Страница 14 от 37 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #196

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Я забележи, когато влезе на по-висок вентилатор - работи нормално.
    Още е топло и се случват аномалии.
    Датчика е близо до питата, чувствителен, малко проблем със софта и готово.
    Според мен преоразмеряването не е причината.
    gerhar и sdn90 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #197

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Моите наблюдения на много модели климатици показват, че в режим отопление работят коректно само между 20°С и 24°С. При задания под или над този интервал, оглупяват. Ако Сашо е прав за това, че има преоразмеряване (което ме съмнява), се получава точно такова накъсване в работата, заради обратната връзка на саморегулацията. Странното е това, че не вдига още температурата, преди да спре. Трябва да се измери температурата на изходящия въздух или най-добре тази на кондензатора. Възможно е да се задейства защитата на компресора от прегряване - малко фреон; дефектен сензор или преосигуряване, заради тъпия измислен фреон. Трябват още замервания.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,800
    #198

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Такова неадекватно поведение не се дължи на преоразмеряване.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,317
    #199

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Тази сутрин при мене 4 градуса.
    Ако и при колегата е толкова, да пробва как работи при по-ниска външна. Ако е пак същата работа да вика фирмата да го подменят.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #200

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sdn90 Виж публикацията
    24 квадрата за 12-ка малко ли са? Отворих и вратите към коридора, спалнята, кухнята и банята. Стават около 60 квадрата. Няма ефект, работи когато му скимне.
    Преди около 30 минути реши да се включи, без да съм променял никакви настройки и работи вече почти половин час без да спира. Имам усещане, че вечер проблемите са му по-малко, в сравнение през деня.
    Станах му чирак на този климатик... Да не говорим, че съм му платил почти 2К, а работи по-зле от конвенционален климатък за 600 лева.

    П.П. Според мен проблемът се дължи на неизправен/дефектен температурен датчик..
    Ама ти защо си го пуснал на "ауто"?!
    Така непрекъснато ще ти редува охлаждане с отопление. Пускай го само на режим отопление.

    Не съм изненадан от описаните проблеми с този модел.
    Според мен причините за такова дървено поведение са няколко:
    - вътрешното тяло е с огромен топлообменник, праховият филтър пък е с много ситна мрежа - получава се нисък дебит и питата твърде бързо се загрява.
    - на всичкото отгоре сега видях в един клип, че въздушният датчик е плътно забит върху питата, с широка пластмасова скоба, и няма добро обдухване.
    Не е изнедаващо, че постоянно изключва или, че не ще да тръгва.

    Аз не бих търпял подобно дървеняшко поведение, щях да му откача въздушния датчик от скобата, и щях да го изкарам извън вътрешното тяло, за да заработи като инвертор...
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-10-21 в 10:40.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #201

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    На auto вдигаше два градуса по-висока температура преди да изключи, в сравнение с режим отопление. Вчера започна да не изключва на auto, а да обръща на студено, и затова го зададох на режим отопление. На режим отопление обаче изключва много по-рано от зададената температура и после "заспива". С малко дете съм, което е свикнало на по-високи градуси (26-26.5) с камина на дърва. Мъчение е с този климатик. Малкия мрънка, че му е студено и вече има хрема, а аз постоянно трябва да "ръчкам" климатика да започне да отоплява... През 80% от денонощието температурата в помещението варира от 23.6 до 25 градуса, при настроен климатик на 28-30...
    Къде точно се намира този датчик?
    Погледнах под капака на филтрите, но не видях датчик. Видимостта ми е малко ограничена, защото нямам висока стълба.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #202

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    викай сервиза ,климатика е гаранционен

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #203

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sdn90 Виж публикацията
    Мъчение е с този климатик. Малкия мрънка, че му е студено и вече има хрема, а аз постоянно трябва да "ръчкам" климатика да започне да отоплява...
    Ами да, с климатик е невъзможно да се постигне меката, равномерна и приятна топлина на камината, какъвто и да е той...

    Датчикът се вижда на този клип
    https://www.youtube.com/watch?v=XFnhaYT10hs

    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 02-10-21 в 10:42.
    mimojef и sdn90 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #204

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    не е на добро място ,но на Хитачито ми също е така проблем има само ако филтрите прашасат силно тогава част от въздуха се завърта вътре и стопля датчика .. при чисти филтри много точно поддържа температурата .. все пак може да се пробва да се отщипе и да се премести някъде .. този модел нали има wifi ? от приложението може да се види колко градуса показва вътрешния датчик и ще стане ясно

  12. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #205

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Видимо е, че по начина, по който са го проектирали и монтирали фабрично, в по-топло време няма как да работи по друг начин, освен като конвенционалка най-нисък клас...

    Дано с настъпването на по-големите студове работата му да се подобри.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #206

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    не виждам с какво ще се промени работата му .. то в момента е достатъчно хладно сутрините ,другата седмица го дават и под нулата на места ,ще стане ясно

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #207

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    @Jack Krauser, благодаря за съдействието! Извадих капака и намерих къде е датчика, но не можах да го преместя. Щипката го държи здраво и не искам да рискувам да я счупя. Вместо да го извадя нагоре, опитах се да го изтегля напред, но изглежда, че кабелът е много къс, и няма резерва. Не иска да помръдва напред. Ако не беше гаранционен щях да измисля нещо, но е монтиран преди по-малко от седмица.


    @Alexi, Има WiFi, но приложението на Gree не показва информация за датчика. Показва само на колко градуса си го настроил и останалите функции на дистанционното - https://u.pcloud.link/publink/show?c...1MIgg3DmQ9KOG7

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #208

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ако има бутон "Temp" на дистанционното, с него при последователни натискания се извеждат стойностите на вътрешния, външния датчик, и зададена температура. Поне при U-Crown е така.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,542
    #209

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    сдн90, Алекси ти написа да викаш сервиза. Освен ако нямаш контактен термометър и токови клещи, за да си замериш сам температурата на тръбата към кондензатора (тънката) при максимална мощност. Както и начина на вдигането и във времето. Ако машината беше наред, щеше да прегрява помещението. Питай Миланов!
    Alexi одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #210

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    dodo какво да ме пита, насран му е софтуера като на моите. Да си го прибират и обратно парите. Иначе такава простотия ще трябва да търпи.
    Screenshot_20211002-143011_Gallery.jpg
    П.П.
    На тошиба дайсейкай6 датчика за стайна е набутан в тази кутийка от фибран.
    Alexi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 37 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе