Страница 12 от 39 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 577
Like Tree383Одобрявам

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #166

    Отговор: Gree GWH12UB

    Как е минимума? Ако си го засичал, сподели с нас.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    3
    #167

    Отговор: Gree GWH12UB

    не съм много наясно с климатичната техника ,четох че имало някакви уреди за мерене на консумацията ,но аз имам само мултицет ако с него мога да замеря консумация ще я споделя но не знам как

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #168

    Отговор: Gree GWH12UB

    Здравейте !
    Вчера доставиха и монтираха климатика - Gree U-Crown GWH18UC-K3DNA4F/O.
    По обективни причини няма да споменавам фирмата но двамата служители работиха много чисто, внимателно и най-вече дойдоха в уговорения час и след около 2 часа и малко приключиха работа. За мен майстора се познава по инструмента, а тези специално имаха от "пиле мляко".
    Външното тяло по документи и кутия е 51 килограма (наистина си тежи, защото ударих едно рамо да го качим на стойката, която пък беше хваната с подобаващ брой дюбели, тампони и пр.) , вътрешното 14 килограма (също захванато с доста дюбели).
    Първи бегли впечатления, доколкото нямах време да се порадвам на придобвиката и изпробвам функциите.
    Вътрешното тяло е с хубав дизайн, като дисплея е всъщност доста семпъл но приятен и се състои от вградено лед on/off избражение и такова за показание на градусите (които са през половинка). Доста интересно и приятно решение. Направи ми впечатление, че за разлика от стандартните отварящи се надолу работни капаци, закрепени в единия край, тука целия работен капак се изнася с две да го наречем стойки или крачета. самото тяло има три мотора: отваряне и движение на работния капак, нагоре надолу и за жалузите за ляво и дясно. При пускане и спиране се чува леко работата на моторчето за отваряне на капака. В тих режим на вентилатора на практика не се чува абсолютно нищо. Много тихо се чува и при първа и втора скорост на вентилатора (от общо пет).
    Дистанционното: много удобно лежи в ръката. На практика на дисплея му се визуализира всичко около работните режими. Бутоните са приятно меки и най-вече всичко е опростено. Няма плъзгащ се или отварящ се капак с допълнителни бутони.
    Има една интересна функция, която за съжаление нямах време да изпробвам, а и нещо не се получи, защото както по-късно установих има разлика в съдържанието на БГ ръководството и Английското такова. Става дума за WiFi модула и опцията за контролиране на климатика, чрез устройство с iOS или Андроид. Има си приложение, което се сваля. Проблема при мен беше, че в БГ ръководство пишеше, че паролата за присъединяване към WiFi на климатика е 12345. Телефона ми намира устройството но с тази парола просто не позволява да се активира бутона свързване. Пробвах няколко пъти но не стана. След като се прибрах вкъщи вечерта нещо ме загложди и отворих Английското ръководство и видях, че освен тази парола има и по-дълга, т.е. 12345678. И вероятно това ще е защото, пробвах телефона си с домашния WiFi и видях, че при по-къса парола, т.е. от 5 символа бутона за сдвояване също се активира. Това означава, че трябва да е по-дълга паролата. През почивния ден, като отида на вилата ще пробвам пак и ще видя функциите, които се управляват чрез WiFi. Трябва да има седмичен таймер. Ако няма ще съм се прецакал, защото това ми едно от изискванията. Чрез дистанционното има само 24 таймер.

    Иначе наистина насочването на въздуха е в по-голям диапазон от климите, които имам или съм виждал. Ъгъла и хоризонтално и вертикално е доста разширен.

    Външното тяло работи много тихо, на практика не се чува. Вероятно при режим отопление и студено време ще се промени работата но техниците ме увериха, че климатика бил много тих.

    Засега е това. Когато пробвам WiFi управлението ще споделя впечатления, както и за тестването на различните режими и опции (доколко е възможно).

    На пръв поглед, макар и китайче, мисля, че е пипнато такова.

    Поздрави !

    П'С: Снимката не е много качествена. Надявам се да се види обаче интересното решение за показване на градусите, както и работния капак

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VeleV.Klima, Aleksandars, kalcheff1 и 3 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #169

    Отговор: Gree GWH12UB

    След като паднат температурите,ще бъде интересно какви консумации дава.Разбира се,ако имаш възможност и време да го засечеш.На мен ми допада климатика,дано работи коректно.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #170

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от scorp Виж публикацията
    Трябва да има седмичен таймер. Ако няма ще съм се прецакал, защото това ми едно от изискванията. Чрез дистанционното има само 24 таймер.
    Би трябвало да можеш да сетваш седмичният таймер от приложението за телефон
    Weekly timer.png

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #171

    Отговор: Gree GWH12UB

    Корпуса на вътрешното не трябвяше ли да е от метал? Това ми прилича на пластмаса.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #172

    Отговор: Gree GWH12UB

    Това ще да е 18-ка, при нея не е алуминии.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #173

    Отговор: Gree GWH12UB

    Няма ли отзиви за тази машина? Минимум, дефрост, това - онова?

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #174

    Отговор: Gree GWH12UB

    За тези които са в час, малко повече инфо за машинката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #175

    Отговор: Gree GWH12UB

    Добре са го измислили, единствено се чудя какъв е смисълът от флаш инжекция над -5 или дори -10... Принципно при такива температури трябва да е само вейпър... Ама не знам какво точно им е управлението, така че не мога много да коментирам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #176

    Отговор: Gree GWH12UB

    Здравейте !
    Gree ucroun 12,монтиран в 20 квадрата стая северно изложение,с три външни стени и частична вътрешна изолация.
    При външна температура от 0 до -7 ,настроен от 22 до 25 градуса в единия край на стаята температурата е с 1-2 градуса по ниска
    Климатика работи повечето време on-off,достига зададената температура в зоната около климатика (2,5 метъра пред него ) слиза до 120 вата и изключва.
    Дефрост-до сега не е правил или не съм го засичал .Според ватметъра за 36 часа е изразходил 12 киловата

    Има функция l feel-мери температурата в помещението от датчик в дистанционното.При активиране на функцията и поставено дистанционно в студената
    зона на стаята става много топло докато не достигне зададената температура слиза до 120 вата и пак се изключва.

    Хитачи 35PSA/RAC 35WSA
    Монтиран в 23 квадрата хол с една външна стена ,вътрешна и външна изолация .
    Настроен на 23 градуса в стаята 24,5 според термометъра при външна от 0 до - 7 градуса.
    Дефростите са през 50 минути с продължителност 5-7 мин.
    Не се отразяват на температурата в стаята .
    При мен монтажниците огънаха тръбата на ръка и почти съм сигурен че е сплескана, чува се неспецифичен шум при дефрост .
    KI_YOOU одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #177

    Re: Gree GWH12UB

    Излиза, че греето работи по добре, а има и доста сериозен хардуер. Преди да изключи поддържа ли тази ниска консумация, защото ми се струва, че не трябва да работи он офф ако има толкова нисък минимум.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #178

    Отговор: Gree GWH12UB

    да, работи за известно време на минимума си преди да изключи,като температурата около климатика е с градус по висока от зададената,явно за помещението 9-ка ,би била по подходяща.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #179

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от vesiev Виж публикацията
    да, работи за известно време на минимума си преди да изключи,като температурата около климатика е с градус по висока от зададената,явно за помещението 9-ка ,би била по подходяща.
    Аз като видях стаята бях убеден че е голям и затова предложих да е в хола. Но най важно е да топли и да си доволен.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #180

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от vesiev Виж публикацията
    Здравейте !
    Gree ucroun 12,монтиран в 20 квадрата стая северно изложение,с три външни стени и частична вътрешна изолация.
    При външна температура от 0 до -7 ,настроен от 22 до 25 градуса в единия край на стаята температурата е с 1-2 градуса по ниска
    Климатика работи повечето време on-off,достига зададената температура в зоната около климатика (2,5 метъра пред него ) слиза до 120 вата и изключва.
    Дефрост-до сега не е правил или не съм го засичал .Според ватметъра за 36 часа е изразходил 12 киловата

    Има функция l feel-мери температурата в помещението от датчик в дистанционното.При активиране на функцията и поставено дистанционно в студената
    зона на стаята става много топло докато не достигне зададената температура слиза до 120 вата и пак се изключва.
    .
    Как е с шума? Става ли за спалня ако е 9тка?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 39 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе