиш че то май няма да стане така с гаранциония сервиз.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    14
    #33

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    тези признаци са същите каквито бяха и при мене.но с доливане на фреон се оправи но при посещението на техниците разбрах че този модел нямат външен датчик,дефроста се управлява от вътрешното тяло,и не съм специалист но несмятате ли че помещението е малко за този климатик.и неможе да испълни поне едно от условието за да вкл.размразяване?(поне да паднат няколко градуса на издухващия въздух или друго за определеното време)извинявам се ако сметнете че е мнение на лаик

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Как с доливане са уцелили колко да заредят?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #35

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Сигурно са от същият клас аматьори като тея предпоследните самодейци дето дойдоха в къщи. Мереха по манометър Обяснявах им ,че това е инвертор те не ми обърнаха внимание. След като му доляха на око и слух климатика се предаде и отказа съвсем да работи , но най-забавното е , че решиха да си върнат съдържанието на фреон от климатика в бутилката и като почнаха да правят и това вече не издържа нервната ми система и ги изгоних. Следващите вече си разбираха от работата , източиха целият фреон , наляха нов по везна.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #36

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Да, ще съм ви благодарна да ми препоръчате някой за Пловдив. Има ли възможност просто да сменя фирмата, на която да плащам профилактиката, и която да поеме обслужването? И удобно ли е да кажете колко ще струва проверката и доливането с фреон, евентуално?
    Аз все пак ще ги оставя да го вземат и да го мъчат там при тях. По телефона вчера се опитах да им намекна за фреона, но нещо са много чувствителни и те като докторите и грубо ми бе казано, че имало книжки, ако искам да се науча сама да си го оправям. Но ако ми го върнат с думите, че всичко му е наред и нищо не са му правили, ще се обърна към КЗП. Вече подадох рекламация в магазина.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    [[/quote]
    Цитат Първоначално публикувано от Dakota
    Да, ще съм ви благодарна да ми препоръчате някой за Пловдив. Има ли възможност просто да сменя фирмата, на която да плащам профилактиката, и която да поеме обслужването? И удобно ли е да кажете колко ще струва проверката и доливането с фреон, евентуално?
    Аз все пак ще ги оставя да го вземат и да го мъчат там при тях. По телефона вчера се опитах да им намекна за фреона, но нещо са много чувствителни и те като докторите и грубо ми бе казано, че имало книжки, ако искам да се науча сама да си го оправям. Но ако ми го върнат с думите, че всичко му е наред и нищо не са му правили, ще се обърна към КЗП. Вече подадох рекламация в магазина.
    Даи меил или скаип да ти дам инфо за човек ама на меила ми.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #38

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Дано сте ми получил ЛС-то, нещо мейл контактът не ми стана.
    Имам още един въпрос, ако може. Обяснете ми с две думи как, чисто практически, се измерва фреона и какво представлява тази везна? Външното тяло /или вътрешното/ трябва ли да се свали, за да се направи тази проверка? Питам, за да съм 100% сигурна, че такова нещо не е направено досега. И трите пъти, когато идваха от сервиза, писаха едни листчета, но на тях не се споменава "фреон" или нещо свързано с замерването му. Доколкото схващам, така на око не става работата и без специални замервания е несериозно да ми разправят, че фреонът си е наред, нали така? С две думи, ако са замерили фреона, става ли ясно за страничния човек, че е свършена тая работа, дори и да не е отбелязана по сините им листчета /а те би следвало да са длъжни да отбележат подобно замерване/?

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #39

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Измерването на фреона чисто физически е на тегловен принцип. Трябва да се извади от системата със специални уреди, да се изпомпи и после да се претегли на везна (кантар) било то дигитална или каквато и да е, стига да е точна. И така се вижда колко грама или килограма е имало в системата. Но нека кажем също, че ефективността на една климатична система не зависи само от количеството на фреона. Също техниците могат да определят дали климатика работи добре отчитайки наляганията в системата и температурите. Искам да кажа че не е необходимо винаги да се вади фреона за да кажем - да всичко е наред с него. При теб след като работи добре, и топли докато не е натрупал лед изглежда фреона си е ОК. Също погледни дали натрупания скреж е по цялата повърхнина отзад на машината, виж дали има някакви сектори които не са замръзнали. След всичко което се е изписало до момента мисля че тая машина въобще не влиза в дефрост. Това дето размразява за 5-6 часа е понеже го грее слънцето и като е по-топло леда се предава.
    Като ти дойдат техниците ги накрай да отворят капака на замръзналия климатик, и да ти покажат тръбния датчик за дефрост, виж дали е замръзнал - ако ДА отиваш на електрически проблем (датчика, платки, електроники и т.н.).
    Ако тръбата към която е закрепен е чиста и няма скреж по нея, а всичко останало е сковано в лед - проблем в хладилната част.

    А ако машината все пак влиза в дефрост но не може да разтопи натрупания лед - фреона, да мерят теглят зареждат и т.н.
    Със сигурност може да има още куп причини за да не работи както трябва, най-важното за да заработи е да намериш точните техници.

    Успех!


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #40

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Разбрах, много Ви благодаря за отговора и обясненията.
    Досега не беше ми измерван фреона, ясно. На третото си идване /климатикът пак вледенен целият, разбира се,/ техниците провериха датчиците за дефроста и написаха следното : " Климатикът е принуден изкуствено да направи цикъл разскрежаване. Прави го на 46-та минута. Време на разскрежаване 9 мин.,8 сек., 15 десети." И заключиха, че всичко му е наред.
    Климатикът се заскрежава и заледява целият - не забелязвам ивици, равномерно е . Когато решава да поразтопи малко, ама трябва да грее слънце и планетите да са в правилната позиция , в долната му част леда си остава - виждам го отстрани, а не на гърба му.
    За съжаление няма как да се възползвам от добрите Ви препоръки, защото вчера дойдоха и го взеха.
    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Със сигурност може да има още куп причини за да не работи както трябва, най-важното за да заработи е да намериш точните техници.

    Успех!
    Да, убедих се, че това е най-важното. Най-неприятното впечатление досега ми направи вчерашното им посещение. Не бях на място, когато са демонтирали уреда /само родителите ми са там/. Взели са климатика, без да напишат на техните си бележки, че го взимат за сервиз и да ни оставят копие, както досега всеки път правеха, когато идваха да го гледат и мъчат. Те много добре знаят, че са задължени да отбележат датата на постъпване в сервиз, заради гаранцията и 30 дневния срок, който почва да тече. Аз не мога да знам какво ще си напишат там в тяхната си книга! И въобще, прилича ми на "ако мине номерът". Вчера тотално загубих доверие в тях с тая изцепка. Обадих им се, днес да ми донесат бележка с вчерашна дата. Да видим...
    Иначе сега ще чакам вероятно двайсетина дена. Може и 29. Като си получа климатичето, обещавам да пиша кво му е било, ако се интересува някой.
    Още веднъж Ви благодаря, provigo !

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #41

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Българите сме на тоя принцип - око да види,ръка да пипне ! Не приемаме чужди съвети преди да е станало късно. Затова се произвежда и такава калпава техника за /простете за израза/ Лапни Шарани . Но ето ти един коз за черни дни /ако т.н. РЕМОНТ не помогне/ . Падне ли навън под +4 С и мъгли дръж климатика на 22/24 С денонощно . Доста топличко става наистина,а и ще скочи сметката за ток ,но поне ще работи нормално /в смисъл ще размразява,и няма да трупа лед по питата на външното тяло/.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #42

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Но ето ти един коз за черни дни /ако т.н. РЕМОНТ не помогне/ . Падне ли навън под +4 С и мъгли дръж климатика на 22/24 С денонощно . Доста топличко става наистина,а и ще скочи сметката за ток ,но поне ще работи нормално /в смисъл ще размразява,и няма да трупа лед по питата на външното тяло/.
    Мерси за съвета, ще го имам предвид.

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige
    Българите сме на тоя принцип - око да види,ръка да пипне ! Не приемаме чужди съвети преди да е станало късно. Затова се произвежда и такава калпава техника за /простете за израза/ Лапни Шарани .
    Малко офф /извинявам се на админите и авторът/:
    Признавам си, аз съм от лапни шараните. Не съм от българите, дето разбират от политика, футбол и е*ане. Но, ако ще ви е интересно да прочетете, мога да представя личната си гледна точка, свързана с контекста:
    В моя апартамент имам два Санг-а - обикновени. Единият е на две, а другият на 4 години - /чукам на дърво/ работят доволно. Струваха от порядъка на 400лв. Свекърите ми са с Хайер, пак конвектор - трета година без повреди. Братовчед ми - с обикновена Мидеа - кара четвърта година без ремонти. В службата съм с Дайкин - 2000 лв. На първата му зима - замръзна и последва смяна на фреона, оправи се. Кумът ми е с Панасоник - 1200 лв. - сред шестмесечна работа - смяна на някви платки. Съседът ми над нас беше и той с Панасоник. Преди две зими му замръзваше и той обилно го поливаше с топла водичка. Не беше минала и цялата зима, когато компресорът му изпляска /още в гаранция/. Сега е с Осака. Тогава разбрах всъщност, че е лоша идея този начин на размразяване, защото се случи същото и на нас с първият ни Санг /факт е обаче, че впоследствие си купихме пак същата марка./
    Това ви го разправям, защото на база тези наблюдения, в мен дълбоко залегна убеждението, че щом си купувам климатик от тук, всичко е въпрос на късмет, а не на марка и цена. На мен ми е ясно, че и Панасоникът, и Мидеата, и прочие са правени в Бургас, пък нека пише ако ще и Made in NASA или Зона В52 на залепеното етикетче. Пак казвам, това е лично мое мнение - никого не ангажирам, може и да греша, разбира се. Написах го, защото каквито и съвети да съм търсила предварително, факт е, че от всички марки има и добри, и лоши партиди. Общо взето - къвто ти бил късметът, се вика.

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #43

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Dokata доказателства имаш ли ,и аз когато съм ходил на практика(като ученик) в Атарото съм виждал някой компромации но тогава не съм се интересувал въобще от климатици

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    14
    #44

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2

    Какви точно доказателства искате, г-н Божков? Аз нямам писмени доказателства, затова и не споменавам имена на фирми и сервизи, ако забелязвате. Изказвам лични наблюдения. Специално за Дайкина явно питате, но ще ми представлява известна трудност и голяма досада да се заровя в документацията на фирмата ни от преди две години. Написах това, което ни казаха, че са направили момчетата, когато дойдоха да го гледат, не че аз разбирам от климатици. В поста ми по-горе няма преки обвинения към никой, както виждате. Споделих мнение - моето си. Нямам причина да си измислям точно в такъв форум, защото търся помощ и съвет тук.
    Иначе, когато получа доказателство, и то писмено, за нечие безхаберие, вместо да го препоръчам на 10 човека, аз ще го оплюя поне на 100. Разбирате, нали?

  18. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #45

    Re:HAIER HUK-12HEK03/R2


    На мен ми е ясно, че и Панасоникът, и Мидеата, и прочие са правени в Бургас, пък нека пише ако ще и Made in NASA или Зона В52 на залепеното етикетче.

    Стана ми интересно каде е това в Бургас .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте ми HAIER 9-ка
    От ivanvv във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 28-07-10, 22:06
  2. Haier HSM12HEA
    От ivanpetelov във форум Климатици Haier
    Отговори: 5
    Последно: 19-07-10, 01:23
  3. Haier - DC инвертори
    От edi1 във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 01-11-09, 17:57
  4. Некупуваите HAIER
    От fiat във форум Черен списък
    Отговори: 8
    Последно: 03-12-08, 20:59
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2, Haier HSU-12H03/H(DBP) или Haier HSU-12HB03/R2(DB)
    От did във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-12-06, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе