Страница 5 от 39 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 577

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #61

    Отговор: Gree GWH12UB

    Toва последното не е за "интелигентния дефрост", а относно действията на машината след като е влязла вече в този режим. Любопитно беше кога и при какви условия влиза в режим размразяване.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #62

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Сега Додо от Пловдив като види резултатите от теста няма да може да спи поне два месеца. Крауна бие по показатели неговите щайги. Мен консумацията не ме интересува чак толкова. Щом климатика е проектиран като ниско-температурен модел, нормално е да харчи малко повече. Но поне ще топли под -20.

    Панасониците нали имат ниска консумация и почти нищо не харчат, но какво ме топли високия КОП и ниската им консумация, след като умират още при -7.
    Ма аз си живея в Пловдив и се интересувам само от комфорт и ефективност. За тукашния климат, нито ефективността, нито комфорта на този хубав кериър ще да е по-висок от този на щайгите ми. Как и колко топли под -20, не ме интересува

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #63

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola Виж публикацията
    Toва последното не е за "интелигентния дефрост", а относно действията на машината след като е влязла вече в този режим. Любопитно беше кога и при какви условия влиза в режим размразяване.
    Inteligent defrost.jpg

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #64

    Отговор: Gree GWH12UB

    Бих казал, че има стандартни условия за размразяване, като на среден клас инвертор. Похвално.

    Кериър отдавна си брандират климатици в Мидея, така че това с ГРЕЕ не е изненада.

    Много марки, не само MELCO обикалят из китайските заводи, за да произвеждат какво ли не, като започнеш от единични сплитове, минеш през комършъли и стигнеш до VRF системи.

    Радва ме, че правите тестове на машината, но това с външното тяло, затворено в сандък е доста тъпо.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #65

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Бих казал, че има стандартни условия за размразяване, като на среден клас инвертор. Похвално.

    Кериър отдавна си брандират климатици в Мидея, така че това с ГРЕЕ не е изненада.

    Много марки, не само MELCO обикалят из китайските заводи, за да произвеждат какво ли не, като започнеш от единични сплитове, минеш през комършъли и стигнеш до VRF системи.

    Радва ме, че правите тестове на машината, но това с външното тяло, затворено в сандък е доста тъпо.
    Като цяло, изненадата за Кериър идва от това, че са ползвали GREE, когато имат възможност да брандират машини на Мидея или Тошиба (както и правят).
    За сандъка, идеята е приета, заради липсата на нискотемпературна камера под ръка, тоест най-лесният начин да направиш ниска температура в пространството около външното тяло.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #66

    Отговор: Gree GWH12UB

    алгоритъма за дефрост бих казал че е над средното ниво и вероятно няма да прави чести излишни дефрости .. няма да е зле тая машина да се монтира в стая и да се види до каква минимална консумация слиза .. щото се рекламира 1hZ но в сервизното графиката почва от 15hZ и 1А ..

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #67

    Отговор: Gree GWH12UB

    Точно със съндъка около външното няма да стане. Прави се или с термопанели едно стайче 5-8 квадрата, или с OSB на констукция за кипсокартон.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #68

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Точно със съндъка около външното няма да стане. Прави се или с термопанели едно стайче 5-8 квадрата, или с OSB на констукция за кипсокартон.
    Все добри идеи, за съжаление не са мобилни, а и заемат доста място Все пак, какви са доводите против сандъка.
    Този пост е редактиран от P.Hristov; 05-03-15 в 20:33.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #69

    Отговор: Gree GWH12UB

    Прекалено е малко мястото - обема. Реално няма топлообмен. Със същия успех можете да омотаете външното тяло в опаковъчно фолио. Ако машината е там, където си мисля, имате място за една тестова стая.

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #70

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Прекалено е малко мястото - обема. Реално няма топлообмен. Със същия успех можете да омотаете външното тяло в опаковъчно фолио...
    Е нали това е целта - да се имитира работа под -20. На мен пък ми харесва. Много хитър стенд.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #71

    Отговор: Gree GWH12UB

    Работа под -20 се имитира по различен начин. С това освен от дефрост в дефрост не знам какво друго ще стане.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #72

    Отговор: Gree GWH12UB

    Място бол, мобилността е пробем, мини да я видиш като имаш време

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Работа под -20 се имитира по различен начин. С това освен от дефрост в дефрост не знам какво друго ще стане.
    Дефроста в момента е през около 20 до 35 минути.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #73

    Отговор: Gree GWH12UB

    Скокни до Климаком, там имат две тестови стаи. Прилично са направени. Аз ще мина тези дни от чисто любопитство, видя що за ДЗВЕР е това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #74

    Отговор: Gree GWH12UB

    така само измъчвате машината .. аз мислех ,че тоя куфар е просто стойка за вътрешното а то външното било там

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #75

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Скокни до Климаком, там имат две тестови стаи. Прилично са направени. Аз ще мина тези дни от чисто любопитство, видя що за ДЗВЕР е това.
    Знам ги стаите на Клима ком

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    така само измъчвате машината .. аз мислех ,че тоя куфар е просто стойка за вътрешното а то външното било там
    Да ти кажа не се оплаква

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 39 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе