Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #211

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ти провери ли му го?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #212

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    И аз да се включа по темата. Работата на климатика при колегата @sdn90 е наистина много озадачаваща. При нас също тръгна с фиаско отоплението, но оттогава климатикът работи адекватно, според нас. Жената е по тениска вкъщи. Наложи се да стои тези дни с детето вкъщи и я питах дали е доволна или да го сменяме. Каза, че е доволна. Друго какво да споделя? Сутрин и вечер духа много по-топло, отколкото през деня. И аз съм отворил две стаи към хола. В тази, срещу която духа климатика е много приятно и се доближава до температурата в хола. В другата - по-далечната е с 2 гр. надолу от зададената 25 гр. на климатика. Пуснал съм клапите да се въртят навсякъде на вентилатор 4. Преди малко го пуснах на 5 и жената каза, че й е станало топло. Намалихме го на 24 гр. и 4-та степен на духане. Какво друго забелязвам - не пада под 520 вата като консумация на този етап. Сутрин и вечер работи доста повече. През деня офф-и повече. Има ли значение, че към следобедните часове външното тяло се нагрява от слънцето? То от своя страна не трепка като звук или нещо друго. Зор не си дава. Толкова е тихо, че отвън от уличните шумове и говор на хората, въобще не се разбира работи ли или си почива. Друго, друго... Видях го най-много да качва до 1100 вата снощи, след един офф на Ауто скорост. Задуха прекалено силно и реших да го закова на 4-та степен. Това ще да е нашата настройка на този етап. Засега не обмисляме да викаме техници. Ако се издъни в баш студовете, тогава ще вдигна тупордия до небето и аз. За тези пари е нормално човек да очаква адекватна работа. Ако колегата не е доволен, да действа с рекламацията. Аз на този етап, освен че харчи повече ток, отколкото очаквах, за друго не мога да се хвана.

    Следя с интерес темата. Интересно ми е, ако този датчик се изнесе извън тялото, няма ли да наруши гаранцията и въобще гаранция ли е, че климатикът ще заработи както трябва при колегата? Ако сутрин и вечер не ви сгрява - техниците и да се сменя цялостно машината. За друг съвет не се сещам. Аз бих направил това на мястото на човека. Колкото хамалогия и вървене по мъките да е.
    sdn90 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #213

    Re: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Общо взето не са променили много работата от на по старите модели Краун, Амбър и т.н. Доста сериозен хардуер но с тази работа он офф и високи дебити са за големи и хладни помещения, на охлаждане сякаш по са се постарали от към софтуер.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #214

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    В момента навън е 11 градуса. Климатикът е настроен на 29 градуса. Термометърът който е поставен на 10 сантиметра от датчика на климатика показва 24 градуса. Климатикът не иска, и не иска да се включва...
    Днес за целия ден е работил не повече от 60 минути. Засега ми прави впечатление, че ако го изключа напълно, тоест standby и изваждане от контакта, и след това го включа на 30 градуса режим отопление, работи стабилно, и вдига температурата в помещението до 28 градуса преди да изключи. Изключи ли веднъж обаче, забравя да се включвя за много дълго време. След три-четири часа се "сеща", че темепаратурата е паднала над пет градуса от зададената, и започва да духа пет-десет минути, и пак изключва, и пак следва пауза от няколко часа. Абсурдна е работата на климатика. В четвъртък се обадих на фирмата която ми го монтира. Изпратих им клипа който заснех и сега чакам до понеделник. Изпратили са клипа ми до фирмата вносител и чакат тяхното становище.

    https://u.pcloud.link/publink/show?c...i9yQsjxBiRhAyk
    https://u.pcloud.link/publink/show?c...evRbAowyf1h0MV

    П.П. Относно външното тяло, не бих казал, че е особено безшумно. Чува се бръмчене, но не се чува при затворена дограма. Мога да го сравня с шум от по-стар хладилник който изнемогва в горещите месеци на лятото.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от sdn90; 05-10-21 в 20:17.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #215

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Смени го с нещо друго докато е нов, иначе ще имаш много постове във форума.
    Kasap одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #216

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    ама е красавец

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #217

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте .... аз също мисля ,че не е преоразмерен климатика , а по скоро дефектен датчик най вероятно , ccankov73е прав машината трябва да служи на теб а не ти на нея , аз също мислех да сменям моето хитачи със сояла (една рокада да направя ) но май се отказах вече ...... ако се стигне до замяна което според мен е правилния вариянт погледни този https://*********/hiperinvertorni-kl...tu-klas-a.html , (Fujitsu General ASHG12LTCA /AOHG12LTC, 12000)
    нека все пак и колегите тук да си кажат мнението , но мисля ,че е удачен вариант , и дано от фирмата дето са ти го монтирали се навият за смяна, лек ден от мен и успех ....с фирмата ....
    Този пост е редактиран от pepkatatu; 03-10-21 в 18:36.
    sdn90 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #218

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от pepkatatu Виж публикацията
    Здравейте .... аз също мисля ,че не е преоразмерен климатика , а по скоро дефектен датчик най вероятно , ccankov73е прав машината трябва да служи на теб а не ти на нея...
    Ми като е прав, що Миланов ми отказа пари за две мидейки от "високия клас" за една чупена тошиба?

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #219

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    milanov и два звездни джедая отказа.….

    С LTCто ще се родиш ., само гледай тръбен път да има 3-4м.
    И действай докато е нов наистина, после е мъка.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #220

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Е как да вземе тия джедайски боклуци, като толкова бързо им падат батериите на мечовете? След 2 години работа / две профилактики, сменяш или компресор, или топлообменник на външно тяло. Хитър е Миланов!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #221

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    А коментирайте си гриито, оставете го milanov.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #222

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    След оплакванията на колегата @sdn90 съм на тръни и аз със Soyal-ката. Просто го следя за всякакви издънки, той пък взима, че и по-адекватно заработва. Реших да поснимам за лична консумация работата му, пък и да направя и вас съпричастни, ако разбира се имате интерес. Кадрите във видеото са от вчерашните ми наблюдения. Дори взе да работи по-икономично. Че съм му вдигнал мерника, вдигнал съм му го... Но все си мисля, че при колегата горе се получава някакъв топлинен джоб и поради тази причина машината не работи адекватно с температурата. Моят духа директно в другата стая и по никакъв начин не може да направи такъв джоб. Струята е достатъчна, затопляйки и хола. Монтажът също е от голямо значение и всички тук много добре го знаете. Колегата ще каже, дали са идвали техниците да го проверят, защо се получава така при него. Версиите, които четох горе за дребни входове на въздух отгоре на климатика ми изглеждат несъстоятелни. То почти цялото вътрешно тяло горе е надупчено. За да се опровергае/потвърди това мое мнение, нека колегата да махне горния панел с филтрите и да види дали ще има промяна с работата на климатика. Силно се съмнявам.

    Момчето се оплаква и от звука на външното тяло. Във видеото долу излязох вън и лепих микрофона на телефона за външното тяло, за да чуете възможно най-добре как работи при 10/11 гр. Сядайки на два метра от него, където са ни масата и столовете, аз едвам долавям че работи. Под нас (на 20/30 метра) има друга сплит климатична инсталация, която духа зверската и от нея хептен не чувам нашата ламарина. Хубаво, че има една малка паяжина на стената зад тялото, та по нея се ориентирам че работи.

    Вечер вън е около 10/11 градуса и климатикът е на 24 гр. На 25 гр. на всички тук започва да ни става некомфортно топло. Тази вечер реших да пробвам, дали ще офф-не, ако му намаля скоростта на духане, забивайки го преди лягане на "слушалка" режим или т.н. безшумен. Ми не. Продължи да си подухва топличко, че и на 350-360 вата падна. Останах озадачен. След коментарите на sdn90 чак не смея да му се израдвам на тоя климатик. Продължавам да го следя изкъсо и само да трепне... ще му светя маслото и вие първи ще разберете. Стискам палци на колегата да му се получат нещата, но да внимава и с новия климатик. Да не се получи същото.

    ВИДЕО - https://youtu.be/0LIYTmcFBkM
    Този пост е редактиран от presen; 04-10-21 в 15:53.
    VanDan, Alexi, mimojef и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #223

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от presen Виж публикацията
    След коментарите на sdn90 чак не смея да му се израдвам на тоя климатик. Продължавам да го следя изкъсо и само да трепне... ще му светя маслото и вие първи ще разберете. Стискам палци на колегата да му се получат нещата, но да внимава и с новия климатик. Да не се получи същото.

    ВИДЕО - https://youtu.be/0LIYTmcFBkM
    Ти добре ли си?!
    Как така ще му "светиш маслото"?!
    Това е китайският "мерцедес" при климатиците.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #224

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Днес ми се обадиха от фирмата която ми монтира климатика. Казаха, че са провели доста телефонни разговори с Gree, но са получили разнопосочни становища.
    Казано накратко, понеже Gree-то е било "по-умно" от останалите климатици, имало разни оптимизации спрямо външната температура, и понякога се получавали такива аномали...
    Разбрах се утре вечер да ми се обадят за да уточним време да дойдат да направят измервания на работата на климатика.

    Вчера времето беше по-топло и за моя изненада, климатикът "следеше" по-добре вътрешната температура отколкото предишните дни. Включваше се когато температурата в помещението падне четири градуса под зададената.
    Днес обаче пак греда. Цял ден е настроен на 28 градуса, а температурата пада до 23.3, а той не се включва. Днес за целия ден е духал около 30-40 минути, през останалото време "спи".

    Вечер го оставям на 26 градуса, на две чертички вентилатор. Малкия вкъщи се събужда по няколко пъти да пие мляко и по малка нужда, и с него и жена ми. Жена ми казва, че досега не е чувала през нощта климатика да се включва.
    Лека полека се примирявам, че си имам една статуя на стената и не мога да разчитам на нея за отопление. Ще върна камината на дърва в хола и климатика ще го използвам само лятото, това е положението за съжаление.

    @presen, Не казвам, че външното тяло е прекалено шумно. Един етаж над моя има два климатика, единия е Gree, другия не го знам какъв е.
    Външното тяло на моя Soyal е малко по-тихо от тези на горния етаж, но при всички случаи не мога да кажа, че е безшумно или пък, че се отличава значително от останалите.
    Твоя Soyal на колко градуса отклонение от зададената се включва и изобщо има ли нещо общо с моя? Смисъл, работи ли като инвертор, или се държи като моя, и през цялото време го кара на On/Off?
    Ако го настроиш на 25 градуса, държи ли помещението близо до тези градуси, или слиза на 20 градуса и вдига до 25 постоянно? Изобщо колко време на ден духа и колко време е напълно изключен.
    На каква настройка на силата на вентилатора работи обикновено?
    Този пост е редактиран от sdn90; 05-10-21 в 20:18.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #225

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Не знам защо занимавате колегите монтирали климатика те нямат вина за вашия избор и за това какво са произвели грее. Защо не избрахте доказана марка и модел?
    Palev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе