Страница 61 от 67 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    54
    #901

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Надявам се на C&H сервиза поне да е читав, ако някой ден се наложи :D

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #902

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    Надявам се на C&H сервиза поне да е читав, ако някой ден се наложи :D
    Процедурата при GREE.
    След пускане на машината и подписване на документите /гаранционна карта и договор/ машината се регистрира в системата на GREE.
    След 1 год. автоматично климатика излиза за профилактика. Единственото, което са нямали до сега е, 5к въздушен датчик.
    stainway и biso65 харесват това.

  4. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #903

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от vesod Виж публикацията
    Процедурата при GREE.
    След пускане на машината и подписване на документите /гаранционна карта и договор/ машината се регистрира в системата на GREE.
    След 1 год. автоматично климатика излиза за профилактика. Единственото, което са нямали до сега е, 5к въздушен датчик.
    Мдааа,ама тук друго ни се обяснява от хора,които явно имат нещо против марката...Интересно защо няма толкова негативизъм към другите марки климатици във този форум? Тук не дай Боже да кажеш нещо положително и моментално се изписват 1-2 страници спам,колко било това-онова,как са боклучави,как едва ли не са без сервиз и какво ли още не...

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #904

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Не е изключено да има и различно отношение към различните търговци и монтажници. Все пак живеем в БГ и всичко е относително. Преди около 4-5 години много ми хвалеха поддръжката на Гри.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #905

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Честно казано, до тук намирам почти пълно единодушие сред представителите на "форумните фирми" по отношение лошото мнение относно вносител и сервиз на Грее и Купър и Хънтър. А тези представители е трудно допустимо да се обединят умишлено, защото с времето се видя, че имат различни лични/фирмени предпочитания към вносители, марки и модели, първа-втора употреба и т.н. Единствената им обща позиция е само отрицателното мнение за вносителя на Грее и Купърите. Може и да има нещо наистина вярно.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #906

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Е има поне един, който не е съгласен с това - малко по-горе е писал и мисля, че също е от професионалистите (макар и рядко пишещ). Аз лично имам познат, който също е доволен, но той работи изключително и само с Gree. Предлага и други марки, но е по-скоро само за параван. Каквото и да искаш - все се стига до Гри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #907

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Е има поне един, който не е съгласен с това - малко по-горе е писал и мисля, че също е от професионалистите (макар и рядко пишещ). Аз лично имам познат, който също е доволен, но той работи изключително и само с Gree. Предлага и други марки, но е по-скоро само за параван. Каквото и да искаш - все се стига до Гри.
    И после по пътя на додо2000. Взел парите монтирал и не го интересува нали работи как вече е друг въпрос. Който желае грии не го разубеждавам странно е че скоро клиент с фери не пожела втори макар че бюджета беше 1000лв. Казах взимай още едно фери ама не харесал хистерезиса и шума.
    ivan74 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    62
    #908

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    При новите модели на GREE /малките човечета незнайно защо/ са заврели въздушните датчици в кутията на вътрешното тяло. От там и успиването на климатика, макар и не при всички, явно зависи от мястото на монтиране и самото помещение. Решението е изнасяне на датчика директно на топлообменника или функцията I Feel . На този подов защо са го сложили там ,аз нямам лично обяснение.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen, stainway и Rado Smilkov харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #909

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ако е част от която зависи пряко работата на машината е интересно как се обяснява на клиента?
    Това клиента въобще не го интересува.Тия с гаранцията да се оправят-имат точно 30 дневен срок за отстраняване на гаранционен дефект.Ако щете-може и смяна с нов климатик.А в закона за защита на потребителя е написано също така че,потребителя не бива да понася значителни несгоди заради дефекта-т.е.за времето на ремонта (в случая - климатик) трябва да му осигурите аналогичен уред.А не да го пращате да си купува духалка.
    gangstera одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #910

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    А в закона за защита на потребителя е написано също така че,потребителя не бива да понася значителни несгоди заради дефекта-т.е.за времето на ремонта (в случая - климатик) трябва да му осигурите аналогичен уред.А не да го пращате да си купува духалка.
    Ъхъ...., аз за заместващ климатик и в чужбина не съм чувал.
    След малко ще идва на гости приятел от Щатите (живее там от 99година в квартала в който е и Бил Гейтс).
    Ще го питам и ще пиша пак, но където аз съм живял такова животно нЕма.

    - - - - - - - - - -

    Ъпдейт - там такова нещо нямало - няколко дена за ремонт.
    Ако не можели да я оправят в рамките на деня слагали друга.Става въпрос за термопомпа за цялата къща, моносплитове почти никой не ползвал.
    Цена на нова термопомпа(без връзка с ремонтите го пиша) - около 2500$,
    но цена на монтаж, настройки и пуск при налична инсталация 6-7000$!!!
    С прокарване на инсталация(въздуховоди) около 15 000$ - труд.
    Само лицензиран техник/фирма можели да извършват тази дейност,
    но и там било пълно с - да го кажа меко - “неразбиращи”.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 06-03-19 в 15:28.
    Gyokov, rosswen и Rado Smilkov харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #911

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    @ccankov73 -Първо не говорим за Щатите,а за БГ,второ-че,потребителя не бива да понася значителни несгоди заради дефекта-това е широко понятие-може да му сложат духалка,радиатор,конвектор,друг климатик,да му платят сметката и така,нали?
    И трето-и ти потвърждаваш казаното в нашия закон че важи и в щатите-няколко дена за ремонт.Ако не можели да я оправят в рамките на деня слагали друга.Т.Е. и там потребителя е защитен и не бива да понася несгоди от дефектирал уред.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #912

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme


    Намерете в закона къде пише задължение за осигуряване на оборотна стока и че при три дефекта се заменя с нова.
    http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0...8124_at.5.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 07-03-19 в 10:58.
    bobovo одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #913

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Тази ГК не е много в съзвучие със закона. При 3 еднакви дефекта търговецът е длъжен да замени стоката, така че т.2 издиша. Това, че клиентът е подписал такава ГК, няма никаква стойност.
    Julius Caesar и valyo68 харесват това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #914

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Ще помоля, темата да остане за това което пише в заглавието - по другите въпроси си има отделни теми.
    stainway и biso65 харесват това.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #915

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Kratos87 Виж публикацията
    Моят Амбът хапна 240kwh за февруари
    Моят японец (ME-FD35)при подобни условия горе-долу същото с гарнитура=263,46kw.Като го държа на 22/23 градуса почти постоянно. Amber-a не съм го мерил,защото е 18-ка,при нестандартни условия и се ползва непостоянно.Така,че тези дето постоянно дрънкат за извънземни(и не дотам) икономични клими да ги питам кат бай ти Г.-''От къде ги вземате''...?
    Не бях чел скоро темата,защото знам какво се пише без да я чета-хумор,сатира и забава.На едни работи нормално,на други яде по една тенджера кюфтаци и те още не са предявили претенции към монтажната фирма(или вносителя).Вероятно ги правят на 2 линии с различни части.Добре че на корабчето дето кацнаха на обратната страна на луната(както може би някои си спомнят мечтата''The dark side of the moon'') не са били с Gree,щото щеше да им ''изпапка горивото''.
    Мислех,че ще се обсъждат сериозни неща,като напр. това долу(дано да знаете от къде идва),а то ...''очаквахме филм с голяма проблематика,а се оказа е...а тематика.
    Честита първа пролет,все пак!

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Pansim одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 61 от 67 ПърваПърва ... 11515960616263 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе