Страница 24 от 37 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #346

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Имаш явно големи топлозагуби!
    3-4 часа на 500 вата си е доста отделена енергия за малка стаичка.
    Факт само дограма и то сменена тази година. Последен етаж (4ти) без изолация към тавана. Отделно сме най високата сграда на улицата и е страшен ветрилник... За сравнение до тази година в топлите месеци съм се справял с една осака 9ка неинверторна ,а като падне под 0градуса с конвектор айрелек 2киловата и едвам се справяше. Това беше и причината да сложа 9ка от този модел в 12 квадрата .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #347

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Сериозна машина.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #348

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Абее Грее похапват ток, прави впечатление!
    500W, множко ми се види. За -10гр. е нормално, ама за +10 много ми се види.
    Сравнявам с къща без изолация и дограма, без помощ отникъде. 3,5изцяло външни стени.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #349

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Абее Грее похапват ток, прави впечатление!
    500W, множко ми се види. За -10гр. е нормално, ама за +10 много ми се види.
    Сравнявам с къща без изолация и дограма, без помощ отникъде. 3,5изцяло външни стени.
    Еми от 24ти септември до тази вечер ми е изгорил точно 34 киловат часа. Много ли е малко ли е незнам ,но когато съм си бил вкъщи под 24 градуса не е било. При положение ,че осаката под 70/80 киловат часа не ми е горила(за конвектор-а няма да коментирам). Аз лично съм доволен от консумацията. При -10 ще е повече със сигурност това е ясно...

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #350

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте,
    сложих вентилатор пуснах на 27 градуса защото в стаята на ниво 1 метър е 24, поработи 10 минути реши, че ги е достигнал спря да духа и завъртя крилото на обратно. След 1 минута се сети че не е добре работата и пак порадоботи 5 минути и пак и пак и пак... Извода: по принцип това е проблема, но не това е решението. Трябва да го напраят да не спира да духа а само да намали оборотите, когато спре компресора и да прменят времето може би 2 минути през, което чака да види колко градуса реално е в стаята, за да не върти напред назад това супло, че е смешно...

    Моля колегата, който вече си пише със сервиза да ги пита: има ли надежда, когато са готови от грее с ъпдейта на софтуера той да се налее дирекнто през WI-FI-то и апликацията, което ме лично силно ме съмнява?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #351

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от MupoCM Виж публикацията
    Моля колегата, който вече си пише със сервиза да ги пита: има ли надежда, когато са готови от грее с ъпдейта на софтуера той да се налее дирекнто през WI-FI-то и апликацията, което ме лично силно ме съмнява?
    Това е описано надлежно в моето писмо. Все си мисля обаче, че скоро Грий ще излязат със становище - "Извадете датчика!". Аз се надявам подобни оплаквания да са пуснати от всички пазари в Европа, където се продава Соял. Ако трябва да пишат нов софтуер за скромния (нищожен) български пазар - каузата е изцяло загубена. Затова писах и горе - всички да действат (пишат и изпращат материали), за да се получат нещата със софтуерен ъпдейт през приложението. Това пък от своя страна нормално отнеме доста време, така че... връщаме отново на сценарий - "Извадете датчика!". Чакам ги само да се изкажат официално и ще действам, макар и така да съм доволен от работата на моя. Въпросът е гаранцията да не пада.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #352

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    това с извадете датчика може да е първи съвет във форума ,но Грий дори няма да им мине през ума .. ще видим кога ще реагират

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #353

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Днес се обадих на Кеърокс България. От там ми казаха, че ще бъдат дадени инструкции, как да се оправи хистерезиса на работа от дистанционното. Та ще чакаме.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    5
    #354

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Потвърждавам и аз, това ми изпратиха като отговор:

    Вече има решение.
    В понеделник ще изпратим официално към нашите дистрибутори, как да настроят машината в нормален работен режим.
    Настройката става само през дистанционното на машината.

    Моля, който получи инструкциите да ги сподели тук.
    Jack Krauser и sevastaki харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #355

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    чудесна реакция .. на Тошиба и трябваха 3 години някъде .. първата година беше лошо разположение на вътрешното тяло ,втората - лош монтаж .. и новите им бройки пак се успиват ,не е решен фабрично проблема

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #356

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Чак чудесна незнам дали е. Льонгора първо ми каза, че си нямам хабер от климатици и климатика така правел щото не съм го подбрал правилно. Викам да, сгреших с марката и ми затвори

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #357

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Щом ще го оправят само от дистанционното предполагам ще ръчкат Tcompensation. Гледайте коя сервизна настройка бъзикат.
    Jack Krauser и Vasil Vasilev харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #358

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Бая хейт отнесе този климатик в една фейсбук група за климатици. Аз не знам какво да кажа при положение, че вече пуснах и другия климатик в една от спалните и затворих едната врата на моя. Ами, аз съм доволен, да не кажа много доволен от климатика. В общо около 33 кв.м. работа, моят Соял се справя с лекота. При колегите горе запивал и не стартирал. Моят е в другата крайност - бачка, та не се сеща да спре. Да, за минимумите - няма 100-200-300 вата. Баца си перманентно в графа 460-560 вата с топла струя. И горе съм казвал, че съм етаж от къща без изолация с много външни стени, прозорци и никой над/под мен. Имам големи загуби. И пак там във фейсбук се зачетох в една толкова безсмислена караница между двама люде, които не знам кой на кой какво доказваше. Прочетох и там, че ще правят нещо през дистанционното, което не разбирам, но по-важното - дали трябва и аз да се наредя на опашката чакащи? Ако това нещо ще се отрази благотворно върху цялата работа на климатика - ок, но ако ще промени нещо кардинално... Да не стане по-зле при мен положението? Може ли някой да обясни каква е идеята на процедурата, след като няма да вадим датчика? Благодаря!

    Щях да забравя... Една сутрин го хванах да прави дефрост. Беше много мъгла и студено - около -1, -2 градуса. Усетих го, тъй като бях на терасата. По принцип не го чувам, но този път взе да издава един специфичен шум. После дойде парата отзад и мнооого количество водица. Течеше като чешма, пусната на половин дебит. Целият процес продължи около 15 минути. Вътрешното тяло също правеше нещо. Беше пълна тишина и слушах внимателно. Като най-притеснителен ми се видя един шум, наподобяваш силно издишване. Какво е това? Притеснително ли е? Турбината не мърда и хладен въздух няма. След процедурата, започва директно с топла струя и това беше.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #359

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Дефроста е като в ке**фа, спира вентилаторите, напъва компресора ,(вътрешното като камера на хладилник става) и като свърши си отдъхва, за това е това изпуфтяване.
    /шегувам се естествено, но е горе долу така/
    Vasil Vasilev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    126
    #360

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Издишането е от превключването на цикала. При фуджи да видиш какво става. Двамата люди на 100% съм сигурен че са Ivo Dragomirov и инж, Stanislav Draganov. Втория е инженер от Грии, другия е в сервизите на Вимакс. Първия (Иво), да си призная ми е помагал доста. Та инж. Стоянов сравни моделите на Фуджитсу от най-висок клас с Грии Соял, а от там и панаира.
    Аз още не харесвам Грии, ама мое мнение.
    Радвам се обаче, че има доволни. Явно наистина модела иска голямо помещение за да се развихри.
    presen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 37 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе