Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 577
Like Tree383Одобрявам

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #556

    Отговор: Gree GWH12UB

    G-Tech е по-добър от изброените....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Kaar, Mega и Jack Krauser харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #557

    Отговор: Gree GWH12UB

    G-Tech е друг ценови клас, логично е да е по-добър от изброените.
    Дори и Fairy не се позиционираше в междинния ценови клас.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #558

    Отговор: Gree GWH12UB

    G-tech замести Fairy и поне на хартия е по-добър. Предполагам, че Сашо има и лично наблюдение.
    И като споменах по-назад, че съм гледал евентуалния наследник на U-Crown, ето бърза презентация на модела Soyal:
    https://youtu.be/WSyH4URjOT8

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #559

    Отговор: Gree GWH12UB

    Тая презентация вече сме я гледали в темата за G-Tech
    Как го замести? Като ценово е 20% +
    На мен ми харесва G-Tech, като хардуер и заради идеята за лесно почистване.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #560

    Отговор: Gree GWH12UB

    Замести го със сходни подобрени характеристики + уж лесното почистване (няма отзиви от собственици досега). Ценово е нямало как да намалят Fairy с 20%, но пък Soyal например излиза по-евтино от U-Crown с едни 20% приблизително. Вероятно затова и намалят цената, за да може да се продава все пак, след евентуално пускане на заместника.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #561

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от mitkogdzzz Виж публикацията
    Страхотна машина е климатика, с красив дизайн и най-важното-топли много, особено сега при тези минуси му се усеща силата. Имам проблем с настройката на приложението Gree Smart на телефона ми за да го управлявам през WIFI. Има ли някой по-вещ колега който да опише стъпка по стъка конфигурирането.
    Този коментар го бях видял отдавна, когато се колебаех за марката на новия климатик. То, човекът вече може да си е намерил решение на проблема, ама нищо не ми пречи да напиша как мина при мен със Soyal-а. Може да бъда полезен на някой в бъдеще.

    1. Сваляте си това приложение от маркетите - GooglePlay (Android) / Apple Store
    2. Климатикът трябва да бъде в мрежата (контакта), но НЕ включен да работи.
    3. Сядате под климатика (опционално... хаха), взимате дистанционното и натискате едновременно бутоните Wi-Fi и МODE. Климатикът издава звук, че е засича операцията. С това действие ресетвате настройките на самия климатик и той е готов да приеме новите (вашите). Сега имате около 2-3 минути и трябва да действате бързо.

    4. Взимате телефона. Влизате в приложението и натискате + в горния десен ъгъл за добаване на вид устройство. Настройваме климатик, тъй че натискате на АC. След това посочвате, че ще работите с вариант за ресет Wi-Fi + МODE. След това натискате долу, където пише нещо от сорта - "имам всичко необходимо за стартиране на процедурата". Където ви пита за разрешения, давате Confirm навсякъде. Изчаквате, колкото е необходимо...
    5. След това идва време да избирате мрежа. Натискате на мрежата, която самият климатик в конфигурирал. Представлява цифри и малки букви (при мен. При вас може да изглежда и под друг начин).
    6. После ви прехвърля на екран в който показва, какво климатикът е открил като мрежи около него. Съответно избирате вашата Wi-Fi мрежа, след което ви подканя да впишете паролата си. Пишете и давате нататък... (долу на екрана - Next, Continue... не си спомням вече.
    7. Едно кръгче започва да върти едни проценти. Климатикът си сваля някакви настройки, връзва се с облака на Gree, проверява за най-нов firmware. Става 100% зареждане, началният образец, който приложението предлага в началото се превръща реално вече във вашия климатик. Преименувате си го. Съответно, ако имате и други устройства Gree, то ви подканя да си ги подредите в отделни секции/стаи/групи.
    8. И това е... При мен стана от първия път. Цялата процедура отнема не повече от 4 минути.

    БЕЛЕЖКА: Ако решите да ползвате мобилното приложение и дистанционното едновременно, оставете Wi-Fi функцията на дистанционното включена. По този начин се синхронизира работата с мобилното приложение. Забелязах и друго - когато сменяш опциите през дистанционното, мобилното приложение веднага засича направените промени. Когато правиш промени през мобилното приложение, дистанционното не реагира. Очевидно има нещо недомислено. Другото ми обяснение - дистанционното е с по-голям приоритет при работата с климатика. Най-добре, след като си вържете климатика с телефона, бачкайте си само през Gree+ App и бършете от време на време прахта на дистанционното. Поздрави и успех на всички в начинанието!
    kiril30 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #562

    Отговор: Gree GWH12UB

    Привет на всички! Следващата седмица ще ми монтират три климатика, и дълго време се чудех, прочетох доста, мислих, мерих и реших, че ще е U-Crown. От купищата информация, разбрах, че има поне две разновидности на модела. GWH12UB K3DNA4F е по-слабата версия, номимал на отопление 3.6 kw, а максималната мощност е 5.4 kw. По-яката версия е GWH12UB K6DNA4A. Номинал 4 kw, максималната мощност е 6 kw. Струва ми се също, че K6 версията е с R32, а K3 версията е с R410. Надявам се да съм бил полезен на някого, който тепърва ще търси информация. Поздрави и хубав ден!
    лисо одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    54
    #563

    Отговор: Gree GWH12UB

    Здрасти, как да разпозная най силния вариант за отопление GWH12UB .........

  11. Junior Member Аватара на донКурЛеоне от СиераЛеоне
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    софия
    Мнения
    20
    #564

    Отговор: Gree GWH12UB

    Здравейте! Ще отоплявам, не постоянно /събота,неделя,празнични дни/ стая 17 кв.м. 39 м3 , която е с дървена дограма и не санирана на къща в която не се живее. Къщата е в Софийско равно поле т.е. 500-600 м. надморско равнище.Зимата, като отида в стаята температурата е под нулата т.е. минусова. Досега се отоплявах с конвектор и духалка, ама отначало не изключват 10-12 часа докато се стопли и то на мах. 18-20 градуса, повече и не могат да вдигнат , а ако е много студено и тези градуси не докарват. Вече не са опция при този висок ток. Колебая се между Gree GWH09UB-K6DNA4A-I/GWH09UB-K6DNA4A-O U-Crown R32 9000 BTU и Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W/SRC20ZSX-W Diamond, 7000 BTу. Интересува ме да работят като инвентори, а не като обикновени духалки на вкл./изк. Цената им е еднаква. Все се надявам някой да каже и добра дума за Gree-то, защото ми харесва на външен вид повече, ама както и при жените, важен е не само външния вид, а и характера. Благодаря ви предварително! Извинявам се предварително, ако не е в правилната тема поставен поста!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #565

    Отговор: Gree GWH12UB

    А защо си се насочил към 7000 и 9000 BTU? Струва ми се, че за тези условия ще са слаби. Аз съм в неизолирана къща, със бюджетна дограма. Миналата зима няколко пъти се наложи да включа две духалки в спалнята, една не смогваше. С две малки деца съм, и ни е добре на 24°С. Тази зима съм вече с три броя U-Crown 12000 BTU, и до момента се справят отлично. То вярно, че и още не е започнала зимата, под 10°С още не е падала температурата, но съм спокоен поради две причини. Първата е, че още никой не се е оплакал, че е мръзнал с този модел, навсякъде отзивите са за корави, топлещи машини. Втората причина да съм спокоен е, че имам локално парно за резервен вариант...

  13. Junior Member Аватара на донКурЛеоне от СиераЛеоне
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    софия
    Мнения
    20
    #566

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от Andro id Виж публикацията
    А защо си се насочил към 7000 и 9000 BTU? Струва ми се, че за тези условия ще са слаби. Аз съм в неизолирана къща, със бюджетна дограма. Миналата зима няколко пъти се наложи да включа две духалки в спалнята, една не смогваше. С две малки деца съм, и ни е добре на 24°С. Тази зима съм вече с три броя U-Crown 12000 BTU, и до момента се справят отлично. То вярно, че и още не е започнала зимата, под 10°С още не е падала температурата, но съм спокоен поради две причини. Първата е, че още никой не се е оплакал, че е мръзнал с този модел, навсякъде отзивите са за корави, топлещи машини. Втората причина да съм спокоен е, че имам локално парно за резервен вариант...
    Насочих се по препоръка на специалистите. Стаята е 17кв.м.; 39 м3 , точно за 9-ка корона и е не санирана със стара дървена дограма. Сподели как се държат климатиците в това студено време, колко харчат, често ли дефрозват ? Короната при темп от 0 до 10 гр. как се държи,като инвертор или като духалка, на колко изключва харчи ли много? Много ми се иска да се убедя, че купувайки Gree GWH09UB-K6DNA4A U-CROUN 9000BTU за тази стая, ще направя по-добрия избор пред Mitsubishi Heavy SRK20ZSX-W DIAMOND, 7000 BTU.
    За тези конкретни условия, които са специфични и не са за всеки климатик.



  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #567

    Отговор: Gree GWH12UB

    Ако търсиш икономия от електроенергия, не храни големи надежди. По-напред в тази тема е обяснено защо. Накратко, хладилната част е изпълнена с двустъпален компресор и флаш инжекция. Според потребител, който е навътре в материята, при температури по-високи от -10°С, климатика няма да е толкова икономичен, колкото такъв със стандартна хладилна част. Предимствата му се проявяват от -10°С надолу. Сега при тези температури изключва доста по-рядко. За този месец до момента са изконсумирали по около 50 лв, а има още около 10 дни. Аз не търся икономия от ток, а сигурност, че при -25°С няма да мръзнем. Дефтостите бяха по един или два на нощ при температури около 0°С и мъгла. Скоро не съм засичал, ама не се разбира кога ги прави. Трябва да гледаш индикацията на вътрешното тяло, или да гледаш външното. Поддържа си заданието в с отклонение от около 0.5° нагоре\надолу. През повечето време при положителни температури си бачка на on/off, като го прави доста комфортно. Когато духа, струята винаги е топла, и няма никакви шумове, форсирания, мърдане на клапи и тем подобни. Топли зверски, и това ме устройва. Дали ще платя 150 или 200 лв в тоя студ за три климатика, ми е все тая. Прочети хубаво цялата тема, и си прецени. Хубаво е да дойде професионалист, да огледа на място, и да си даде мнението. На мен все ми се струва, че със 7000 BTU ще береш ядове, но аз съм само потребител, и мнението ми не е толкова важно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    72
    #568

    Отговор: Gree GWH12UB

    И аз да се включа по темата. Първа зима с климатика ми е:
    Минуси: Както каза колегата по-горе,в положителни температури он/оф-и,ако са над 10 градуса офф-а е по-дълъг(но на мен бавно ми изтива стаята,без климатик зимата ми е около 21градуса).Он/оф-те не са примерно на 5-10 минути,а са на по-дълъг период и съответно не са дразнещи. Аз го ползвам в много добре изолирано помещение 30 квадрата и е презапасен доста. При ОН върти въздуха около минута преди да почне да топли,което ако е с/у теб може леко да те дразни.При он/офф много леко припуква,но не е дразнещо.
    Плюсове: Много топла струя,не мърда клапи при он/оф. "Брутален" дефрост - нямам си на идея дали е правил,но както казва колегата по-горе май светва лампата за изключен клиаматик и по това се познава(аз го следя и не мога да хвана кога светва ),така де идеален е за спалня(ако прави дефрост няма как да разбереш по някакви звуци!). Аз го ползвам като духалка-когато съм си в къщи само тогава работи,днеска на -8 градуса си го пуснах и след 10 минути в хола е баня. Винаги се държи на 25 градуса и на "I FEEL",че ако е на датчика горе при климатика ми прави голяма разлика в температурата(от стила на ползване на климатика) . Ти си в неизолирана къща и при теб едва ли ще он/оф-и. Според мен не пада до декларираният минимум,но пак да спомена аз съм в доста изолирано помещение,но пък го държа на 25 градуса.
    Вечерно време отварям към спалнята и банята и въобще не вижда грам зор . Като темперира помещението,което става бързо при мен,работи на първа степен,която си е доста безшумна. Няколко пъти съм го държал на 22-23 градуса и май пада и на най-ниската степен(тука не съм много сигурен). Има си wi-fi и през приложението е доста удобно,но както се спомена някъде из темата или се работи само с дистанционното,или само с приложението,че от приложението няма обратна връзка до дистанционното.


    П.П. Някой ако му е мерил минимумите ще ми е интересно да ги постне(на по-новият модел).
    Този пост е редактиран от kiril30; 25-01-22 в 10:00.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #569

    Отговор: Gree GWH12UB

    Аз съм с новия модел, и не му е нисък минимума. Под 400w не съм го засичал, а и няма как да седя по цял ден, и да зяпам ватметъра. Предварително знаех, че така ще работи, и така ме устройва. Не искам да ми вее с хладна струя. Добре ми е или да духа топло, или да не духа.
    kiril30 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #570

    Отговор: Gree GWH12UB

    вее ,ако няма ниски дебити ( кофти софтуер ,пръчка ) .. ако има не вее ,даже на 100 вата духа топло с нисък дебит ( на 50 см не го усещаш ) .. ма не е Грий де

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 39 ПърваПърва ... 2836373839 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 12:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 12:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе