Страница 45 от 67 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 1005
Like Tree932Одобрявам

Gree Amber/C&H Supreme

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #661

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Сух,колко да е сух студа щом прехвърча сняг и съм на 300 метра от езеро...А в същото време Фуджицуто си прави по някой друг дефрост и в легена се понамирва ледец...(Много съм си доволен и от него)
    И аз живея на 500-1000м. от Дунав, но последната седмица студът е сух. И тук валя сняг на два пъти. МЕ-то ми също има висулчица, но то прави дефрост по часовник. Както и да е, радвай се на машинката, дано така те радва и за напред, но не приписвай всичко само на нея.
    biso65 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #662

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Амбър 9., От 20 часа до 8 часа -13 kW, задание около 21С, външна около -10С, районът на гр. Сливница (Безден). Около 45 кубика стая+още една 30 кубика през отворена врата.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    8

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #663

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Това с разхода е толкова безмислена информация, че няма накъде. Пример - разход на едно и също жилище за газ (няма КОП) - 11 кубика на ден средно за Ноември, 8 кубика на ден до сега за Януари. Температурата вътре е еднаква, но се появиха съседи.
    edi1, Mega, bobivg и 2 други харесват това.

  5. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #664

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Самотна къща без съседи... не виждам да е по-малко смислен от твоя пост, 'щот поне е по темата... :D Коментирам разхода на конкретен модел в конкретни условия, всеки път ги изписвам, за да е коректно спрямо тези, които не са прочели назад в темата подробности за машината, мястото и къщата. Толкова ми е инфото по телефона от майка ми, както че и два пъти през нощта е съскал и въздишал ( дефроствал е явно) или толкова го е чула да дефроства, много топлел, "Змей Горянин" го е кръстила. Не пиша в темата за разход, защото този модел Амбър на R32 е от 2018, сравнително нов, и го коментираме тук. С това, надявам се, драги съфорумнико, когото имплицитно Viziрам, отговарям на поста ти, свързан със смислеността на извършеното от мен писмовно усърдие, отнесено към дискурса, предопределен от заглавието на темата.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 11-01-19 в 14:27.
    karambam и biso65 харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #665

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Няма да изпадам в литературни словоизлияния понеже не ми е сила, но съм забелязал един тренд в писанията ти колега и за това си позволих да коментирам. По принцип не знам дали съзнаваш, но машината ти е наврята в помещение, което въобще не отговаря на изискванията на производителя и с много голяма вероятност това е причината да се държи странно. Също така прочетох постове от теб, в които твърдиш че Гри са лакоми по принцип. Поради точно такива свободни съчинения давам пример какво значение имат условията. Работата не ми е свързана пряко с климатична техника, но НЕ съм творческа личност по душа и вярвам на прецизни измервания, а такива няма практически за нито един от климатиците, които се продават в БГ ако не се лъжа. Всичко останало е ала-бала. Единствено специалисти с огромен опит (мисля, че има такива във форума) могат да дадат някакво относително точно мнение. Даже и те имат своите лични предпочитания и това със сигурност оказва влияние върху преценката им.
    Както няма два еднакви месеца в една и съща къща, така и няма две еднакви къщи по принцип.
    SPSt, stainway и Rado Smilkov харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #666

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Амбър 9., От 20 часа до 8 часа -13 kW, задание около 21С, външна около -10С, районът на гр. Сливница (Безден). Около 45 кубика стая+още една 30 кубика през отворена врата.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    8
    Това 9-ка ли е и наистина както пише "Vizi " Не е ли малък за тези помещения климатика.И аз съм доста ядосан първо на майстора на който се доверих за избора и после от климатика.Писал съм в други теми за мойте премеждия и нямам нерви да пиша и тука.Но караме така и не знам кога ще полудея и ще го махна.Излезе че е малък за тази конфигурация на стаите.26м2 разпределени на стая,кухничка и коридорче.Навсякъде отворени вратите.Техника каза достатъчен ще е и скочихме в бездната.Но уви като стана 0- и надолу външна взе да гори много и да не топли.Грии ченч 12-ка.Това е в общи линии.уйдисах на наште да не дават повече пари и се вижда резултата.Но и псувам и техника същевременно.Просто си бяхме за 18-ка Грии или .Но повече не искам и да чуя за Грии изобщо.
    bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #667

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Да не мислиш, че 18-ката ще ти гори по-малко. Мен лично ме съмнява.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #668

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията
    Да не мислиш, че 18-ката ще ти гори по-малко. Мен лично ме съмнява.
    Поне щеше да топли.Мен горенето не ме топли чак толкова.Важното е да топли.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #669

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Проблемът не е чак толкова с това, че климатикът е 9-ка, а с ниските помещения според мен и това, че с една машина се опитват да се топлят две стаи. От моите скромни наблюдения Гри не са за малки помещения. Това е коментар към loshiat.

  12. Junior Member Аватара на biso65
    Тук е от
    Oct 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    108
    #670

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Поне щеше да топли.Мен горенето не ме топли чак толкова.Важното е да топли.
    Пич мен Амбър 9ка ме ТОПЛИ в точно такива помещения както си ги описал,дори квадратурата е около 28-30(вярно етажа е висок 2.50) Къща първи етаж,без помощ от комшии или парно! Настроен на 24 градуса поддържа ги идеално в кухнята където е,а в стаята сега около 20-21. Похапва около 12 -14 киловата на денонощие при тези минуси вън. Всичко е много индивидуално - изолации,дограма,строителство... При мен стените на първия етаж са дебели над 60 см. (тухла плътна единичка,зидан гранитен камък, мазилка,изолация стиропор и пак мазилка)
    stainway и Rado Smilkov харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #671

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Техника каза достатъчен ще е и скочихме в бездната.Но уви като стана 0- и надолу външна взе да гори много и да не топли.Грии ченч 12-ка.Това е в общи линии.уйдисах на наште да не дават повече пари и се вижда резултата.Но и псувам и техника същевременно.
    Сравнявате круши и ябълки Amber благодарение на двустепенния си компресор запазва много повече капацитет при температури под нулата и няма нужда от презапасяване. Колкото до горенето- при -10 и надолу, важното е да може да топли и да не се превърне в заледено кубче
    Моят опит с C&H VIP( U-Crown) e, че 12-ца се чуватва много добре в 30-32м2. Амбер е с още по-високи показатели и дебити, така,че искат малко повече простор.
    biso65 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #672

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Пич мен Амбър 9ка ме ТОПЛИ в точно такива помещения както си ги описал,дори квадратурата е около 28-30(вярно етажа е висок 2.50) Къща първи етаж,без помощ от комшии или парно! Настроен на 24 градуса поддържа ги идеално в кухнята където е,а в стаята сега около 20-21. Похапва около 12 -14 киловата на денонощие при тези минуси вън. Всичко е много индивидуално - изолации,дограма,строителство... При мен стените на първия етаж са дебели над 60 см. (тухла плътна единичка,зидан гранитен камък, мазилка,изолация стиропор и пак мазилка)
    Нали се сещаш, че Чейндж 12 и Амбър 9 са несравними. Сложи едно Чейндж 12 и ще запееш неговата песен.
    biso65 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #673

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Цитат Първоначално публикувано от biso65 Виж публикацията
    Пич мен Амбър 9ка ме ТОПЛИ в точно такива помещения както си ги описал,дори квадратурата е около 28-30(вярно етажа е висок 2.50) Къща първи етаж,без помощ от комшии или парно! Настроен на 24 градуса поддържа ги идеално в кухнята където е,а в стаята сега около 20-21. Похапва около 12 -14 киловата на денонощие при тези минуси вън. Всичко е много индивидуално - изолации,дограма,строителство... При мен стените на първия етаж са дебели над 60 см. (тухла плътна единичка,зидан гранитен камък, мазилка,изолация стиропор и пак мазилка)
    При нас даже е 2.10 височината сутерен на нивото на улицата е.Два прозореза единични,изолацияот вън 10смстиропор.Явно този модел си е направо греда и е малък за тези квадрати.Но аз нали за това викам майсторите да видят за какво помещение става въпрос и той да каже какъв да е и аз да решавам.Аз не съм му казал този сложи и това е.Той още в началото не работеше както трябва ,еле го накарах едвам на пролетта да дойде да замери фреона ,Какво замери какво прави не знам с едни бутилки отвън и каза че сипал още 250гр фреон.Нито на майстор попаднах нито на климатик.
    VeleV.Klima и biso65 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #674

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    Браво! Чудесно! И все пак темата си е за друго
    Толкова ли е тесен форума, че точно в тази тема трябва да се спами непрекъснато.
    П.П. 36 градуса за мен е хладно, но още веднъж ако ви е комфортно
    biso65 одобрява това.

  18. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #675

    Отговор: Gree Amber/C&H Supreme

    @Vizi: "По принцип не знам дали съзнаваш, но машината ти е наврята в помещение, което въобще не отговаря на изискванията на производителя и с много голяма вероятност това е причината да се държи странно. Също така прочетох постове от теб, в които твърдиш че Гри са лакоми по принцип. Поради точно такива свободни съчинения давам пример какво значение имат условията.

    Здравейте, обръщам се към Vizi, Biso, Стенли от ниската земя (който даде много полезни съвети) и всички, които имате повече опит и знания по темата - с Грии и климатиците въобще. Не се заяждам, не критикувам, споделям опит и търся съвети, за разлика от повечето хора у нас съм склонен не само да ги чувам, а и да ги прилагам... Пак описвам грубо помещението, където е монтирана машината - Gree Amber 9. Къща в село Безден, района на град Сливница, на 150 метра от язовир,надморска височина около 750м, на склона на Стара Планина. Няма съседи - приземен полувкопан етаж, изцяло затворен, сложил съм и стереопор между прозорците, реално е мазе, в което не се влиза зимата! Втори етаж - коридорче, баня с тоалетна (общо около 5 м2 двете), вътрешно стълбище, затворено с врата- в кухнята е, която е около 18м2, стълбището е 3м2, реално е голяма около 15м2. Врата от кухнята към дневната, която е почти 20м2(не вратата ). Височина на етажа - 2,30м. Реално РЗП на етаж - около 50 м2, светла площ - около 42м2, банята, коридора и стълбището са затворени - климатикът е в дневната (хола) и през отворената врата поддържа и в кухнята някаква температура. На горния етаж има две стай, не се ползват зимата, има 8-10 см изоплация на покрива. Къщата е със стените от около 20 см (четворки и газобетон - миш-маш е правил баща ми, лека му пръст, преди 20-25 години, цялата е облечена с 5 см. стереопор отвън, на втория етаж е ПВЦ дограма - среден клас, стандартен еднокамерен стъклопакет 24мм с ка и бяло стъкло.
    Та, климатикът, вари го печи го, работи като конвенционалка - он/офф. Пробвах го на ауто, на различни степени на турбината, с iFeel, дистанционното седи на масичка срещу него на 60 см. от пода. През деня е настроен на 18 С° - в кухнята има Прити камина (с фурна, модел FM 12kW) на дърва, майка ми става около 6-7 и я пали, престава да я зарежда около 2100, до 2200 е изгоряло всичко и тук идва ролята на климатика. На 18 С° е ясно, че почти не включва, просто Притито през деня е достатъчно, идеята беше да престане посред нощ да става и да зарежда, разбутвайки си съня. Имаше един злополучен Хичо преди Амбъра (RAS14eh1 - модел, известен с това, че след -1С° се смахва и не топли (има си тема даже...). Каквото и да правя, за мен Амбъра харчи повече от очакванията ми за климатик, клас А+++ и SCOP 5! Vizi, сравнявам с 20 годишна конвенционалка Пана (SC-A95KE, който замалко да засиля към изхода, ако не беше съфорумец - @babati) - 900W на -8 в София, скапан Самсунг AQV12NSAN, дето на -10 и 22 настройка папака около 400W, един GE35VA, с който се топлим в офиса.
    Амбъра наистина много топли, всеки път го твърдя, просто духа 10 МИН, после 10 почива, пак включва и така - и то с по 2200W фучи, виждал съм го развъртян до 2850W, а не би трябвало да може, поне според това от сайта на вносителя -
    Отопление W 745 (130 – 2400
    , та се чудя дали не влизам в хипотезата на dodo2000...
    Vizi, ако климатикът не е оразмерен, тоест "заврял" съм го, то ако затворя вратата и го оставя час - два да работи, не би ли трябвало 45м2 да са му тамън(Амбър 7. тук няма - в България)? Ако е преоразмерен в тази стая, то при отворена врата защо не работи като инвертор - да догонва температура, примерно. Въртях го с почти всичкакви варианти и настройки, или поне тези, за който се сетих. Бисо в подобни помещения (да, с доста по-дебели стени!) вади разход, който на мен ми е на нощ! Вчера от 21 часа днес до 7 - 14kW, настроен на 22 С°... Vizi, ако това не ти се струва много, човек, не зная кое е много тогава... За 24 часов разход като при Бисо ще черпя направо! @Rafailiev, колко харчи онази 24. Амбър, дето го монтираха да обръща въздуха, просто ми е любопитно?! Не очаквам климатикът да е като машина за 4к и нагоре, просто ми се струва, че или производителят послъгва, или моята машина нещо е дефектна, или наистина не мога да я използвам правилно, или не е сметната правилно за помещението/та... или си е така! Още нещо, с 43,5кг външно (еднакво с 12.Амбър) и спрямо дебитите и мощността й, машината е като и повече от някои 12-ки. За височината, че била ниска стаята, не виждам логика да е от значение, това не променя обема на помещението, има значение как и къде ще се монтира климатикът, а монтажът е извършен от хора, които знаят какво правят, вакумирана е машината, в тая посока под вола да се търси теле няма смисъл.
    Всеки с коментари и идеи е добре дошъл и предварително благодаря!
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 14-01-19 в 11:36.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 67 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  2. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 05-01-10, 23:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 22:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе