Страница 22 от 37 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 548
Like Tree241Одобрявам

Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    81
    #316

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Колега, насочи вътрешните жлюзи да духат направо, дай 4 скорост и отвори вратата на терасата, за да го събудиш насила. Моят като му отворя вратата, веднага литва. Отчаяно предложение правя, но моят работи така и ми се ще да вярвам, че и при теб ще сработи, колкото и тъпо да звучи за решение на проблема. Аз използвах функцията да върти във всички посоки и като го наблюдавах как работи, усещах че дебита някак намалява. Де, да знам. Пробвай и това и да се знае, че съм приключил с варианти за помощ.

    И при мен са такива стойностите на приложението. Не знам вече какво да кажа.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #317

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Не е нужно ти да го флашваш, просто убеди хората дето са го монтирали да поговорят с човека, който го е флашнал и по този начин ти няма да нарушиш гаранцията а има шанс да се оправи. Иначе в момента само нерви хвърляш без да има полза.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #318

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Имам усещането, че всички гледаме FW на wifi модула


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #319

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Турбината не се върти изобщо???
    И се чуват пукания?
    Другите собственици ще потвърдят ли спиране на турбината при ОФФ?
    Можеш ли единият термометър да го мушнеш между въздушният датчик и топлообменника при свален филтър и вдигнат капак?
    Стопля ли се по време на пуканията?

    - - - - - - - - - -

    Топлият джоб отпада с оглед измерените температури.
    Настройката на ъгъл, вентилатор и температура също.
    Той не тръгва, при налице всички условия да се избичи на макс дори.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2021
    Мнения
    31
    #320

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    На клипа ми по-горе, също се вижда, че турбината не се върти. Затова светя с фенерче по нея.
    Не съм измервал температурата на топлообменника при OFF и "пукане". Климатикът по принцип си "пука" често, и при ON и при OFF.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #321

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Не можах да отворя клипа. Другите притежатели ако може да кажат, дали и при тях е така.
    Мисълта ми е дали се загрява топлообменника.
    И що не пуска вентилатора ако/като се загрява.
    Щото имаше климатици дето се успиват заради тая функция. Ако изобщо е функция при теб.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #322

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не можах да отворя клипа. Другите притежатели ако може да кажат, дали и при тях е така.
    Мисълта ми е дали се загрява топлообменника.
    И що не пуска вентилатора ако/като се загрява.
    Щото имаше климатици дето се успиват заради тая функция. Ако изобщо е функция при теб.
    Да потвърждавам ,че спира турбината при ОФФ , но преди да спре върти известно време (не е еднакво всеки път ).При автоматична настройка на дефлектора когато работи духа надолу,.малко преди офф застава успоредно и духа така известно време ба около 55 вата и след това спира окончателно и пак минава в положение надолу дефлектора в очакване на следващия старт. Пука при това остатъчно въртене и малко преди да тръгне след офф. Но по това време вече е започнал да работи компресора поне според показанията на ватметъра.
    Този пост е редактиран от mladen86; 11-10-21 в 00:09.
    zxc0 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #323

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Около тая функция е проблема смятам аз.
    Или тръбният не отчита достатъчно градуси за да завърти вентилатора - въздушният се стопля и влиза в ОФФ. Или софтуерно му са зададени високи градуси да тръгне, или времето за тръгване без да гледа въздушният е малко. Не знам как точно е измислено...
    Ако има как да се изключи тая функция ще е чудно, поне за диагнозата.
    bobivg одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    5
    #324

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте, от скоро имам soyal 12. Като цяло го сложих за охлаждане, но докато го монтират лятото мина. Реших да го ползвам и в междинния сезон за отопление и забелязах същите странни и неадекватни изключвания преди да е достигнал зададената температура. Имам подово отопление и от както стана постоянно хладно съм го пуснал та не ми се налага да ползвам сояла, но бих искал да потвърдя за проблема, ще следя темата с интерес.
    Alexi, Jack Krauser и sevastaki харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    151
    #325

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Здравейте,

    Поговорих си с познатия дето препипа моя Soyal..
    Сподели, че проблема е познат от предишни модели и идва от това, че при достигане на температурата турбината спира, топлината от питата отива нагоре и допълнително затопля термо сензора, което дава нереални данни за температура в помещението. Лекува се като се активира вентилатора да върти на ниски обороти или просто да развърта периодично, за да вкара въздух от помещението при сензора и климатика добие реална представа за температурата. Това ставало с един тик в софтуера.

    Обикновено GREE събират обратна връзка от дистрибуцията за необходими оптимизация в софтуера и дефолтните настройки като споменатия тик и ги прилагат за региона. Така се бил решил подобен проблем с предишен модел, а Soyal бил нов модел и вероятно щял да дойде ъпдейт ако има флагове от фирмите за монтаж.

    Звучи ми логично като обяснение. Дано го оправят скоро.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    bobivg и Jack Krauser харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    38
    #326

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от MupoCM Виж публикацията
    Здравейте, от скоро имам soyal 12. Като цяло го сложих за охлаждане, но докато го монтират лятото мина. Реших да го ползвам и в междинния сезон за отопление и забелязах същите странни и неадекватни изключвания преди да е достигнал зададената температура. Имам подово отопление и от както стана постоянно хладно съм го пуснал та не ми се налага да ползвам сояла, но бих искал да потвърдя за проблема, ще следя темата с интерес.
    Ми незнам и Аз вече какво да кажа ,моите двата никога не се е случило да изключат под зададената температура. Над нея да (1/2 градуса ,но под никога). Иначе да продължа с впечатленията .12ката в голямата стая си поддържа в нея и в началото на коридора зададената 24/25 най -често. В малкото стайче както се беше изразил колега по горе започна да работи доста повече време преди да изключи. Примерно снощи работи 2 часа и половина с мощност около 500/650 вата без да спре вдигна градус над зададената и спря . След 40 мин пак тръгна на два градуса под нея.След това вече не съм го следил много изкъсо (гледах телевизия ) но си поддържаше температура не съм усетил да ми е студено или нещо такова.. Предишните дни бях отворил и там вратата и топлих коридора и спалнята с двата климатика настроени на 25 и успяха да направят 22/3 там ,което за нас е предостатъчно за спалня.Определено им трябва простор , така и 9 ката спря не повече от 3 пъти за по 10/15 минути .
    Чакам с нетърпение да паднат по сериозно температурите да видим как ще е тогава. Но засега поне моите впечатления са положителни.
    Аз поне каквото разбрах от колегите беше ,че при тях по скоро успиват и не включват 4/5 градуса под зададената. Да ме поправят ако не съм разбрал.Което при мен го няма максимум 2градуса и тръгват и то не всеки път. За 12ката в голямото помещение мога да кажа ,че е даже 1.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #327

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Ами изкарвайте ги тези сензори
    Alexi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #328

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Това да изкарат сензора беше писано поне 5 пъти в темата ама....

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #329
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това да изкарат сензора беше писано поне 5 пъти в темата ама....
    Не всеки притежател на климатик знае къде се намира топлинния сензор, какво означава да се извади навън и да тръгне да го изважда особенно ако климатика е в гаранция.
    Alexi и Palev харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    30
    #330

    Отговор: Gree GWH12UB-K6DNA4A U-CROWN или GWH12AKC-K6DNA1A-O SOYAL

    Цитат Първоначално публикувано от sevastaki Виж публикацията
    Здравейте,

    Поговорих си с познатия дето препипа моя Soyal..
    Сподели, че проблема е познат от предишни модели и идва от това, че при достигане на температурата турбината спира, топлината от питата отива нагоре и допълнително затопля термо сензора, което дава нереални данни за температура в помещението. Лекува се като се активира вентилатора да върти на ниски обороти или просто да развърта периодично, за да вкара въздух от помещението при сензора и климатика добие реална представа за температурата. Това ставало с един тик в софтуера.

    Обикновено GREE събират обратна връзка от дистрибуцията за необходими оптимизация в софтуера и дефолтните настройки като споменатия тик и ги прилагат за региона. Така се бил решил подобен проблем с предишен модел, а Soyal бил нов модел и вероятно щял да дойде ъпдейт ако има флагове от фирмите за монтаж.

    Звучи ми логично като обяснение. Дано го оправят скоро.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Дано от Gree да вземат под внимание това - че да работи турбината при ниски обороти ( тъкмо най накрая да работи като истински инвертор А не като конвекционалка ) за 600лв.
    sevastaki одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 37 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree GWH12UB
    От KI_YOOU във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 576
    Последно: 26-01-22, 10:02
  2. Gree 12 BORA GWH12AAB WI-FI / K6DNA4A
    От A40 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-21, 00:29
  3. Gree GWH24AAD-K6DNA4A
    От GearBest във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-18, 17:41
  4. GREE GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    От georat във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 63
    Последно: 17-07-18, 10:38
  5. GREE I Crown II GVH24AK-K3DNC6A
    От P.Hristov във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 6
    Последно: 23-02-17, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе