Страница 31 от 67 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #451

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    А за 10-20 стотинки в студен ден с температура под нулата струва ли си да излизаш навън и да го поливаш, ако се случи да се натрупа лед?
    Плащаме всякакви застраховки с мисълта -дано нищо да не се случва, но все пак...
    При Нордиците се мисли по-скоро как да функционират при сурови условия.
    rosswen, Rado Smilkov и biso65 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #452

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ами сигурно щото са му спестили едно реле за време, което да го пуска
    при сигнал от четирипътния под 0С за 15-30мин.
    Не знам, аз не съм учил топлотехника.
    Gyokov одобрява това.

  4. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #453

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Леко уточение - той така или иначе си хапва 13 w в офф,та от тези 70w остават към 60 за нагревателя на тавата. Както е казал обаче народа - кеф цена нЕма!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #454

    Gree Amber/C&H Supreme

    От нагревателя, в кофти условия (за каквито са предназначени такива климатици), файда има. Друг е въпросът, че може да се осъществи и по-интелигентно, както спомена Цанков. Но, явно така е преценил производителят. Знаем колко е гениален нагревателят на МЕ FH-Zubadan... Същата логика, само че консумира двойно повече.
    ccankov73, stainway и biso65 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #455

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Който го притесняват тези 70 вата, не може ли просто да го изключва от контакта, когато не го ползва? Знам, че е дървено решение, но едвали е голям проблем.

  7. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #456

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    Който го притесняват тези 70 вата, не може ли просто да го изключва от контакта, когато не го ползва? Знам, че е дървено решение, но едвали е голям проблем.
    Може... Но е дървено решение, както отбеляза! Който както иска.
    И всъщност споделяме наблюдения и впечатления от работата на конкретните машини, не толкова да се оплакваме или хвалим.


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 08-12-18 в 08:47.
    Gyokov и biso65 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #457

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Както казах аз не съм подготвен да коментирам всеки детайл.Заятова Ви помолих да прочетете статията дадена на стр. 1 и ако можете -коментирайте.Относно това дали си хваля климатиците може да потърсите мненията ми за LG ,който си купих преди няколко години,но не знам точно в коя тема са.Ако това Ви изглежда хвалене....нямам какво да кажа.Та ето какво е написано за същия климатик на r410
    ''
    Cooper&Hunter Vip Inverter — это новатор в сфере тепловых насосов с двухступенчатой компрессорной технологией. Модель 12-ой серии имеет номинальную производительность на обогрев 3,4 кВт. Он оборудован двухступенчатым компрессором, который работал во время тестов. Оборудование работало стабильно, особенно при очень низких наружных температурах. Отличительной чертой C&H является пульт дистанционного управления с радиоканалом, отчего данное оборудование не нуждается в управлении с близкого расстояния. Помимо этого присутствует управление с помощью стандарта Wi-Fi.
    При температуре +7°C, C&H данный тепловой насос работает стабильно с половинной нагрузкой и плавной регулировкой мощности.
    При температуре -7°C, активируется стандартный цикл разморозки: 65 минут работы и 6 минут разморозки.
    При температуре -15°C, насос работал стабильно: 51 минута работы и 7 минут разморозки.
    При температуре -25°C, прибор работал на редкость устойчиво, без разморозки при тестировании в 2.5 часа.
    При температуре -30°C, цикл разморозки начался только после 3х часов работы, и продлился 10 минут. Прибор работал очень стабильно.
    Согласно заявленным характеристикам, минимальная внешняя температура для работы прибора на обогрев -30°C.
    Тепловой насос Cooper&Hunter с двухступенчатым компрессором в диапазоне наружных температур от +7°С до-7°С работал стабильно, но эффективнее всего работал при отрицательных наружных температурах ниже -10°С .
    Данная модель лучше всех зарекомендовала себя при эксплуатации в самых холодных условиях.
    Выбор редакции CH-12FTXHV-B лучший тепловой насос по соотношению цена/качество.
    Преимущества

    • обогрев при экстремально низких температурах
    • высокая энергоэффективность при экстремально низких температурах

    Недостатки
    менее экологичный хладагент R410''

    • Хайде и умната


    • ,аз ще си дам малко почивка,че много писане стана.Който иска да коментира,но с данни и факти и без лични нападки.На мен ми е все тая дали климатика ми ще гори 10 лв. повече или по-малко,въпроса беше за използваната технология
    Този пост е редактиран от cable; 08-12-18 в 10:14.
    biso65 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #458

    Gree Amber/C&H Supreme

    Интересното е, че под -15 размразява по-рядко, отколкото на -7. Иначе, дефрост на 50мин., при -7 не ми се нрави особено, но ще споделяте как е в реални условия. По въпроса с топлата струя, са могли да направят степенчато вдигане на минимума, с падане на температурите. Много производители го практикуват. Не виждам смисъл, на +5 да изкарва 50гр. и да пада само до 600W, но така са преценили. На мен лично, при температури над +2-3, такава гореща струя ми е неприятна. Стане ли по-студено, тогава предпочитам да усещам по-топличко. Но както се казва, "на вкус приятел няма". Това е личното ми мнение, не желая да влизам в конфронтации.
    SPSt одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #459

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не си мислете, че каквато и да е техника за 5 хилки не е по-добра от тази за 1,5 хилки. Ясно е, че е по-добра. Въпросът е с какво и дали конкретният потребител може да направи съответните компромиси, за да ползва по-евтината машина и това да не го дразни прекалено (отделен въпрос е, че не всеки може и би дал 4-5 хилки за климатик). Съдейки по броя на Гри-тата, които са монтирани наоколо, компромисът е направен и се прави. Демек балансът цена/качество е добър - има си недостатъци, ясно е.
    Този пост е редактиран от Vizi; 08-12-18 в 10:25.
    rosswen, Rado Smilkov и biso65 харесват това.

  12. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #460

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Интересното е, че под -15 размразява по-рядко, отколкото на -7. Иначе, дефрост на 50мин., при -7 не ми се нрави особено, но ще споделяте как е в реални условия. По въпроса с топлата струя, са могли да направят степенчато вдигане на минимума, с падане на температурите. Много производители го практикуват. Не виждам смисъл, на +5 да изкарва 50гр. и да пада само до 600W, но така са преценили. На мен лично, при температури над +2-3, такава гореща струя ми е неприятна. Стане ли по-студено, тогава предпочитам да усещам по-топличко. Но както се казва, "на вкус приятел няма". Това е личното ми мнение, не желая да влизам в конфронтации.
    Ами има си отговор и на това за дефроста - колкото е по студено,толкова и въздухът е по сух,от там и заскрежава по трудно...Още не мога да видя дефрост на тоя звер,а фуджика ми току що го направи(той е в спалнята на 3ти етаж)
    stainway одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #461

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Ами има си отговор и на това за дефроста - колкото е по студено,толкова и въздухът е по сух,от там и заскрежава по трудно...Още не мога да видя дефрост на тоя звер,а фуджика ми току що го направи(той е в спалнята на 3ти етаж)
    Ако е в реални условия, разбирам, но тези, доколкото знам, е в някакви лаборарории, не съм чел съвсем подробно. Дори и да е малко по-влажно, този интервал ми се струва малък.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    Кубрат,България
    Мнения
    8
    #462

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Здравейте ,имам климатик Грии амбър нордик 12-ка ,топли добре но този лед който е обгърнал питата и не се топи ,дали е нормално това!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #463

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не, ако цял ден е така. Хващай бутилката с гореща вода и потърси някой да го погледне.
    ivan74 и stainway харесват това.

  17. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #464

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от edi74 Виж публикацията
    Здравейте ,имам климатик Грии амбър нордик 12-ка ,топли добре но този лед който е обгърнал питата и не се топи ,дали е нормално това!!!
    И аз мисля,че не е нормално! Моя е 9ка,но до сега съм го видял само веднъж леееееееко заскрежен в горната част на външната пита.Като казвам заскрежен-разбирай все едно е паднала слаба слана. Вече трети месец работи нон стоп,а съм до Панчаревското езеро и река Искър и влажността на въздуха си я бива....Такова чудо и Самсунгите ми от преди 10 години не правят...
    stainway и Rado Smilkov харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #465

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Можете да му зададете "ръчен (принудителен) дефрост ".
    Нагласяте го на 16 градуса в режим отопление и в рамките на 5 секунди натиснете последователно бутоните +/-,+/-,+/-
    П. П. Все пак не е нормално, ако е така продължително време.
    Като гледам навяванията в ъгъла на къщата може и да е от снега и посоката на вятъра...
    Този пост е редактиран от stainway; 08-12-18 в 23:19.
    Rado Smilkov и biso65 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 67 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе