Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 577

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #526

    Отговор: Gree GWH12UB

    Това не е дефрост, Мидея при старите модели има такъв кратък цикъл при старт на компресора.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #527

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Това не е дефрост, Мидея при старите модели има такъв кратък цикъл при старт на компресора.
    И аз така мисля , случва се и при други марки. Може би при продължителна работа просто връща маслото в компресора.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #528

    Отговор: Gree GWH12UB

    Господа, то аз че не разбирам много е ясно, но просто се опитвам да обясня какво наблюдавам.
    Ще го повторя пак-при достигане на зададената температура и подминаване то й-този модел обикновено минава в офф
    В моите условия (30+м2 90+м3) при температура от около 0 градуса работи по-продължително с 550-600 вата.В крайна сметка след 2-3 часа достига и подминава заданието.
    При тази ситуация и температура под +1 градуса освен, че минава в офф, прави и кратък дефрост. Компресорът се включва (до около 600 вата), изтича вода и т.н. Цялото упражнение продължава около 3 минути. Няма леден полъх от вътрешното, няма драми Затова го нарекох -контролен дефрост.На практика ми е все едно-дали ще мине в офф или ще си позатопли и външното.
    Снощи валя малко сняг-нямаше обледяване, нямаше и дефрости, топли като калорифер и е безшумен. До сега не съм го засичал да прекъсне работа по време на догонване или поддържане на температурата, за да прави дефрости. Предполагам, че 0 -2 градуса са преходен сезон за него
    На кратко-много съм доволен,Няма драми, пукания, ледени полъхвания, вътрешното винаги се подгрява, преди да се завърти турбината-в резултат винаги гореща/много топла струя.На мен така ми харесва, когато навън вали сняг

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #529

    Отговор: Gree GWH12UB

    600W и изключва, не може ли да падне на 500 и да намали малко оборотите на турбината и да не изключва. Не че нещо, просто ми е любопитно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #530

    Отговор: Gree GWH12UB

    Пада до 550 и съм го оставил на фиксирана 3-та степен. На Ауто си намаля оборотите, но си повишава и консумацията...
    Това е в моите условия-имам много топло загуби и помещението е голямо. Знам, че искате винаги нещо различно от цепениците, но това е положението
    Иначе при температура около 0 градуса почти не минава в офф, но както казах-отварят се врати и навън към градината и към втория етаж на къщата...
    На мен ми е много приятно топло и тихо, надявам се и на останалите участници във форума

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #531

    Отговор: Gree GWH12UB

    Известно време не бях поглеждал консумацията, топли, не пука и т. н. Работи дискретно, но сега го погледнах за момент -при външна 3 градуса и зададени 23.5 си работи на 3-та степен (от 7 възможни) с около 550 вата.


    Явно му харесва по-студено време
    Средният разход на денонощие е между 6-8 kwh ,което се пада около 300-350 вата на час и ме устройва напълно.
    П. П. При външна температура от 0 градуса и 100% влажност работи още по-добре

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 27-12-18 в 04:58.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #532

    Отговор: Gree GWH12UB

    stainway, при вас зима няма ли да има? Взел си Нордик модел, а като гледам живееш в тропиците. [emoji16] При вас май още под 0-та не е падало, то в Пловдив е по-студено.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #533

    Отговор: Gree GWH12UB

    Поръчал съм зима, но ми се бави доставката Обикновено от средата на януари до средата на март е по-студено.
    Миналата година през февруари беше най-студено и то през целия месец.
    А по принцип когато се задържи около +2/-2 градуса с висока влажност-също не е чак толкова приятно.
    От друга страна на охлаждане работи също страхотно

  11. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #534

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Това е много интересно. Може да е направено при дефрост да върти фреона само във външното тяло през интер-кулера обратно към компресора.
    Наблюдавай го при следващ дефрост дали се чува кипене на фреон във вътрешното тяло, ако не се чува, значи е както предполагам.
    Няма шум във вътрешното тяло от фреон,дори като от стичане,както е при другите ми климатици

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #535

    Отговор: Gree GWH12UB

    Явнo нямa дa мoгa дa гo видя ĸaĸ paбoти нa -30 гpaдyca, нo пъĸ oт извecтнo вpeмe тyĸ e мeждy +4/-4 ,cъчeтaнo c виcoĸa вaжнocт -нe нaй -oптимaлния peжим. Paбoти диcĸpeтнo и c пocтoяннa ĸoнcyмaция oт 520-560 вaтa. Πoд +4 пoчти нe минaвa в oфф. І fееl paбoти ĸopeĸтнo caмo нa ayтo вeнтилaтop, нo и пoтpeбявa пoвeчe. B мoитe ycлoвия нa 90м3 фyнĸциoниpa нaй-yдaчнo нa 3-тa cтeпeн, нa 4-тa cмъĸвa oщe мaлĸo, нo cи e пo-шyмнo.


    В последно време следя Холандския форум и си намерих добра база за сравнение-там притежателите на слънчеви панели подават онлайн информация за произведеното количество енергия и за разхода. В подобен обем 90м3 следя колега с Уруру който е подпомогнат от термопомпа и го държи нощем на 18-19, през деня 20-21.При мен е винаги на 22,5-24 градуса.
    Общият ни разход е почти еднакъв , разбира се той си произвежда голяма част от енергията+ всички екстри и комфорт на Уруру-то,но не мога да се оплача от нищо
    https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=24027&sid=30327
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 04-02-19 в 12:04.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #536

    Отговор: Gree GWH12UB

    Стен, набарах и аз Финландския форум. Там няма скрито/покрито. Който го интересуват дефрости, топлене до -30 и т.н., да пуска гугъл транслейт и да действа.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #537

    Отговор: Gree GWH12UB

    При Финландците ги интересува предимно дали няма да стане на ледена топка
    Аз си направих последен експеримент:
    Днес тук беше идеално за тестване-температура между 6 и 9 градуса, облачно, без помощ от слънцето, вятър и дъжд.
    За 24 часа при настроени 23 градуса и между 16,00 и 22,00 часа 24 градуса потреблението ми е било 8,39 кв/ч

    За да ми е точно сравнението-ползвах данните на участник в тукашния форум със Уруру 12-ца в 90м3-максимално близо като обем и климат.
    При него е бил настроен през нощта на 19 градуса, през деня 21 градуса. Разход- 9,13 кв/ч

    Уруро-то е падало и на около 100 вата, както се полага на машина от такъв висок клас, но си e работила и на 600-700 и няколко пъти в он/офф.
    https://pvoutput.org/intraday.jsp?id...90209&gs=0&m=0
    При мен си беше на около 600-700 вата и он/офф.Колкото и странно да звучи при по-високи температури си вдига минимума
    В крайна сметка като се тегли чертата-разхода е странно еднакъв, въпреки теорията, че с он/офф харчи много повече.
    При температури около 0 градуса нещата стават още по-интересни-при мен си сваля минимума и не минава в он/фф, на колегата работи просто с повече консумация и дневния разход е пак почти еднакъв +/- 1 кв/ч

    Беше ми казвано, че трябва да го пускам за продажба, но нямам такова намерение.
    Няма и да го заменям за Уруро-въздуха ми е достатъчно чист и влажен

    Относно дефростите-много рядко и много бързо се случват. Обикновено около 3 минути, от които около 1 минута компресора вдига до 600 вата.
    Наблюдавах един единствен път по-дълго упражнение , когато валя сняг и външното беше добре заскрежено-продължи около 6 минути, но в останалото време прави бърз дефрост при температури около и под нулата, в съчетание с висока влажност.


    Повече няма да се занимавам, мисля съм огледал и замерил всичко, което ме интересува.

    Работи най-оптимално в диапазона +4/-4 градуса, което за моя климат ме устройва напълно. Бонус е възможността да топли и до много по-ниски температури.

    Цепеницата работи по различен начин от общоприетото , но пък си топли и е безшумна , и у дома всички са доволни
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 09-02-19 в 04:13.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #538

    Gree GWH12UB

    Както Додо беше писал преди време, това, че машината гори повече, когато работи он/офф, са "приказки, от под шипковия храст". Има случаи, в определени помещения и при определени машини, при които наистина може да се случи. Моята 60-ка, до +4 градуда има доста добър минимум. После го покачва значително и започва да работи он/офф, до около 0-та. Правих си експеримент, в продължение на няколко часа, с разлика само около градус. Средният разход на машината беше еднакъв. Въпреки това, на мен ми допада повече непрекъснатата работа. Въпрос на "вкус". 60-ката също си покачва минимума над +13, като над +17 се покачва още. В сервизното, това покачване го водят като "heating overload protection". Целта на поста ми не е да акцентирам върху моята машина, по-скоро е потвърждение на някои твои наблюдения
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-02-19 в 11:48.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #539

    Отговор: Gree GWH12UB

    Сега Stainway като сложи едно KGTA вместо Короната и като падне разходът с 50%.... Поства в тамошния форум и онези с Ururu ще ги изхвърлят веднага и ще си купят и те Fujitsu.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #540

    Отговор: Gree GWH12UB

    Не нямам такива намерения А тук в дневната по принцип се слага едно Ururu, в спалните FTXM и повече не се говори.
    Но не мога да се оплача от разхода-единственото нещо, което ме дразни е при фиксирана скорост на турбината и минаване в офф се получава за около минута хладна струя
    Разбира се на Auto няма такъв проблем, но пустите му ватметри казват, че така харчи повече
    Цепеницата си е добра и като дизайн и като работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 39 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе